Čtvrtfinálové série byly zahájeny! Překvapení přineslo utkání v Ústí a na Kladně

V sobotu odstartovaly první zápasy čtvrtfinále play off CROSSDOCK Extraligy. Hostivař a Kert Park potvrdily roli favorita a zvítězily rozdílem pěti branek. Naopak na domácím hřišti prohrály Ústí nad Labem a Kladno, první bod u soupeřů tak vybojovaly Pardubice a Svítkov.

Sobota 20. dubna 2024

Elba DDM Ústí nad Labem – HBC Pardubice 3:4 SS (1:3, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Michajličenko (Čermák), 28. Zicho (Grus, Červinka), 45. Stupka (Čermák, Tomáš) – 1. Janeček (Školoudík), 4. Janeček (Malý), 8. Bílý (Langr, Zajíček), 55. Langr.

Střely: 35:17, vyloučení: 2:4, přesilovky: 4:2, využití: 2:0, oslabení: 0:0, diváků: 211.

Ústí vstupovalo do této série z 2. místa po základní části a po právu se pasovalo do role favorita. Už po 15 vteřinách ale domácí střídačku zmrazil Martin Janeček a poslal hosty do vedení. Skóre se znovu měnilo za tři minuty a byl to opět pardubický tým, kdo vstřelil branku. Ostrou střelou od pravého mantinelu se znovu střelecky zapsal Martin Janeček. V osmé minutě vsítily Pardubice další branku. Na výsledkové tabuli  v tu chvíli svítilo 3:0 ve prospěch hostů a jejím autorem byl Jan Bílý.

Domácí vzápětí snížili na 1:3, kdy se v deváté minutě prosadil Petr Michajličenko a Ústí bylo zpět v zápase. Ve druhé třetině přidali ústečtí hráči na aktivitě a odměnou jim byl druhý gól a snížení na 2:3. Mezi střelce se zapsal Patrik Zicho. V závěru domácí hráli power play a následně to přineslo kýžený efekt, protože Martin Stupka vyrovnal na 3:3 a poslal utkání do prodloužení. V nastaveném čase branka nepadla a musely rozhodnout samostatné nájezdy. Autorem vítězné trefy se stal pardubický Nicolas Langr a zajistil tak Pardubicím vedení v sérii.

Stav série: 0:1.

HBC Kladno – HBC Svítkov Stars Pardubice 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Markytán (Adam, Pražák), 17. Soukup (Dědič), 35. Soukup (Potekhin) – 10. Hudec (Vizváry), 21. Stromko (Hrubý), 27. Kohoutek (Bláha, Korbel), 30. Bláha (Král, O. Matýs), 33. Bláha (O. Matýs), 43. Bláha.

Tento zápas měl atmosféru, jaká se od play off očekává, včetně výborné fanouškovské podpory z obou táborů, které se snažili navzájem překřičet a podporovaly své týmy. Kladno začalo tuto sérii aktivněji a ve čtvrté minutě šlo do vedení, kdy se v přesilové hře prosadil střelou z mezikruží Jaromír Markytán. Hostům se podařilo vyrovnat v desáté minutě, kdy střelou od modré Tomáš Hudec prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a do šaten se šlo po první třetině za nerozhodného stavu 1:1. Na začátku druhé části si Kladno vzalo vedení zpět na svou stranu, kdy Radek Soukup vystřelil mezi kruhy na brankáře Novotného a bylo to 2:1.

Domácí se z vedení neradovali dlouho a Jan Stromko únikem z obranného pásma přešel přes celé hřiště a srovnal na 2:2. Od tohoto momentu určoval Svítkov dění zápasu a po chybě domácích zajistil jednobrankové vedení Lukáš Kohoutek. Ze strany hostů to nebylo zdaleka vše a ke konci druhé třetiny navýšil náskok Matyáš Bláha. Ten samý hráč přidal ve třetí třetině další gól a hosté už vedli 2:5. Kladenský Radek Soukup brzy snížil na 3:5, ale konečný účet psal opět Matyáš Bláha, který přidal svůj třetí gól na a zkompletoval hattrick. Kladno dnes doplácelo především na střeleckou nepřesnost a disciplínu.

HC Kert Park Praha – SK Hokejbal Letohrad 8:3 (2:0, 5:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Pavlík (M. Kruček), 10. M. Kruček (Macek), 16. Zvonek (Lhota, Laurinc), 20. Novák (Zvonek, Jágr), 23. Suchánek, 26. Mejzlík (J. Kruček), 26. Zvonek (Lhota), 31. Zvonek (Lhota, Macek) – 17. Šíma (Lajčiak, Hubálek), 18. Macháček (Flynn), 33.Macháček (Halbrštát).

V této sérii nás čekala repríza loňského finále. Letohrad dokázal letos v základní části Kert už jednou porazit, nicméně play off je zcela jiná soutěž. Toto rčení se  potvrdilo a  první třetina byla v režii Kert Parku. Postupně se trefili Jan Pavlík a poté Martin Kruček a do šaten se šlo za stavu 2:0. Na začátku druhé patnáctiminutovky přidal třetí branku Dalimil Zvonek, kdy z mezikruží prostřelil brankáře Nováka a domácí vedli 3:0. Hosté rozhodně nic nevzdali a během jedné minuty vstřelili dvě branky a snížili stav na 3:2. Mezi střelce se zapsali Petr Šíma a poté Michal Macháček. Utkání v tuto chvíli začalo být zajímavé a letohradští hokejbalisté se nadechovali k velkému obratu, ale nakonec k němu nedošlo.

Kert Park ukázal svoji velkou sílu a čtyřmi brankami po sobě stvrdil vedení na svou stranu. Nejprve byl gól zapsán v přesilové hře Patriku Novákovi, následně Lukáši Suchánkovi. Další branku přidal Patrik Mejzlík při samostatném uniku a skóre na tabuli ukazovalo 6:2. Pak se ještě prosadil domácí Lukáš Lhota a do šaten se po druhé třetině šlo za stavu 7:2. Třetí dějství začal Letohrad aktivně, ovšem slovo si vzal znovu domácí Dalimil Zvonek a navýšil vedení na 8:2. Poslední branku v zápase vstřelili Jeleni, kdy se po parádní přihrávce trefil Michal Macháček a stanovil konečný výsledek 8:3.

Stav série: 1:0.

HBC Hostivař – HbK Karviná 8:3 (4:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. J. Vaniš (Čejka, Kudela), 5. Průcha (Čejka, D. Vaniš), 9. Kucharčík (Kudela, Průcha), 15. D. Vaniš (Průcha, Čejka), 21. Čejka (Kucharčík), 25. Čejka (Kudela, Průcha), 45. Zámečník (Ferfecki, Švanda), 45. Hroch (Zámečník, Ferfecki) – 14. Niedoba (Pořízek, L. Rosůlek), 14. Juraško (Wróbel), 40. Niedoba (Zahradníček).

Střely: 43:19, vyloučení: 6:7, přesilovky: 5:4, využití: 2:2, oslabení: 0:0, diváků: 132.

Vítěz základní části Hostivař vstupovala do této série jako velký favorit a hned od úvodu rázně udávala směr. Hned první branku vstřelili domácí v početní výhodě a jejím autorem byl domácí kapitán Jiří Vaniš. Nejlepší střelec a vítěz kanadského bodování v základní části Jan Čejka asistoval u této branky a byl to právě on, kdo připravil další gól pro Michala Průchu a domácí vedli 2:0. Jeho velká chvíle ale měla teprve přijít. Další branku domácích přidal Samuel Kucharčík a domácí vedli 3:0.

Karviná se rozhodně ničeho nezalekla a ve 14. minutě vsítila dvě branky a zadělala na drama. Mezi střelce se přidali karvinští Denis Niedoba a Viktor Juraško. Hostivař ovšem neponechala nic náhodě a před odchodem do šaten navýšil vedení na 4:2 Daniel Vaniš. Druhá třetina se nesla v režii domácích a dvě branky si připsal Jan Čejka. Co dnes Slezanům vycházelo, byly přesilovky. Jednu už využili a další přidal znovu v početní výhodě svojí druhou brankou Denis Niedoba. To bylo ze strany Karviné vše, protože v poslední minutě třetí třetiny navýšili stav utkání domácí Daniel Zámečník a Marek Hroch.