První liga i přes nepřízeň počasí pokračuje. Odehrály se tři zápasy v divizi Západ

Nepříznivé počasí se podepsalo i na zápasech hokejbalové 1. Ligy. O víkendu se odehráli jen tři utkání v divizi Západ. Napínavý zápas mezi Českými Budějovicemi a Novým Strašecím musela rozhodnout až samostatná střílení. Tři body vybojovaly berounští Kelti a Blatná.

Sobota 14. září 2024

DIVIZE ZÁPAD

Pedagog zvládl drama až na nájezdy

SK Pedagog České Budějovice – HBC Nové Strašecí 6:5ss (2:0, 2:5, 1:0 – 0:0)

Střely: 28:31, Vyloučení: 5:2, Přesilovky: 2:5, Využití přesilovek: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 25

Branky a nahrávky: 13. Křiváček (Talíř, Neruda), 13. Šimek (Zelenka, Davídek), 20. Kmeť (Drechsler), 24. Frolík (Lev), 24. Wittmayer (Čadek), 26. Zelenka (Šimek), 28. Kovařík (Malecha), 28. Kmeť (Lev), 29. Wittmayer, 37. Křiváček (Talíř), 50. Kovařík

Jediný sobotní zápas 1. ligy se uskutečnil v Českých Budějovicích. Gólově ho odstartovali domácí slepenými brankami ve 13. minutě. Nejprve se trefil Filip Křiváček a o půl minuty později Matěj Šimek. Další branka byla k vidění až ve druhé třetině, konkrétně ve 20. minutě, kdy snížil Michal Kmeť. Ve 24. minutě jsme zaznamenali další slepené góly, když za Nové Strašecí nejprve srovnal v přesilovce Vojtěch Frolík a následně poslal poprvé do vedení Martin Wittmayer. Ve 26. minutě srovnal Lukáš Zelenka. Ve 28. minutě byly k vidění opět dvě branky. Nejprve poslal domácí do vedení Václav Kovařík, na kterého ale rychle zareagoval Michal Kmeť. Gólově bohatou 2. třetinu zakončil ve 29. minutě Martin Wittmayer z Nového Strašecí. Ve 3. třetině byla naopak k vidění pouze jedna branka domácích ve 37. minutě, kdy srovnal Filip Křiváček. Další branka k vidění nebyla ani ve 3. třetině, ani v prodloužení, proto následovala samostatná střílení, ve kterých nikdo do konce šesté série neskóroval. Jediným, kdo proměnil, byl Václav Kovařík z Českých Budějovic v sedmé sérii. Bonusový druhý bod tak zůstal na domácí půdě.

Kelti se zatím dostali na čelo tabulky

Neděle 15. září 2024

SK Kelti 2008 – TJ KOVO Praha 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Kohout (Havel, Šlechta), 35. Drnec (Zeman), 45. Taufer (Rozenberg, Horel)

V atraktivním duelu mezi domácími Kelty a hostujícím KOVEM jsme v 1. třetině viděli pouze jedno vyloučení, a to v 9. minutě na straně Keltů za držení hole. Na první  branku jsme si museli počkat do 2. třetiny. Ve 24. minutě otevřel skóre domácí Marek Kohout. To byla však jediná branka druhé třetiny, proto šli domácí do poslední periody s mírným náskokem. Ve 35. minutě srovnal Radim Drnec z KOVA. Vyrovnaný stav vydržel necelých deset minut. V poslední minutě základní hrací doby totiž vystřelil domácím vítězství Matěj Taufer. Na tuto branku se už KOVU nepodařilo zareagovat, proto 3 body zůstaly v Berouně. Musíme zmínit i výkony brankářů (Václav Lain, Martin Šach) na obou stranách se skvělými statistikami.

Ohlasy po zápase:

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Deštivý víkend přinesl utkání, které k podzimu patří. Ovšem na to, jaký byl k dispozici mokrý terén, se hrálo ve svižném tempu a oba celky měly v první třetině vyrovnaný počet šancí ke skórování. V prostřední části jsme měli více ze hry my, soupeř hrozil převážně z přečíslení, do kterých jsme jej útočným pojetím hry dostávali. Jenže na naší straně se ujala pouze loženka Marka Kohouta. Další šance zůstaly nevyužity. A ve třetí části přišel trest. Soupeř zvýšil aktivitu a vytěžil z ní nejprve samostatně střílení, které lapil Lain, aby následně nadále tlačil a dorážkou srovnal. Jenže to bylo ze strany Kova téměř vše. Hřiště jsme ve zbytku zápasu ovládli a snažili se překlopit výsledek zpět na svoji stranu, což se po řadě dobrých šancí podařilo až těsně před koncem kapitánu Tauferovi. Náš dojem je, že jsme si v utkání vyhrát zasloužili, nicméně soupeř nedal svoji kůži vůbec lacino." (z webu: SK Kelti 2008.)

Blatné pomohl čtyřmi góly Braun

TJ Blatná Datels – SK Pedagog České Budějovice 6:2 (1:0, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 13. Braun (Pangrác, Mašek), 20. Vinter, 32. Braun (Fiala), 38. Braun (Slezák, Sýbek), 39. Bárta (Šimek), 42. Vinter (Šíp, Fiala), 44. Neruda (Bárta), 44. Braun

Druhý zápas Českých Budějovic v tomto týdnu odehrál Pedagog v Blatné. Brankové skóre otevřeli domácí ve 13. minutě, když se poprvé v zápase trefil David Braun. Druhou branku jsme mohli vidět až v další třetině, ve 20. minutě zvýšil vedení Zdeněk Vinter. Další branku jsme ve druhé třetině neviděli. Nejvíce branek bylo k vidění v poslední periodě. Nejprve zvýšil vedení Blatné David Braun ve 32. minutě v přesilové hře. Stejný hráč zkompletoval hattrick ve 38. minutě. O minutu později snížil hostující Adam Bárta. Ve 42. minutě vrátil domácím čtyřbrankové vedení Zdeněk Vinter. Poslední branku na obou stranách jsme mohli vidět ve 44. minutě. Nejprve vsítil druhou branku hostů Martin Neruda. O 6 vteřin později odpověděl opět David Braun, který tak vstřelil už 4. branku v utkání. Více branek jsme neviděli, proto 3 body zůstávají v Blatné.