1. Liga má za sebou další hrací víkend. K vidění byla vyrovnaná utkání, ale i gólové kanonády

V 1. Lize bylo během víkendu k vidění osm utkání. V divizi Východ se radovaly týmy Třince, Heřmanova Městce, Poličky a České Třebové. V druhé divizi přestřelku zvládl v prodloužení Suchdol, Prachatice si poradily s Blatnou, Vlčí smečka přehrála Nové Strašecí a KOVO rozhodlo o výhře ve 3. třetině.

DIVIZE VÝCHOD

Sobota 5. října 2024

Třinec si pohlídal vítězství proti Malenovicím

HBC Enviform Třinec – HBC Malenovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Střely: 30:45, Vyloučení: 5:4, Přesilovky: 2:3, Využití přesilovek: 1:0, Oslabení: 0:0, Diváků: 15

Branky a nahrávky: 9. Buják P. (Buják D., Samek), 19. Tomis (Plánka, Řiman), 43. Cunda (Nohál, Hruboš)

Jediný sobotní zápas na programu 1. ligy se odehrál v Třinci, kam na zápas přijely Malenovice. První branku zápasu vstřelil domácí Patrik Buják v přesilovce. Další branka v první třetině k vidění nebyla. Na 2:0 zvyšoval v 19. minutě René Tomis. Do poslední části šli domácí s dvoubrankovým vedením. Malenovicím se povedlo snížit až ve 43. minutě, trefil se Miroslav Cunda. Více branek zápas nenabídl, a proto 3 body zůstaly v Třinci.

Neděle 6. října 2024

Heřmanův Městec vyloupil Malenovice

HBC Malenovice – Ježci Heřmanův Městec 3:8 (2:2, 1:2, 0:4)

Branky a nahrávky: 7. Řivnáč (Šmíd, Běloušek), 12. Nohál (Cunda, Hruboš), 13. Hruboš (Havlík, Nohál), 15. Šmíd (Běloušek, Řivnáč), 18. Palán (Běloušek), 20. Hruboš (Cunda), 26. Pilař J. (Pilař T., Šmíd), 31. Šmíd (Palán), 33. Běloušek (Pilař J., Pilař T.), 34. Řivnáč (Běloušek, Šmíd), 40. Palán (Pilař T., Pilař J.)

Malenovice si po sobotní porážce chtěly spravit chuť a na domácí půdě přivítaly Ježky z Heřmanova Městce. Skóre zápasu otevřel v 7. minutě hostující Matěj Řivnáč. Ve 12. minutě srovnal Filip Nohál, o minutu později poslal domácí poprvé a naposledy do vedení Adam Hruboš. Na konci 15. minuty srovnal Vojtěch Šmíd. Druhou třetinu gólově odstartoval Štěpán Palán z hostujícího celku v 18. minutě. Ve 20. minutě se naposledy v zápase prosadili domácí, a to zásluhou Adama Hruboše. V 26. minutě odstartoval gólový koncert hostů Jan Pilař. Ve třetí třetině se postupně trefili ve 31. minutě Vojtěch Šmíd, ve 33. minutě Ondřej Běloušek, ve 34. minutě Matěj Řivnáč a ve 40. minutě Štěpán Palán. Heřmanův Městec tak zvítězil 8:3 a odvezl si 3 body.

Polička drama v Brně nepřipustila

HBK Bulldogs Brno – SK Kometa Polička 3:8 (0:2, 1:3, 2:3)

Branky a nahrávky: 10. Kukla (Augustin), 15. Hejtmánek D. (Bečka, Hejtmánek J.), 22. Šír (Toman, Mojdl), 24. Štefka (Kantor, Augustin), 26. Štefka (Hejtmánek J., Beneš), 27. Tobiáš (Štefka), 32. Holec (Bečka, Hejtmánek J.), 38. Kantor (Holec), 39. Šír (Kuntoš), 42. Paukrt (Havránek, Šír), 44. Bečka (Kukla)

Buldoci přivítali na své půdě soupeře z Poličky. Zápas svou brankou otevřel v 10. minutě Vojtěch Kukla z hostí, na kterého svou trefou navázal v 15. minutě David Hejtmánek. Ve 22. minutě snížil domácí Ondřej Šír. Ve 24. minutě vrátil Kometě dvoubrankové vedení Filip Štefka, který se prosadil i dvě minuty poté. Ve 27. minutě navýšil vedení Poličky Jiří Tobiáš. Do 3. třetiny šly oba týmy za stavu 1:5. Do poslední periody vstoupili aktivněji hráči Poličky, ve 32. minutě se prosadil Jaroslav Holec v oslabení a ve 38. minutě Tadeáš Kantor. Pak se domácí vzchopili a dvěma brankami snížili skóre. Trefili se Ondřej Šír ve 39. minutě a Filip Paukrt ve 42. minutě. Poslední branku zaznamenali hosté ve 44. minutě, když se trefil Jan Bečka. Polička tak zvítězila poměrem 8:3.

Ohlasy po zápase:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Třetí třetinu jsme pod dojmem vedení hráli už trochu lehkovážněji a některé situace trochu "odflákli", takže soupeř snadno přišel ke dvěma brankám. To se ale stává, koncentrace občas opadne. Kluci se teď musí nějak revanšovat našemu gólmanovi, kterého v tom nechali. S výsledkem i výkonem jsme ale samozřejmě spokojeni.“

Třebová si pohlídala zápas s Hostivaří B

TJ Lokomotiva Česká Třebová – HBC Hostivař B 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Shejbal (Pirkl), 25. Válek (Faltejsek), 26. Grepl, 29. Válek (Švec, Faltejsek), 42. Smutný (Pirkl)

Česká Třebová přivítala na svém hřišti Hostivař B. Jedinou branku 1. třetiny vstřelil třebovský Filip Shejbal ve 12. minutě. Druhá třetina přinesla trojnásobnou porci branek. Nejprve se prosadil ve 25. minutě domácí Michal Válek, na kterého o půl minuty později odpověděl hostivařský Lukáš Grepl v početní převaze. V 29. minutě navýšil vedení opět Michal Válek. Ve 42. minutě už jen pojistil výhru domácích Zdeněk Smutný. Tři body tak zůstaly v České Třebové.

TJ Lokomotiva Česká Třebová (asistent trenéra Matěj Švec): "Utkání bylo velmi vyrovnané. Oba týmy předváděly rychlý a útočný hokejbal se spoustou šancí na obou stranách. My můžeme být jen rádi, že hostům scházela přesnost v zakončení a skórovali pouze jednou. Díky tomu se nám podařilo získat všechny tři body."

DIVIZE ZÁPAD

Prachatice zvládly utkání s Blatnou

HBC Prachatice – TJ Blatná Datels 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Šaršok (Šilhán), 18. Šilhán (Šaršok, Štěpánek), 28. Sitter (Šaršok), 33. Braun (Fiala, Vaníček), 37. Štěpánek (Sitter, Šaršok)

Zápas Prachatic s Blatnou začal v neděli v 15 hodin. V 10. minutě se jako první prosadil prachatický Jaroslav Šaršok v přesilové hře. Na začátku 2. třetiny, v 18. minutě, zvýšil vedení Pavel Šilhán v početní výhodě. Ve druhé třetině se ještě prosadil v 28. minutě Radek Sitter, opět v přesilovce. Ve 33. minutě snížil na 3:1 David Braun z Blatné v oslabení. Výhru domácích stvrdil v čase 37:00 Jan Štěpánek, také v početní převaze, a tak Prachatice ukořistily další body do tabulky.

Suchdol přišel o 3 body v závěru, vyhrál v prodloužení

SK Kelti 2008 – SK Suchdol nad Lužnicí 6:7 pp (3:2, 1:3, 2:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Lhota (Laurinc), 5. Hrabár (Černý), 7. Šlechta (Kohout, Taufer), 9. Vozdecký (Černý, Hipča), 13. Hrdlička (Dlugoš), 16. Tácha (Sládek), 25. Taufer, 29. Lhota (Tácha), 30. Kalát (Laurinc, Tácha), 41. Sládek (Bednář, Apfelthaler), 45. Rozenberg (Taufer, Hrabár), 45. Šlechta (Krbec, Taufer), 47. Bednář (Pavlík)

Na první branku jsme nemuseli čekat dlouho. Ve 2. minutě otevřel skóre suchdolský Lukáš Lhota. V 5. minutě srovnal berounský Jiří Hrabár, na kterého postupně navázali v 7. minutě Vojtěch Šlechta v přesilovce a v 9. minutě Vítek Vozdecký. Do konce první třetiny snížil hostující Pavel Hrdlička ve 13. minutě v početní převaze. Na začátku druhé třetiny srovnal Matěj Tácha. Ve 25. minutě vrátil domácím vedení Matěj Taufer v přesilovce, na kterého dokázali zareagovat suchdolští Lukáš Lhota ve 29. minutě a Jiří Kalát ve 30. minutě, rovněž v přesilovce. Další branky přidaly oba týmy až po 40. minutě. Ve 41. minutě zvýšil vedení o dvě branky Tomáš Sládek. Toto vedení dokázali domácí během poslední minuty stáhnout, když se trefili David Rozenberg a Vojtěch Šlechta. Následovalo prodloužení, ve kterém rozhodl o osudu zápasu v 47. minutě suchdolský Václav Bednář.

SK Kelti 2008 (trenér Roman Novák): "Suchdol patří mezi favority soutěže a nám se na něj dlouhodobě nedaří. I proto nás možná ukolébalo poměrně rychlé vedení, které soupeř dokázal na začátku druhé části stáhnout. Paradoxně, přestože jsme to byli my, kdo diktoval ve druhé třetině tempo hry, vedení bylo na straně hostů, kteří zvládli lépe její závěr. A když dokázali pět minut před koncem navýšit vedení na 4:6, nevypadalo to s námi úplně dobře. Jenže tým opět potvrdil vnitřní sílu a v powerplay dokázal vstřelit dvě branky, které znamenaly srovnání skóre. V prodloužení pak nenápadná střela od mantinelu prošla našemu brankáři do branky a bod navíc brali hosté. Na rovinu, když si uvědomíme, že tenhle tým neodehrál za šest zápasů jediný duel v kompletní sestavě, navíc pokaždé v jiném složení a doplněný juniory, a náš "injury list" čítá s trochou nadsázky skoro stejně jmen jako soupiska zdravých, musíme být na hráče hrdí za to, jak jsou schopni svá utkání v první lize odehrát, sehrát, odbojovat a za nepříznivého stavu se nepoloží."

Vlčí smečka si pohlídala zápas s Novým Strašecím

Vlčí smečka Ústí nad Labem – HBC Nové Strašecí 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Kučera (Tůma, Zdvořáček), 30. Grosse (Tůma), 33. Wittmayer, 33. Hruška (Grosse), 41. Hruška (Tůma, Loukota)

Vlčí smečka v zápase s Novým Strašecím otevřela skóre v 7. minutě, když se prosadil Ivan Kučera v početní převaze. Na další branku jsme si však museli počkat až do poslední minuty 2. třetiny, kdy na 2:0 zvyšoval Jan Grosse. Ve 33. minutě byly k vidění dvě branky. Nejprve snížil strašecký Martin Wittmayer a o půl minuty později se trefil Michal Hruška. Výhru domácích zpečetil ve 41. minutě Michal Hruška, a tak Vlčí smečka získala další 3 body.

TJ KOVO Praha – SK Pedagog České Budějovice 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 11. Kovařík (Malecha, Nýdl), 14. Malecha (Zelenka, Kovařík), 15. Hochman (Pátek), 23. Jizba (Krištof), 31. Votýpka (Číž, Drobník), 31. Zeman (Lachman), 32. Fluxa (Číž, Votýpka), 41. Lachman (Veselý)

Pedagog České Budějovice začal zápas gólově aktivněji. Už ve 14. minutě vedl 2:0, když se v 11. minutě trefil Václav Kovařík v přesilovce a ve 14. minutě Matyáš Malecha. Na to ale o půl minuty později zareagoval domácí Václav Hochman. Další branku už se hráčům Budějovic přidat nepodařilo. Ve druhé třetině se jako jediný prosadil ve 23. minutě Dominik Jizba. KOVO však začalo 3. třetinu ve velkém stylu. Nejprve se trefil po 26 vteřinách v početní převaze Matěj Votýpka, o půl minuty později Martin Zeman. Ve 32. minutě se trefil z přesilovky Ondřej Fluxa a domácí vítězství ztvrdil svou brankou ve 41. minutě David Lachman. Tři body tak zůstaly v Praze.

TJ KOVO Praha (trenér Stanislav Šťastný): Troufám si říct, že jsme od začátku byli lepším týmem, ale fauly jsme pustili soupeře do dvoubrankového náskoku. Naštěstí jsme se drželi na kontakt a v úvodu třetí části zlomili utkání v náš prospěch.“