Kert Park zůstává v čele tabulky, do jarní části vstoupil úspěšně také Hradec

Po zimní přestávce vstoupily na konci února všechny týmy do jarní části. Kert Park a Letohrad jsou stále na nejvyšších pozicích, důležité body si zapsala Hostivař, radovaly se také Svítkov a Hradec Králové. Dobřany s Karvinou odehrály dvě utkání, každý vybojoval tři body.

Sobota 25. února

TJ Snack Dobřany vs. HBC Hradec Králové 1988 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 43. Šimůnek (Malý, Svoboda), 45. Černý (Rakovský, Hudeček).

Střely: 39:15, vyloučení: 5:6, přesilovky: 6:5, využití: 0:0, oslabení: 0:0, diváků: 30.

Dobřany vstoupily do prvního utkání jarní části s Hradcem Králové. Už ve druhé minutě se otvírala vrátka na trestnou lavici na obou stranách, v první i druhé třetině ale oba brankáři za svá záda nepustili žádný míček. Dobřanští soupeře přestříleli, nedařilo se jim ale v koncovce. Necelé tři minuty před koncem třetí části se prosadil Šimůnek, domácí pak odvolali gólmana a zkoušeli srovnat v šesti, ale výhru hradeckým hráčům pojistil Černý střelou do prázdné klece.

HBC Kladno vs. HC Kert Park Praha 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 30. Patera (Kohout, Schnaubelt) – 25. Vaněk (Kruček, Zvonek), 32. Vaněk (Kruček, Zvonek), 41. Zvonek (L. Lhota, Šperl), 42. T. Lhota (Kruček, Suchánek), 44. Laurinc (Peschout, Zvonek).

Kladenští hráči přivítali na domácím hřišti Kert Park. V první třetině nikdo síť nerozvlnil, skóre otevřel v přesilové hře ve dvacáté páté minutě Vaněk. Kladenským hokejbalistům se podařilo srovnat krátce před přestávkou. Třetí patnáctiminutovka ale domácím nevyšla, na začátku si vzali Pražané vedení zpět, ke konci utkání se prosadili ještě třikrát. Na třech bodech hostů se gólem a třemi asistencemi podílel Zvonek.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hostivař 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 41. Haas (Sedláček, Tomáš) – 24. Pátek (Čejka, Kucharčík), 30. Čejka (Kucharčík), 42. Čejka.

Ústečtí poměřili síly s Hostivaří, která bojuje o postup do play off. První střela se ujala ve druhé třetině, když přesně mířil Pátek, do dvoubrankového vedení poslal Hostivař ještě před přestávkou Čejka. Domácí se dostali k více střeleckým pokusům, poprvé ale překonali hostivařského brankáře necelých pět minut před koncem základní hrací doby. Zanedlouho se provinili nedovoleným zákrokem a Čejka proměnil trestné střílení. V závěru se ještě pokoušeli snížit v šesti, ale skóre už se neměnilo.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Prachatice 4:2 (2:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 4. Hrubý, 15. Král (Kaščák), 36. Kábrt (Bláha, Hudec), 44. Bláha (O. Lux) – 3. Sitter (Šilhán), 28. Kalát (Bárta).

Svítkov se utkal s Prachaticemi. Vstup do zápasu se lépe vydařil hostům, kteří šli ve třetí minutě do vedení. To jim ale dlouho nevydrželo, Svítkovští o necelé dvě minuty později srovnali. V závěru první části skóre otočil Král, v další třetině na to odpověděl Kalát. Na rozdíl jedné branky pak odskočili domácí, když se v početní výhodě prosadil Kábrt. Skóre pak ještě upravil Bláha, který potrestal další vyloučení Prachatic.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Pardubice 3:2p (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Lux (Bečka, Novák), 17. Macenauer (Dostál, Levý), 50. Bečka (Faltus) – 9. Licek (Langr, Bílý), 24. Vlasák (Kubeš).

Východočeské derby sehrály Letohrad s Pardubicemi. V úvodu utkání se současně vylučovalo na obou stranách, první ale mířil přesně v deváté minutě Licek. V přesilové hře na to pak zareagoval Lux, na začátku druhé třetiny domácí stav otočili. Ve dvacáté čtvrté minutě srovnal Vlasák, v základní hrací době už pak nikdo branku nevsítil a o vítězi rozhodlo prodloužení, kde druhý bod zařídil Letohradu Bečka.

HBC Plzeň vs. HbK Karviná 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Davídek (Vobruba) – 5. Stromko, 9. Stromko, 40. Fárský (Stromko, L. Rosůlek), 45. Pala (L. Rosůlek, Růžička).

Plzeň se v domácím prostředí střetla s Karvinou. Do vedení šli v páté minutě hosté, když ze samostatného úniku překonal plzeňského gólmana Stromko. Ten se z těsné blízkosti radoval znovu v deváté minutě. Ve druhé části Mečouni využili pětiminutovou přesilovou hru, pak měli ještě příležitost srovnat v početní výhodě pět na tři. Svou aktivitu ale v gól neproměnili, naopak vedení navýšili karvinští hráči. Plzeňští nesnížili ani v power play, do prázdné branky poslal míček Pala a Karviná vybojovala tři body.

Neděle 26. února

TJ Snack Dobřany vs. HbK Karviná 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Krch (Görges, J. Kovářík), 15. Krch (V. Šlehofer), 30. Krch (V. Šlehofer, Strejček) – 5. Stromko (J. Rosůlek), 21. L. Rosůlek (Pala).

O den později se Karviná představila v Dobřanech. Karvinským hráčům zařídil v páté minutě vedení Stromko, vyrovnat se pak podařilo Krchovi. Ten v poslední minutě první třetiny otočil skóre v přesilové hře. Hosté se dotáhli ve druhé části, Krch ale před přestávkou znovu využil početní výhodu a blýskl se hattrickem. Ve třetí třetině už se nikdo neprosadil a domácí si zapsali důležitou výhru.