Prachatice po dlouhé době za 3 body, Hradec nezískal důležité body pro play off

Minulý víkend se odehrál v rámci nejvyšší hokejbalové soutěže pouze jeden zápas z původních plánovaných dvou zápasů, protože zápas HBK Karviná – HBC Prachatice byl odložen. Dohrávka 14. kola základní části CROSSDOCK Extraligy nabídla střelecké hody ve prospěch Jihočechů.

Neděle 30. 3. 2024

HBC Prachatice vs. HBC Hradec Králové 7:4 (0:1, 5:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 16. Bárta (Štěpánek), 22. Šilhán (Svintek), 25. Šilhán (Bárta, Šaršok), 26. Štěpánek (Valek), 30. Svintek (Štěpánek), 32. Štěpánek, 35. Valek – 14. Paukrt, 30. Rakovský (Černý L., Černý D.), 41. Černý L. (Rakovský, Paukrt), 43. Rakovský (Jiřík).

Střely: 32:17, vyloučení: 4:7, přesilovky: 6:5, využití: 1:1, oslabení: 0:0, diváků: 135.

Prachatice přivítaly na domácím hřišti tým z Hradce Králové, který potřeboval získat důležité body pro play off. Začátek se hostům povedl a šel do vedení před koncem první třetiny, kdy se trefil Filip Paukrt. Na začátku druhé třetiny domácí tým zabral a pěti vstřelenými góly po sobě strhnul vedení na svou stranu! Hosté se ještě v závěru třetí třetiny pokoušeli utkání zdramatizovat, ale domácí si vedení udrželi a 3 body zůstaly doma.

Za domácí tým byl bodově nejaktivnější Jiří Štěpánek (2+2) a za hostující tým Jakub Rakovský (2+1).

Hradec Králové ztrácí na 8. místo pro play off, které si drží Karviná celkem 4 body a v rámci posledních 3 zápasů základní části je čeká ještě spousta práce a zároveň musí doufat, že tým z Karviné nějaké body ztratí. Karviná má navíc odehráno o jeden zápas méně. Prachatice jsou v boji o play off již bez šance, ale díky zisku tří bodů proti Hradci Králové je živí naděje na záchranu.