Vedoucí týmy divizí udržely 1. místa. K vidění byly přestřelky i napínavá utkání.

1. Liga pokračovala 5. hracím víkendem. V divizi Východ získala Hostivař B první body, Třebová otočila zápas s Ježky a Kometa Polička přehrála Třinec. V druhé divizi si vítězství pohlídali Kelti, Suchdolští a hráči Blatné.

Neděle 29. září 2024

DIVIZE VÝCHOD

Polička se po pauze vrátila vítězně

SK Kometa Polička – HBC Enviform Třinec 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Střely: 40:25, Vyloučení: 4:2, Přesilovky: 2:4, Využití přesilovek: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 40

Branky a nahrávky: 4. Štefka (Augustin), 10. Hradečný (Vizváry, Stromko), 10. Hejtmánek (Bečka), 18. Hejtmánek (Bečka, Augustin), 25. Kantor (Havlík, Augustin), 36. Stromko (Samek), 38. Štefka F. (Štefka M.)

Kometa Polička se po dvou týdnech opět představila v 1. lize, tentokrát narazila na Třinec. Na první branku v zápase nemuseli domácí čekat dlouho, když ve 4. minutě otevřel gólový účet Matěj Štefka. Hostům se povedlo odpovědět na začátku 10. minuty, když vyrovnal Marek Hradečný v početní výhodě. Vyrovnané skóre vydrželo jen 21 vteřin, než Poličce vrátil vedení David Hejtmánek. Na další branku jsme si museli počkat na začátek druhé třetiny. V čase 17:00 poslal Kometu do dvoubrankového vedení opět David Hejtmánek. Do konce druhého dějství se za domácí tým dokázal prosadit ve 25. minutě Tadeáš Kantor. Do poslední periody tak šla Polička se třemi brankami navíc. V 36. minutě ještě dokázal snížit Jan Stromko, na kterého o minutu a půl později zareagoval Filip Štefka, který tak definitivně zpečetil výhru Komety Poličky.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „S Třincem jsme se dlouhá léta nepotkali. Dorazili k nám s mladým týmem a předváděli sympatický výkon, hráli odvážně a chodili do rychlých protiútoků. My jsme jim navíc nabídli v prvních dvou třetinách přesilovky, ve kterých byli nebezpeční. Celkově to byl podle mě pohledný zápas, byli jsme aktivnější a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. S naším výkonem jsem spokojen.“

Hostivař B získala první body

HBC Hostivař B – HBK Bulldogs Brno 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Mikšovský, 15. Mareš (Čejka), 17. Brož, 40. Čejka (Mareš), 41. Makara

Do pražské metropole přijeli Buldoci k utkání 1. ligy. První třetina nabídla hned dvě branky. Na obě jsme si však museli počkat až do 15. minuty, kdy se dvakrát prosadila Hostivař B. Nejprve Michal Mikšovský, na kterého o dvacet vteřin později navázal Jáchym Mareš. Na začátku druhého dějství zvýšil už na 3:0 Marek Brož. Do posledního dějství šel pražský tým s náskokem tří branek. Ve 40. minutě přidal čtvrtý gól domácích Jan Čejka v přesilovce. O minutu a půl později se poprvé trefili i Buldoci, přesně zamířil Martin Makara. Další branku už ani jeden z týmů nepřidal. Hostivař B tak získala první body v nové sezóně.

Třebová otočila zápas v Heřmanově Městci

Ježci Heřmanův Městec – TJ Lokomotiva Česká Třebová 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Pilař T. (Pecina), 18. Shejbal (Doubrava), 19. Macenauer (Pilař J.), 19. Cvejn (Válek, Faltejsek), 22. Smutný (Válek, Švec), 33. Smutný (Shejbal)

Ježci tuto neděli přivítali na své půdě tým soutěže. První branku utkání přinesla až 11. minuta, ve které se prosadil domácí Tomáš Pilař. Na začátku druhé periody byly k vidění hned tři branky. Nejprve srovnal v 18. minutě Filip Shejbal. Nicméně o půl minuty později slavil opět Heřmanův Městec, tentokrát zásluhou Dominika Macenauera. O dalších 24 vteřin později však opět vyrovnala Česká Třebová. Druhou branku vstřelil Jakub Cvejn. Ve 22. minutě se podařilo Třebové zápas otočit, v přesilové hře se trefil Zdeněk Smutný. A tak se do posledního dějství šlo se skóre 2:3. Na začátku třetí třetiny, ve 33. minutě, poslal hosty do dvoubrankového vedení Zdeněk Smutný. Ve 37. minutě se dokázali prosadit také Ježci, branku vsítil Jan Pilař a přiblížil svůj tým na dostřel jedné branky. Další však už přidat nedokázali, a tak se Česká Třebová raduje z dalšího vítězství.

TJ Lokomotiva Česká Třebová (asistent trenéra Petr Kvasnička): "Bylo vidět, že proti sobě nastoupily dva týmy, které jsou na předních místech v tabulce. Co se týče průběhu zápasu, tak v první třetině domácí tým hrál ve vysokém tempu a tlaku. Ač jsme se na to připravovali, můžeme děkovat našemu brankáři, že třetina skončila pouze 1:0 pro Ježky. Od druhé části si myslím, že jsme více vyrovnali hru a začalo se to projevovat i na skóre. Jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce."

DIVIZE ZÁPAD

Blatná si pohlídala vítězství nad KOVEM

TJ Blatná Datels – TJ KOVO Praha 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Vinter (Matoušek, Braun), 16. Braun (Michálek), 19. Matoušek (Braun), 25. Braun, 38. Kafka (Fiala)

Zápas Blatné s KOVEM začal jako poslední ze všech dnešního hracího dne. Na první branku jsme si museli počkat až na konec první třetiny, kdy se prosadil Zdeněk Vinter. Náskok domácích zvětšili v 16. minutě David Braun, v 19. minutě Jan Matoušek a ve 25. minutě opět David Braun. Do třetí třetiny šla Blatná se čtyřbrankovým vedením. Poslední branku zápasu vstřelili opět domácí, tentokrát se trefil ve 38. minutě Jan Kafka. Blatná tak připisuje další body do tabulky a KOVO odjelo s prázdnou.

Suchdol otočil zápas s Prachaticemi a zvládl drama

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Prachatice 8:4 (1:2, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 5. Žák (Novák), 10. Sitter (Šilhán, Štěpánek), 11. Kovárník (Škarda), 20. Apfelthaler (Bednář), 20. Pavlík (Kovárník, Dlugoš), 26. Šilhán (Sitter), 26. Mátl (Hnyk), 31. Štěpánek (Sitter), 37. Hnyk (Kovárník), 40. Hnyk (Mátl), 41. Hakl (Štrobl), 43. Sládek (Hakl, Apfelthaler)

Na první branku utkání mezi Suchdolem nad Lužnicí a Prachaticemi diváci nemuseli čekat dlouho. V 5. minutě se totiž trefil prachatický Kryštof Žák. V 10. minutě poslal hosty do dvoubrankového vedení Radek Sitter, který tak využil dvojnásobnou přesilovou hru. O půl minuty později však snižoval suchdolský Jakub Kovárník v početní nevýhodě. Ve 20. minutě domácí otočili skóre zápasu, nejprve se trefil Lukáš Apfelthaler a následně Jan Pavlík. Ve 26. minutě se prosadily oba celky, nejprve Pavel Šilhán v přesilovce za hosty a následně David Mátl za domácí. Další branka padla v první minutě třetí třetiny, když se v přesilovce prosadil Jan Štěpánek z Prachatic. Ve 37. minutě vrátil domácím vedení Šimon Hnyk, na kterého postupně navázali ve 40. minutě Šimon Hnyk v přesilovce, ve 41. minutě Mikuláš Frederic Hakl a ve 43. minutě Tomáš Sládek. Další branka už k vidění nebyla, proto tři body zůstaly v Suchdole.

Kelti si poradili s Vlčí smečkou

SK Kelti 2008 – Vlčí smečka Ústí nad Labem 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Horel (Rozenberg), 26. Häusler (Vozdecký), 40. Taufer, 40. Baxa (Vilikus), 45. Krbec

Zápas mezi Kelty a Vlčí smečkou začal v neděli ve 14 hodin. V první třetině si diváci na první gól počkali do její poloviny; v 7. minutě se prosadil domácí Lukáš Horel v početní převaze. Další branka už v prvním dějství nepadla. Ve druhé třetině se jako jediný prosadil Jan Häusler z Keltů a poslal Beroun do dvoubrankového vedení, které jim vydrželo až do 40. minuty, kdy se prosadily oba týmy. Nejprve zvýšil na 3:0 Matěj Taufer a o půl minuty později se poprvé trefili hosté, autorem branky byl Roland Baxa. Ve 45. minutě došlo na hromadnou bitku, po které rozhodčí rozdali tresty 5+OK. Poslední, zajišťovací branka domácích padla v čase 44:41 do prázdné brány. Tři body tak zůstávají v Berouně.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Vlčí smečka nepřijela v nejpočetnější sestavě, snažila se hrát ze zabezpečené obrany a spolehlivě chytající brankář držel hosty ve hře až do konce utkání. Nám se podařilo vypracovat si zasloužený náskok, kterým jsme korunovali týmový výkon, a drželi utkání pod kontrolou. Bohužel jsme si závěr zápasu zbytečně zkomplikovali, přesto jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Potěšila nás tentokrát velmi dobře odehraná oslabení a již zmiňované týmové pojetí hry, které podpořil dobrým výkonem i brankář Günther."