Severoamerické derby také bez vítěze!

Aosta, Itálie - Poslední utkání finálové skupiny skončilo tak jako pět předcházejících remízou. Kanada potřebovala k postupu do finále zvítězit nebo remizovat 5:5 a výše. Nerozhodný stav trval až do 24. minuty, kdy se Kanada ujala vedení. Svůj nejtěsnější náskok hájila až do 42. minuty.

Bojovní američané dokázali opět srovnat a v zítřejším finále vyzvou Slovensko. Naši se střetnou s Kanadou o bronz.

Ojedinělým rekordem je, že všech šest utkání finálové skupiny skončilo remízou. O pořadí ve finálové tabulce tak rozhodoval větší počet vstřelených branek. Američané dokázali dvakrát vysoko remizovat 6:6 se Slovenskem a 5:5 s naší reprezentací. Tyto dva výsledky jim výrazně pomohly k postupu.

Na čtvrtém MS juniorů tak Češi poprvé v historii nebudou hrát ve finále. K jedné zlaté a dvěma stříbrným mají šanci zítra připojit premiérový bronz.