Reprezentace

Poslední příprava před MS určila dvacítku hráčů

Po víkendové přípravě v Plzni, určili trenéři národního mužstva dvacítku hráčů + jednoho náhradníka na světový šampionát v Německu.

Při absenci Jana Vimera na plzeňském soustředění a zranění dalšího adepta mezi brankáři Michala Straky chtějí trenéři vyřešit zkompletování brankářské trojice do konce týdne. Každopádně k jisté dvojici brankářů Jan Donauschachtl (HBC Škoda Plzeň) a Petr Šulan byli přiřazeni tito hráči:

Obránci:

Václav Hodovník (SK OEZ Testa Letohrad), Svatopluk Kvazar (SK OEZ Testa Letohrad), Tomáš Rejthar (HBC KEB Kladno), Jan Příhoda (HBC KEB Kladno), Vladimír Kameš (Habešovna Gladiators), Jaroslav Pavlík (Elba club Ústí nad Labem), Petr Čížek (HBC Most), Michal Chmel (HBC H.A.K. Autosklo Hradec Králové)

Útočníci:

Pavel Kormunda (SK OEZ Testa Letohrad), Roman Ondráček (SK OEZ Testa Letohrad), Ondřej Kejř (HBC Škoda Plzeň), Marek Lendl (HBC Škoda Plzeň), Jan Štěpánek (Elba club Ústí nad Labem), Miroslav Růžička (Elba club Ústí nad Labem), Zdeněk Jurásek (SK Sudoměřice), Tomáš Konderla (SK Sudoměřice), Petr Novák (HBC H.A.K. Autosklo Hradec Králové), Milan Sýkora (HBC Habešovna Gladiators), Radek Procházka (HBC Most), Vladimír Luka (HBC Karviná). Náhradníkem je Marek Hubač (HBC Škoda Plzeň).

Poslední volné místo si trenéři nechávají volné pro možnost dopsání hráče na soupisku týmu v průběhu mistrovství světa. Pokud té možnosti využijí, povolají některého z pětice Michal Trčka (HBC KEB Kladno), Libor Topolánek (HBC KEB Kladno), Petr Christ (SHC Opava), Aleš Matěják (SHC Opava) a Miroslav Fris (HBT Niosport Vlašim).

V sobotu porazila reprezentace Škodu Plzeň 6:4 (2:0,2:3,2:1).

Mužstvo soupeře doplnila v každé třetině jedna řada výběru. Branky Plzně také dávali zapůjčení hráči, shodou okolností to byli výhradně Plzeňáci. Skóre otevřel v úvodu zápasu Luka, druhou branku přidal Kejř (viz.VIDEO na HiTV). Ten ve druhé třetině vstřelil branku v dresu Plzně a další dvě přidal v přesilovkách Lendl. Na straně reprezentace se prosadili Jurásek (viz. VIDEO na HiTV) a Ondráček. V poslední třetině upravil nejprve na 5:3 v přesilovce Jurásek. Šestou branku přidal Trčka a poslední slovo měl na druhé straně hrající Hubač.

V neděli nejprve deklasovala první část výběru plzeňské hokejové juniory 14:0 (5:0,3:0,6:0) a druhá skupina reprezentace výběr vedený trenérem Rulíkem 6:0 (0:0,2:0,4:0).

Sestava pro první zápas: Šulan – Hodovník, Kvazar, Jurásek, Kormunda, Konderla – Rejthar, Příhoda, Luka, Lendl, Kejř – Kameš, Pavlík, Novák, Sýkora, Štěpánek.

Druhá skupina hrála ve složení Donauschachtl – Chmel, Čížek, Procházka, Růžička, Ondráček – Christ, Matěják, Fris, Topolánek, Trčka – Hubač + hráči z prvního výběru.

Celá výprava se sejde v pátek 8. června odpoledne opět v Plzni, kde proběhne závěrečný trénink a v sobotu ráno odjede tým do Ratingenu, kde se zúčastní zahajovacího ceremoniálu. Ostrý start čeká naše hráče v neděli večer. Mužstvo nastoupí proti trojnásobnému obhájci trofeje Kanadě.