Ústí ovládlo oba víkendové souboje a je druhé! Plzeň odskočila Prachaticím, Pardubice udolaly lídra!

Nabitý program CROSSDOCK Extraligy pokračoval o víkendu oba dny. Pardubice jako teprve druhý tým v letošní sezóně porazily Hostivař. Důležitý souboj dvou posledních mužstev zvládla Plzeň a tři body získaly i Svítkov, Kert Park a Kladno. Dvakrát se radovalo Ústí, Karviná neuspěla ani jednou.

Sobota 9.3.2024

HBC Hostivař vs. HBC Pardubice 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Čejka (Kucharčík), 24. J. Vaniš (Kucharčík, Hrabár), 27. Lehner (Hrabár) – 8. Malý (Bílý), 13. Förstl (Kupka), 30. Bílý (Školoudík), 31. Březina (Malý, Školoudík).

Střely: 37:13, vyloučení: 1:3, přesilovky: 3:1, využití: 2:0, oslabení: 0:0, diváků: 134.

Na hřiště prvního týmu tabulky zamířily Pardubice, které tam bojovaly o důležité body. V hlavním městě se podařilo v osmé minutě otevřít skóre Pavlu Malému. Zanedlouho se ale poprvé otevírala vrátka na trestnou lavici na straně hostů a o vyrovnání se postaral Jan Čejka. Ještě před přestávkou pak vrátil jednobrankový náskok pardubickým hráčům Filip Förstl. Ve druhé části Jiří Vaniš potrestal další vyloučení hostů a neuběhly ani tři minuty a Petr Lehner stav otočil. Na to odpověděl tři vteřiny před koncem druhé části Jan Bílý a jen dvacet osm vteřin po přestávce zařídil zase náskok Pardubicím Ondřej Březina. V závěru se ještě domácí snažili dotáhnout v power play, ale skóre už se neměnilo a Pardubice poprvé v jarní části vyhrály za plný počet bodů.

HBC Plzeň vs. HBC Prachatice 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Krejčí (Majer), 19. Chramosta (Miksan, Kunzmann), 21. Kopal (Pavlíček, Pavlík), 26. Vobruba (Chramosta), 43. Lokajíček (Švarc, Vobruba), 45. Chramosta – 29. Sitter (Šilhán), 36. Jan Štěpánek (Bárta).

Důležité utkání v boji o udržení se v naší nejvyšší hokejbalové soutěži odehrála Plzeň s Prachaticemi. Poprvé se skóre měnilo v sedmé minutě, kdy se prvním extraligovým gólem blýskl Tomáš Krejčí. Oba týmy pak měly k dispozici dvojnásobnou početní výhodu, hosté si ji přenesli i do druhé třetiny, ale góly padaly až po jejich skončení. Domácím navýšili vedení Tomáš Chramosta, premiérou brankou v Extralize Lukáš Kopal a v oslabení z úniku Jakub Vobruba. Hostům pak dali naději ještě Radek Sitter a v početní výhodě Jan Štěpánek, ale vyloučení prachatických hráčů potrestal i Vít Lokajíček a do prázdné branky pojistil Plzni tři body Chramosta.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Korbel (Kábrt), 22. Švec (Kantor), 35. Stromko (Kábrt), 40. Král (Bureš), 45. Hrabica.

Svítkov na domácím hřišti přivítal Hradec Králové. Na první gól čekali diváci do čtrnácté minuty, kdy domácí fanoušky rozradostnil Martin Korbel. Ve druhé třetině pak na něho navázal Dominik Švec. Hosté svítkovské hráče přestříleli, ale Novotného v brance se jim nedařilo překonat. Naopak ve třetí patnáctiminutovce pokračovali v navyšování skóre svítkovští hokejbalisté. Nejprve zařídil tříbrankový náskok Jan Stromko, v oslabení a do prázdné branky dopravil míček Jakub Král a v poslední minutě základní hrací doby ještě upravil skóre Jan Hrabica. Svítkov je tak na jaře zatím stoprocentní a ve druhém utkání v řadě neinkasoval žádný gól.

SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Jágr (Laurinc), 28. Plzák (Pavlík), 43. Kruček (Zvonek), 44. Vaněk.

Letohrad na domácím hřišti bojoval o první body v jarní části v utkání proti Kert Parku. Bezbrankové skóre vydrželo do čtrnácté minuty, kdy poslal hosty do vedení Vojtěch Jágr. Ke konci druhé třetiny odskočili Pražané do dvoubrankového náskoku po trefě Lukáše Plzáka. Jelenům se nedařilo dotáhnout, všechny jejich střely chytil Toth. Na druhé straně se ještě síť vlnila, v závěru utkání se do statistik zapsal také Martin Kruček a do prázdné branky poslal míček Radomír Vaněk. Tři body si tak zapsal Kert Park a stáhnul náskok první Hostivaře.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. TJ Snack Dobřany 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 14. Smolík (Krajíček, Sedláček), 38. Grus (Smolík) – 45. Michálek (V. Šlehofer, J. Kovářík).

Ústí nad Labem se v domácím prostředí utkalo s Dobřany. Domácí byli hodně střelecky aktivní, první střela se ujala ve čtrnácté minutě v přesilové hře, postaral se o to Michal Smolík. Jednobrankovou ztrátu drželi hosté až do poloviny třetí části, když druhou branku ústeckých hráčů vsítil Jiří Grus. V utkání rozhodovaly přesilové hry, také další gól padl v nerovnovážném počtu hráčů na hřišti. Jen 56 vteřin před koncem třetí třetiny dal hostům naději na body Daniel Michálek. Poté ale ještě zamířil na trestnou lavici jeden z dobřanských hráčů a Západočeši už se nedotáhli. Ústí tak po sobotě stále drželo krok s druhým Kert Parkem.

HBC Kladno vs. HbK Karviná 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Markytán (Pražák), 20. Rod (Pražák, Markytán), 45. Pospíšil (Schnaubelt, Potekhin) – 1. Rosůlek (Pala).

Střely: 26:13, vyloučení: 3:4, přesilovky: 4:3, využití: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 116.

Sobotní hrací den uzavřely zápasem Kladno s Karvinou. Kladenští hráči v jarní části ještě neprohráli, naopak Karviná čekala na první body. K prvním ji přiblížil jen minutu po úvodním vhazování Lumír Rosůlek, v sedmé minutě na to odpověděl Jaromír Markytán. První extraligovou brankou otočil skóre ve druhé části Jiří Rod a těsné vedení drželi domácí až do závěru třetí části. Tam hostům zkomplikovalo snahu o vyrovnání vyloučení a v početní výhodě pojistil výhru domácím Jan Pospíšil. Kladno tak na jaře zůstává neporažené a na první čtyřku tabulky mu chybí tři body.

Neděle 10.3.2024

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HbK Karviná 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Zicho (Poláček, Stupka), 21. Zicho (Tomáš, Poláček), 37. Grus – 8. Diviš (Rosůlek, Pala), 18. Diviš (Pala).

V rámci předehrávky 19. kola vyběhly na hřiště v neděli ústecká Elba s Karvinou. Druhé víkendové utkání lépe začala Karviná, v osmé minutě jí poslal do vedení Jan Diviš. Ve třinácté minutě vyrovnal Zicho. Také druhá část byla na branky vyrovnaná a na obou stranách se prosadili stejní hráči. Nejprve hostům vrátil náskok Diviš, v početní výhodě se domácí dotáhli po gólu Zicha. Do třetí třetiny tak šly oba týmy za vyrovnaného stavu, tam se pak poprvé v utkání ujali vedení ústečtí hráči, když ve třicáté sedmé minutě rozhodla střela Jiřího Gruse, který zkusil střelecké štěstí z poloviny hřiště. Ústečtí hokejbalisté nyní mají oproti většině odehrané o utkání navíc, ale v tabulce se posunuli na druhé místo.