Extraligové čtvrtfinále zatím přineslo čtyři vítěze, postoupí už po třech zápasech?

Všechny čtyři čtvrtfinálové série CROSSDOCK Extraligy mají stav 2:0. Ve třech případech využili výhodu domácího prostředí favorité daných zápasů. Jediný Letohrad vlétl na svého soupeře a z venkovních utkání si přivezl dvě výhry.

11:00 HBC Hradec Králové 1988 (7.) vs. HBC ALPIQ Kladno (2.)

Stav série: 0:2.

1. utkání HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Hradec Králové 1988 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

2. utkání HBC ALPIQ Kladno vs. HBC Hradec Králové 1988 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Zkraje třetí třetiny prvního utkání se dostalo Kladno do dvoubrankového vedení, které však dokázal Jan Bacovský ještě snížit. Na další gól domácích však už Hradec odpovědět nedokázal. V nedělním utkání vstřelil ALPIQ ještě o branku více. Byl to opět Jan Bacovský, který se jako jediný z hostů zapsal do tabulky střelců. Díky jeho brance šel dokonce Hradec do vedení, ale jedna branka v play off je na vítězství málo. Kladno zvítězilo 4:1 a ujalo se vedení v sérii 2:0.

13:00 SK Sudoměřice (8.) vs. HC Kert Park Praha (1.)

1. utkání HC Kert Park Praha vs. SK Sudoměřice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

2. utkání HC Kert Park Praha vs. SK Sudoměřice 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

V prvním utkání se Kert Park ujal už v první třetině dvoubrankového vedení, které mu nakonec stačilo k vítězství. Bonusový gól přidal minutu a půl před koncem Tomáš Fejfar, který tak zabránil závěrečnému tlaku Sudoměřic. Druhé utkání přineslo hned dvě vyrovnané třetiny, Sudoměřice šly dokonce v desáté minutě do vedení, nebýt prostřední části, rozhodlo by o vítězi prodloužení. Ve druhé patnáctiminutovce však domácí Kert Park vstřelil hned tři branky a po výhře 5:2 se tak ujal vedení v celé sérii 2:0.

16:00 SK Hokejbal Letohrad (6.) vs. HBC Plzeň (3.) - ZÁPAS DNE!

Stav série: 2:0.

1. utkání HBC Plzeň vs. SK Hokejbal Letohrad 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

2. utkání HBC Plzeň vs. SK Hokejbal Letohrad 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)

Také Letohrad rozhodl o svém vítězství už v první třetině. Padesát sekund před sirénou vstřelil v přesilové hře vítěznou branku Zdeněk Král. Plzeň se dočkala zásahu do černého pět minut před koncem utkání, další branku se jí však už přidat nepodařilo a prohrála 1:2. Druhý zápas už měl Letohrad jasně ve svých rukou. Utkání poznamenal velký počet vyloučených, celkem bylo uděleno dvaadvacet trestů! Letohrad využil hned čtyři přesilové hry a po vítězství 5:0 si z Plzně odvezlo překvapivé vedení v sérii 0:2.

16:00 HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice (5.) vs. Elba DDM Ústí nad Labem (4.)

1. utkání Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

2. utkání Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 5:4 pp (2:1, 0:1, 2:2 – 1:0)

Také Ústí si vybojovalo dvouzápasový náskok. V obou případech však zvítězilo těsně o jediný gól, vypadá to tak na nejvyrovnanější sérii. V prvním utkání šli už ve druhé minutě jako první do vedení hosté. Do konce první třetiny však dokázalo Ústí zvrátit skóre ve svůj prospěch. Oba celky přidaly do konce utkání ještě každý po jedné brance a Elba DDM zvítězila 3:2. Druhý zápas přinesl ještě více branek, oba týmy se přetahovaly o vedení, což nakonec znamenalo vyrovnané skóre po základní hrací době. Domácí nakonec rozhodli o svém vítězství po osmi minutách prodloužení.

Sledujte všechny zápasy živě na onlajnech -> ZDE!