V dalším kole Extraligy se pořadí v tabulce neměnilo! První body v jarní části si zapsala Plzeň

O víkendu pokračovala Extraliga mužů dalším kolem. V horní části tabulky se situace nezměnila, Kert Park, Letohrad, Pardubice i Karviná si zapsaly tři body. Z výhry se radovala také Plzeň, Svítkovští zvítězili v samostatných stříleních, jeden bod vybojoval Hradec.

HBC Hostivař vs. SK Hokejbal Letohrad 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Hroch (Štěpáník), 39. Potekhin (Kucharčík), 44. Čejka (Kočka, Kucharčík) – 4. Kohoutek (Levý), 6. Macháček (Halbrštát, Hubálek), 26. Macháček (Halbrštát, Anýž), 36. Macenauer (Bogdány, Kohoutek).

Střely: 1:2, vyloučení: 7:2, přesilovky: 1:5, využití: 0:2, oslabení: 0:0, diváků: 38.

O důležité body bojovala Hostivař s Letohradem. Letohradští hráči ale vstoupili do utkání skvěle, ve čtvrté minutě otevřel skóre Kohoutek. O necelé dvě minuty později využil přesilovou hru Macháček. Ještě před přestávkou se podařilo domácím snížit, ve druhé části ale vrátil Macháček Letohradu dvoubrankové vedení zpět, hosté pak byli přesní také ve třetí třetině. Hostivař se ještě v závěru snažila a dvěma trefami snížila. Letohradští ale výhru udrželi a prodloužili vítěznou sérii.

HC Kert Park Praha vs. TJ Snack Dobřany 8:1 (3:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Fejfar (Šperl, L. Lhota), 6. Jágr (Fejfar, Šperl), 9. Kruček (Zvonek), 18. Danko, 20. Danko (Rozenberg, Kruček), 29. Vaněk (Zvonek), 31. Vaněk (L. Lhota, Šperl), 42. Fejfar (Lhota) – 28. V. Šlehofer (Truchlý, Bárta).

Kert Park se na domácím hřišti utkal s Dobřany, které také ještě bojují o postup do play off. Začátek zápasu se jim ale nevydařil, jen třicet čtyři vteřin po úvodním vhazování rozvlnil síť Fejfar. V první třetině inkasovaly ještě dvě branky a v další části Pražané vedení navyšovali. Ve dvacáté osmé minutě snížil Šlehofer, ale Kert Park soupeři šanci nedal. Ve třetí patnáctiminutovce překonal dobřanského brankáře dvakrát a udržel náskok na čele tabulky.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 2:3ss (2:0, 0:0, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Mejzlík (Rakovský), 5. Tesař (Paukrt) – 31. Hudec, 37. Hudec (Bureš), 50. Hrubý.

Východočeské derby sehrály Hradec Králové a Svítkov. Oba týmy chtěly navázat na výhru z minulé týdne. Do utkání se ale lépe vydařil vstup domácím, kteří šli do vedení už v první minutě. Zanedlouho se Hradečtí radovali znovu a dvoubrankový náskok udrželi až do třetí části. V ní dvěma góly v přesilové hře srovnal Hudec a o vítězi rozhodla až samostatná střílení, kde druhý bod vystřelil Svítkovu Hrubý.

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 31. Muchka (Matoušek, Davídek), 36. Vobruba (Lokajíček, Matoušek), 38. Davídek (Vobruba), 43. Lokajíček – 21. Koval (Kapusta).

Plzeň se v domácím prostředí potkala s Ústím. Hosté nabídli plzeňským hráčům v první třetině několik přesilových her, nikdo se v ní ale neprosadil. Ve dvacáté první minutě otevřel skóre Koval a Ústečtí vstupovali s těsným náskokem také do třetí patnáctiminutovky. Ta se jim ale nevydařila, Muchka srovnal krátce po přestávce, zanedlouho přidali mečouni na své konto další dvě branky. V závěru při početní výhodě odvolalo Ústí brankáře, ale snížit se hostům nepovedlo. Naopak do prázdné klece poslal míček Lokajíček a pojistil plzeňským hráčům výhru.

HBC Prachatice vs. HbK Karviná 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 22. Bárta (Šilhán, Švácha), 30. Sitter (Šilhán), 45. Sitter (Klement) – 3. Stromko (Pilch, Fárský), 24. Diviš (L. Rosůlek, Pala), 26. Diviš (Pala, Skyba), 28. Řehůřek (L. Rosůlek, Pilch), 40. Pilch, 41. Diviš (Pala, Tóth).

Prachatičtí hráči na domácím hřišti přivítali Karvinou. Hosté poprvé překonali domácího gólmana ve třetí minutě, skóre se pak měnilo až ve druhé části. Domácí srovnali, o chvíli později na to odpověděl Diviš, který byl přesný dvakrát. Na každé straně pak ještě oba brankáři lovili míček z branky, ve druhé části odskočili na rozdíl čtyř branek Karvinští, v závěru jen upravil stav Sitter a hosté si zapsali tři body.

HBC Pardubice vs. HBC Kladno 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Langr (Krejčí, Bílý), 26. Česák (Förstl), 30. Langr (Bílý, Krejčí).

Pardubičtí poměřili síly s Kladnem. Ve čtvrté minutě poslal domácí do vedení Langr, další gól viděli diváci až ve druhé části. Tam byli přesní zase jen Pardubičtí, kteří se ujali tříbrankového vedení. Kladnu se nedařilo snížit, ve třetí třetině měli k dispozici dvě přesilové hry, ale ani vyloučení domácích hráčů nepotrestali. Pardubice si vedení pohlídaly, čisté konto udržel Foršt.