Semifinále už si vybojovaly tři týmy! Hostivař se v Karviné ujala vedení ve čtvrtfinálové sérii

Ve třetím utkání čtvrtfinále CROSSDOCK Extraligy se už tři mužstva radovala z postupu do další série. Na hřišti soupeře se to podařilo Kert Parku, před svými fanoušky Svítkovu a favorita překvapily také Pardubice. Hostivařští hráči porazili Karvinou a o třetí bod se utkají ve čtvrtém zápase.

SK Hokejbal Letohrad vs. HC Kert Park Praha 3:4 (0:2, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 41. Bečka (Švec), 41. Šíma (Dostál), 44. Dostál (Halbrštát, Šíma) – 6. Šperl (Laurinc, Lhota), 7. J. Kruček (M. Kruček, Zvonek), 39. Pavlík, 43. Jágr (M. Kruček).

Střely: 33:19, vyloučení: 3:4, přesilovky: 4:2, využití: 0:2, oslabení: 0:0, diváků: 221.

Letohrad se na domácím hřišti snažil o snížení série, naopak Kert Parku stačil k postupu do semifinále jen bod. Hosté potrestali hned první vyloučení letohradských hráčů a v šesté minutě je poslal do vedení David Šperl. Neuběhla ani minuta a dvoubrankové vedení zařídil Pražanům Jiří Kruček. Na další gól čekali diváci do druhé poloviny třetí části, kde se prosadil Jan Pavlík a hosté už měli tříbrankový náskok. Zanedlouho dal domácím ještě naději Jan Bečka a jen po deseti vteřinách snížil na rozdíl jedné branky Petr Šíma. Za necelé dvě minuty odskočili hosté po trefě Vojtěcha Jágra, ale Letohrad se nevzdával a v další minutě zase rozradostnil domácí fanoušky Radim Dostál. V závěru už se mu ale nepodařilo na soupeře dotáhnout a do semifinále se probojoval Kert Park.

Stav série: 0:3.

HbK Karviná vs. HBC Hostivař 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. L. Rosůlek (Zahradníček, Pořízek), 43. Zahradníček (Pala, Pořízek) – 10. J. Vaniš (Kucharčík, Kudela), 36. Čejka, 38. Čejka (Kucharčík).

Za vyrovnané série vyjela Hostivař do Karviné. Ve střelecky vyrovnaném utkání začali lépe domácí a v šesté minutě využil přesilovou hru Lumír Rosůlek. V první třetině na to také v početní výhodě zareagoval Jiří Vaniš a nerozhodné skóre vydrželo až do třetí části. Dvěma góly tam přiblížil k dalšímu bodu hostivařské hráče Jan Čejka, ale v závěru třetí patnáctiminutovky ještě snížil Jan Zahradníček. Těsné vedení už si pak Hostivař pohlídala a získala druhý bod v sérii. Zítra už ji může rozhodnout, karvinští hokejbalisté se budou snažit dotáhnout.

Stav série: 1:2.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Kladno 3:2ss (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Kohoutek (Král, O. Matýs), 40. Stromko (Kohoutek, Šimůnek), 55. O. Matýs – 3. Pospíšil (Markytán, Špaček), 43. Špaček (Kubík).

Svítkov před více než 350 fanoušky bojoval o ukončení série, ale Kladno nechtělo odjíždět  jako vyřazené. Už ve druhé minutě se otvírala vrátka na trestnou lavici na straně domácích a Jan Pospíšil poslal kladenské hráče do vedení. Zanedlouho se vylučovalo také na druhé straně, o vyrovnání se postaral Lukáš Kohoutek. Nerozhodný stav vydržel do čtyřicáté minuty, kde zařídil jednobrankový náskok Svítkovu Jan Stromko. Hosté ale bojovali o snížení série a po brance Martina Špačka se dotáhli. O vítězi nakonec rozhodla samostatná střílení, kde postup mezi čtyři nejlepší týmy vystřelil svítkovským hráčům Ondřej Matýs.

Stav série: 3:0.

HBC Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Licek (Langr, Česák), 30. Langr (Krejčí), 43. Krejčí (Bílý, Mikula) – 33. Costa, 45. Stupka (Costa).

Také Ústí nad Labem zamířilo na hřiště Pardubic s nepříznivým vývojem série a ve východních Čechách se pokoušelo dotáhnout. Pardubice ale otevřely skóre v přesilové hře jen vteřinu před první přestávkou, postaral se o to Matyáš Licek. Osmnáct vteřin před koncem druhé třetiny na něho navázal v početní výhodě Nicolas Langr a domácí už vedli o dvě branky. Na začátku třetí části snížil Kale Costa, ale necelé tři minuty před koncem základní hrací doby vrátil domácím dvoubrankové vedení Roman Krejčí. V poslední minutě ještě utkání zdramatizoval Martin Stupka, ale další góly už si ústečtí hráči na své konto nezapsali. Na úspěšnou jarní část v základní části tak nenavázali a do semifinále se dostaly Pardubice.