Obhájce titulu vstoupil do play-off výhrou, rozhodl začátek duelu

Bez inkasovaného gólu vstoupil do play-off celek Kert Parku Praha, který zvládl první zápas proti Sudoměřicím před vlastními fanoušky jistým způsobem. Skóre na jejich stranu naklonil v první části dvěma rychlými góly.

Rychlý nástup Kert Parku přinesl dvě branky

Sudoměřice si v závěru základní části odvezly z Prahy vysokou porážku, a proto se čekalo, zda v podobné fazóně vstoupí rozjetý Kert Park také do vyřazovacích bojů. A stalo se. Domácí hráče v zeleném od začátku přehrávali a velmi rychle se dočkali zasloužené odměny. Úvodní tlak byl ve vedoucí gól přetaven již ve třetí minutě, kdy se přesnou střelou prosadil Dalimil Zvonek, chvíli na to si hosté po střele Jana Nýdla od modré čáry smolně dali vlastní gól a po čtyřech minutách byli hosté na ručník. Sudoměřičtí se sice ve zbytku první části zvedli, brankář Ondrej Dekány ale musel předvést řadu důležitých zákroků.

Dobývání Dekányho navýšení vedení nepřineslo

Druhá perioda přinesla pokračující silný tlak Kert Parku, který většinu času držel soupeře z východní části republiky pod zámkem. Sudoměřice spoléhaly především na rychlé protiútoky, brankář Petr Mikl si ale mohl stěžovat především na silné sluníčko, které na něj celý zápas pražilo. Kromě Mikla si na počasí stěžoval také samotný plastový povrch, kvůli němuž se utkání muselo několikrát přerušovat a přijít musel včasný zásah pořadatelů. Změny stavu jsme se ve druhém dějství nedočkali, v největších šancích se ocitl Dalimil Zvonek, který nejprve nechal vyniknout Dekányho, následně nastřelil od modré čáry brankovou konstrukci.

Domácí v poklidu hájili náskok, v sérii vedou 1:0

Ani třetí část prvního čtvrtfinálového utkání zběsilý hokejbal nenabídla. Domácí tým si v poklidu hájil své dvoubrankové vedení a stále se snažil o jeho navýšení. Dobré příležitosti měli například Zvonek se Sudou, ani jednomu ale v zakončení nepřálo štěstí. Sudoměřice se do útočného dění během celého utkání zapojovaly pouze sporadicky a dvě minuty před koncem inkasovaly po střele Tomáše Fejfara definitivní direkt. Kert Park zvítězil výsledkem 3:0 a ve čtvrtfinále se tak podle předpokladů ujal vedení.

HC Kert Park Praha – SK Sudoměřice 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Zvonek (M. Kruček), 4. Nýdl (Zvonek), 44. Fejfar (Zvonek).

HC Kert Park Praha: Mikl – Blaško, Bureš, Nýdl, Rozenberg, Šperl, Dejneka, Kaucký, Dulava, Plzák – J. Kruček, M. Kruček, Kovář, Postulka, Zvonek, Wróbel, Fejfar, Javorka, Suda

SK Sudoměřice: Dekány – M. Tóth, Slanina, Kmenta, Studénka, Štefek – Kaluža, Hujsa, Jurásek, Fraňo, Chovanec, Pichler, Helešic

Ohlasy trenérů:

David Kuna (trenér HC Kert Park Praha): „První vítězství je pro nás naprosto důležité. Utkání přineslo několik sekvencí, které ovlivnily náš výkon a to potíže spojené s povrchem. Mrzí mě to, ale udělali jsme maximum pro to, aby byl stoprocentně připravený, bohužel když jsou extrémní teploty, tak je to problém. Tam jsme vypadli ze hry, navíc jsme se prali s loby soupeře. Sudoměřice na to vsadily a my se s tím budeme muset zřejmě vypořádat i zítra. Chyběla nám lehkost v útoku, na góly jsme se natrápili. Hráčům jsem to i říkal, že k tomu může dojít. Důležité je, že jsme zachovali chladnou hlavu a získali na naši stranu první výhru. V odvetě nás nečeká nic jednoduchého a musíme na to být připraveni.“

Zdeněk Jurásek (hrající trenér SK Sudoměřice): „Výsledek 0:3 je pro nás dobrý. První třetinu byl soupeř jednoznačně lepší, dal dva rychlé góly a poté si to už zkušeně pohlídal. My jsme nějaké šance měli hlavně ve třetí části, škoda, že se nám nepodařilo snížit. Navíc jsme pak dostali třetí gól z rychlého brejku. Kluci makali, máme zraněné hráče, další chyběla a zítra dojedou. Myslím si, že to byl kvalitní zápas.“