Dvacítka skončila těsně pod vrcholem. Ve finále prohrála se Slovenskem 3:5

Krutou porážku mají za sebou hráči do dvaceti let, kteří ve finálovém utkání nestačili na domácí Slovensko 3:5. To těžilo hlavně z chyb českého celku, který hned v úvodní části inkasoval dvě branky a posléze se marně snažil dotáhnout slovenský náskok.

Svěřenci Jiřího Mašíka tak potřetí za sebou získali stříbrné medaile.

Oba soupeři se do sebe od samého začátku pustili jako šelmy dychtící po kořisti. Zdařilejší nástup do zápasu měli však Slováci, kteří si nejdříve zahráli přesilovku, tu sice nevyužili, ale další šance už proměněna byla. Postaral se o ni za českou obranou zapomenutý Róbert Varga, jenž střelou z mezikruží zamířil k pravé tyči Mroviecovy klece. Čeští hráči se však nechtěli nechat zahanbit a vehementně se tlačili za vyrovnáním. To bylo blízko při přesilové hře českého mančaftu, ale slovenský gólman odolal. Na druhé straně ale neuvěřitelně chybovala česká obrana při rozehrávce a tři slovenští hokejbalisté se hnali na Mroviece. Tomu střelou z první nedal šanci Miloslav Ceba a domácí Slovensko vedlo rázem 2:0. Ke konci úvodní části se lvíčata dostala do útočné třetiny, kde na dlouhou dobu uzamkla domácí hráče v jejich obraném pásmu, ale žádný gól z mnoha projektilů se neurodil.

V úvodní polovině druhé periody se do velkého tlaku dostávali hráči z České republiky, ale všechny akce končily na pozorném Šimečekovi, který doslova deptal české střelce. Slováci ale také hrozili nebezpečnými výpady a jejich dvouminutový zámek musel hráče v českých barvách pořádně vyčerpat. Svěřenci Jiřího Mašíka ale nic nevzdávali a nakonec dokázali vstřelit kontaktní branku na 1:2, a to dokonce ve vlastním oslabení, v němž se nebál napadat obránce Martin Samek, který využil špatné rozehrávky gólmana Šimečeka. Jenže česká radost netrvala ani minutu a bylo to znovu o dvě branky, když si za českou obranu seběhl Daniel Okuliar a provedl ukázkovou kličku do bekhendu. Češi byli rázem jako opaření, čehož v další přesilovce využil Dominik Frkáň a Slovensko vedlo 4:1, a to pro české reprezentanty nevypadalo vůbec růžově. Domácí hráči byli neskutečně nabuzení a jedna útočná vlna za druhou se ke konci prostřední části snášela na statečně si počínajícího Mroviece.

Čeští hráči vstupovali do závěrečné části stejně jako v posledním utkání základní skupiny se Slovenskem s tříbrankovým mankem a všichni fanoušci národního týmu si jistě přáli stejný obrat. Ten se ale nekonal. Za delší konec provazu totiž stále tahali domácí hokejbalisté, kteří už nic nepodceňovali a čím dál více ohrožovali Mroviece. Ten ve čtvrté minutě třetí periody kapituloval popáté, když u pravé tyče zůstal volný Richard Mráz, který po odražené střele od zadního mantinelu pohodlně mířil do odkryté české klece. O osudu utkání tak bylo téměř rozhodnuto. Postupem času ale Češi dokázali sebrat zbytky sil a šest minut před koncem to zkoušeli v šesti mužích v poli bez gólmana. Minutu a půl před koncem to přineslo své ovoce, když se Benedikt uvolnil krásnou kličkou na modré čáře a běžel s Jaroslavem Markytánem, který se z první trefil mezi betony Šimečeka. Za pár vteřin to už bylo jen o dva góly, když se prosadil Martin Kohout a něco přes minutu před koncem utkání bylo zaděláno ještě na drama. To už ale Slováci nedopustili, ale o vítězství se museli ještě pořádně strachovat.

Slovensko U20 vs. Česko U20 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Varga (Drozd, Mráz), 11. Cebo (Paulík), 24. Okuliar (Mráz), 28. Frkáň (Okuliar, Mráz), 34. Mráz (Frkáň, Okuliar) – 24. Samek, 44. Markytán, 44. Kohout (Špaček).

Česko: Mroviec (Grufík)- Čermák, Krch, Samek, Izaj, Jiřík, Krejčí, Pecina, Vodrážka - Zvonek, Benedikt, Urbanec, Šrámek, Vít, Švarc, Förstl, Franěk, Markytán, Pauer, Špaček.