Svítkov zůstává neporažen! Ústí nad Labem má první bod, Pardubice a Plzeň jsou na vítězné vlně

První říjnový týden pokračovala nejvyšší CROSSDOCK Extraliga. Kert Park v dohrávce dokázal porazit Ústí nad Labem a Hradec Králové. Hostivař vyhrála nad Mladou Boleslaví, Pardubice nedaly šanci Letohradu, Plzeň si poradila s Dobřany, Kladno vyzrálo nad Ústím a Karviná dostala výprask od Svítkova.

Čtvrtek 3.10.2024

HC Kert Park Praha vs Elba DDM Ústí nad Labem 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Fejfar, 20. Král (Jágr), 23. Pavlík, 45. Laurinc – 12. Soukup (Kastner), 34. Červinka (Hrabica, Smolík)

Střely: 30:38, vyloučení: 3:2, přesilovky: 2:3, využití: 1:1, oslabení: 0:3, diváků: 38.

Kert Park hostil v rámci dohrávky předchozího kola na svém hřišti Elbu Ústí nad Labem. Skóre otevřel na straně domácích Tomáš Fejfar. Hostům se povedlo do první přestávky vyrovnat, když brankáře Jiřího Návaru prostřelil Lukáš Soukup. Ve druhé části Kert Park přidal další dvě branky a navýšil tak vedení svého týmu. Prosadili se Tomáš Král a junior Jan Pavlík. Ve třetí třetině se hosté tlačili do obrany Pražanů a odměnou jim bylo snížení od Vojtěcha Červinky. Ke konci zápasu zkusili hrát bez gólmana, ale Jakub Laurinc poslal míček do prázdné branky a pojistil tak vítězství pražského celku.

Sobota 5.10.2024

HBC Kladno vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0-1:0)

Branky a nahrávky: 25. Schnaubelt (Kohout, Pospíšil), 33. Šimůnek (Jedelský), 46. Pospíšil (Adam) – 6. Soukup (Macek, Kastner), 17. Macek (Soukup)

Hokejbalisté Kladna chtěli navázat za výhru z minulého víkendu na hřišti mistra Kert Parku Praha a nyní hostili doma ústeckou Elbu. Severočeši v novém ročníku doposud nezískali žádný bod do tabulky, takže o motivaci měli postaráno a hned v první třetině se jim zadařilo, když se v šesté minutě trefil Lukáš Soukup. Elba přidala druhou branku ve druhé třetině a prosadil se Aleš Macek. Kladnu se před druhou přestávkou povedlo snížit z hole Milana Schnaubelta. Ve třetí části domácí vyrovnali a na jejich střídačce tak udělal všem radost Vojtěch Šimůnek. Do konce základní hrací doby se skóre neměnilo a přišlo na řadu prodloužení. To trvalo pouze tři vteřiny, kdy vítězství domácích zajistil kapitán Jan Pospíšil. Kladno zapsalo další dva body do tabulky a Elba získala svůj první bod v sezóně.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HC Kert Park Praha 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Černý D. (Musílek, Šír), 39. Musílek (Palán) – 8. Barnošák (Král), 12. Kovárník (Jágr, Vaněk), 30. Jelen (Král)

Další utkání bylo na programu v Hradci Králové, který hostil Kert Park Praha, sedminásobného mistra Extraligy. Začátek utkání byl v režii domácích a v osmé minutě zapsal první trefu Dominik Barnošák. Do první přestávky ještě navýšil vedení Kert Parku Jakub Kovárník a do šatny tak šli s dvoubrankovým náskokem. Hradec vsítil první branku až ve druhé třetině, kdy se trefil Daniel Černý. Hostům se ve třetí části povedlo vstřelit další branku, postaral se o ni Milan Jelen. Hradci se ještě povedlo snížit zásluhou Víta Musílka, nicméně na tři body to nestačilo. Lužinští tak vezou domů plný počet bodů.

HBC Plzeň vs. TJ Snack Dobřany 6:3 (0:1, 4:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Vobruba (Štulc), 19. Matoušek (Pavlíček), 21. Kunzmann (Michel, Švarc), 24. Hanuš (Lokajíček), 45. Matoušek (Švarc, Pavlíček), 45. Miksan (Lokajíček) – 4. Prokop (Braun, Šlehofer), 43. Zelenka (Prokop), 44. Braun (Michálek, Šlehofer)

Hokejbalisté Plzně dokázali vyhrát třikrát po sobě a v tomto trendu chtěli pokračovat nadále. Příležitost dostali doma proti Dobřanům, které se krčí u dna tabulky. Do vedení se dostaly ve čtvrté minutě Dobřany a prosadil se Jan Prokop. To bylo na dlouhou dobu z jejich strany vše a poté převzali režii zápasu do svých rukou domácí. Postupně se dostali do čtyřgólového vedení po trefách Jakuba Vobruby, Michala Matouška, Martina Kunzmanna a Lukáše Hanuše. Ke konci zápasu se Dobřanům povedlo dvakrát skórovat a rozdíl byl jen o jednu branku. Trefili se Lukáš Zelenka a David Braun. Obrat ale nebyl dokonán, neboť plzeňští Michal Matoušek a Jan Miksan definitivně zajistili vítězství Plzně, která v tabulce poskočila na třetí místo.

HBC Hostivař vs. HBC Tygři Mladá Boleslav 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 23. Hrabár (Kucharčík, Vaniš J.), 28. Čejka (Markytán, Pražák), 34. Michek (Urbanec, Hrabár), 39. Kucharčík (Ilušák, Vaniš D.), 42. Čejka (Kucharčík) – 36. Marušinec (Lhota L.), 36. Šíma (Lhota L., Marušinec)

Vicemistr z Hostivaře se po klopýtnutí v Pardubicích znovu začíná nadechovat k lepším výkonům. V sobotu ve své aréně hostil nováčka z Mladé Boleslavi. Domácím se povedlo vstřelit první branku ve druhé třetině, kdy se postupně prosadili Jiří Hrabár a Jan Čejka. Ve třetí třetině přidal třetí branku domácích Adam Michek a vypadalo to, že vítěz bude jednoznačný, jenomže Mladé Boleslavi se povedlo v jedné minutě vstřelit dvě branky do sítě domácích a rázem to bylo jen o jeden gól. Trefili se Jakub Marušinec a Petr Šíma. Nakonec se přeci jen ukázala extraligová zkušenost a překvapení se nekonalo. Hostivař přidala další branky zásluhou Samuela Kucharčíka a Jana Čejky a dokráčela k vítězství.

HBC Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Mikula (Zajíček, Langr), 21. Licek (Kvapil, Förstl), 29. Březina (Förstl, Zajíček), 30. Česák (Geisler), 33. Česák (Mikula), 40. Česák (Moravec)

Hráči Pardubic chytli v posledních zápasech výbornou formu a proti Letohradu ji chtěli potvrdit. Hned od začátku se jim to dařilo na výbornou. Průběh utkání se nesl zcela v režii domácích, kteří zvítězili šestibrankovým rozdílem. Mezi střelce se zapsali Jakub Mikula, Matyáš Licek, Ondřej Březina a Josef Česák, kterému se povedlo skórovat třikrát. Hosté z Letohradu nedokázali vstřelit žádnou branku a v tabulce se drží na sedmé pozici. Pardubice jsou díky horšímu skóre na čtvrtém místě.

HbK Karviná vs. HBC Svítkov Stars Pardubice 4:12 (0:8, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Juraško (Pala), 21. Fárský (Wróbel), 23. Zaremba (Rosůlek J., Wróbel), 40. Juraško (Pala) – 1. Kantor (Kábrt, Malý), 2. Kohoutek (Bláha, Malý), 4. Shejbal (Hudec, Stromko), 7. Stromko (Korbel), 8. Bláha (Kábrt), 9. Kohoutek (Hudec, Bláha), 10. Hudec (Stromko, Kábrt), 11. Kábrt (Bláha, Kohoutek), 18. Bláha (Stromko, Hudec), 21. Pavlíček, 41. Kábrt (Stromko, Hudec), 43. Kantor (Koudela)

Doslova gólové hody byly k vidění v Karviné, kam zavítal Svítkov. V první třetině mohli diváci vidět celkem osm branek, ovšem všechny padly do domácí sítě. Dvakrát skóroval Lukáš Kohoutek a po jedné trefě Tadeáš Kantor, Filip Shejbal, Jan Stromko, Matyáš Bláha, Matěj Kábrt a Tomáš Hudec. V úvodu druhé části přidal další trefu znovu Matyáš Bláha. Domácí zbraně nesložili a i jim se povedlo také prosadit. Úspěšnými střelci se stali Viktor Juraško, Ondřej Fárský a Lukáš Zaremba. Před druhou přestávkou přidali hosté ještě jednu trefu, kdy se trefil Martin Pavlíček. Karviná přidala ve třetí třetině ještě jeden a poslední gól a byl to opět Viktor Juraško, který střelil míček do branky Jiřího Šťovíčka. Svítkovští před koncem utkání přidali další dvě trefy zásluhou Matěje Kábrta a Tadeáše Kantora. Stars tak vezou domů plný počet bodů, Karviná si na první bod musí počkat.