Ďáblové udolali favorita a ve finále vyzvou Ježky

Neuvěřitelně vyrovnané souboje nabídlo semifinále 1. ČNHbL. Páté zápasy rozhodly, že do finále po roce opět zamíří Ježci z Heřmanova Městce a doprovodí je překvapivě pražští Ďáblové.

Ježci v rozhodujícím duelu porazili Olymp Jindřichův Hradec o jedinou branku, při součtu skóre z celé série nastřílel vítěz jen o dva góly více než poražený (16:14). Ještě těsnější byla druhá dvojice - Nové Strašecí a Ďáblové. Ti vyhráli v infarktovém pátém utkání až na nájezdy, v celé sérii nastříleli v základní hrací době o jedinou branku víc než jejich soupeř.

Nové Strašecí - Ďáblové Praha – konečný stav série 2:3

24.04. Nové Strašecí - Ďáblové Praha 5:3 (0:1,1:0,4:2)

25.04. Nové Strašecí - Ďáblové Praha 0:2 (0:0,0:1,0:1)

01.05. Ďáblové Praha - Nové Strašecí 2:1 (0:1,0:0,2:0)

02.05. Ďáblové Praha - Nové Strašecí 4:5 ss (1:0,0:2,3:2)

08.05. HBC Nové Strašecí - SK Ďáblové Praha 3:4 ss (0:2, 1:1, 2:0 - 0:0)

Ani druhý pokus probojovat se do finále Bubákům nevyšel. Suverénní vítěz základní části narazil a v pátém zápase nezúročil výhodu domácí půdy, i když Ďáblové rozhodli o svém postupu až v nájezdech.

Bubáci měli před vynikající diváckou kulisou slušný nástup, ale brzy převzali otěže Ďáblové a první gól padl do brány domácích po chybě v obraně už v 8. minutě. Tým Nového Strašecí jakoby měl z pátého zápasu trauma při vzpomínce na loňský rok, kdy je v pátém semifinále vyřadili Ježci. Hned tři minuty po prvním gólu nechali domácí Pražany skórovat znovu, když Bureš využil přesilovku. Ještě hůř bylo v Kocourek Aréně po čtyřech minutách druhé části, kdy tečovaný míček zapadl za domácího brankáře Šnobla potřetí. Bubáci dřeli, vytvořili si příležitosti, ale Tomáš v bráně hostí byl bezchybný. Gól naděje přišel až v poslední vteřině prostřední části, kdy po několika chybách Ďáblů snížil Wittmayer. Oživlí domácí pak úřadovali i v úvodu třetí třetiny. Ďáblové šli na 4 minuty do oslabení, Průša dělovkou snížil na rozdíl jediné branky a zahájil drtivý tlak a honbu za vyrovnáním. To se nakonec k obrovské radosti čtyř stovek diváků podařilo 22 vteřin před třetí sirénou Gengelovi. Euforii si Nové Strašecí přeneslo i do prodloužení, ale rozhodnout nedokázalo. Na penaltový rozstřel nasadili hosté náhradního gólmana Žežulíka a tah jim vyšel. Domácí střelci se neprosadili a Ďábly poslaly do finále penalty Bureše a Kočky. Z obhajoby třetího místa se tak v Novém Strašecí příliš neradovali.

Branky: 30. Wittmayer, 33. Průša (Sýkora, Wittmayer), 45. Gengel - 11. a rozhodující nájezd Bureš, 8. Lehner, 19. Štěpánik. Střely: 35:28, vyloučení: 9:11, využití: 1:1, oslabení: 0:0.

Ježci Heřmanův Městec - Olymp Jindřichův Hradec – konečný stav série 3:2

24.04. Ježci Heřmanův Městec - Olymp Jindřichův Hradec 3:4 (1:1,1:2,1:1)

25.04. Ježci Heřmanův Městec - Olymp Jindřichův Hradec 4:2 (0:0,3:1,1:1)

01.05. Olymp Jindřichův Hradec - Ježci Heřmanův Městec 6:3 (3:0,0:1,3:2)

02.05. Olymp Jindřichův Hradec - Ježci Heřmanův Městec 1:4 (0:0,1:1,0:3)

08.05. Ježci Heřmanův Městec - TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 2:1 (0:0,2:1,0:0)

Heřmanův Městec po roce opět uvidí finále. Opatrné, ale přesto nervy napínající páté utkání série rozhodla prostřední třetina, ve které padly všechny tři branky. O jednu víc do sítě Olympu.

Ježci byli od začátku zápasu na domácí půdě aktivnější, největší zbraní Jihočechů byl ale brankář Průša, který snahu domácích zdařile krotil. V úvodní třetině si poradil s 19 střelami. Olymp nakopla přesilovka rozdělená první přestávkou a další vylučování v úvodu druhé patnáctiminutovky. Jindřichův Hradec se dostal na koně a potvrdil to i úvodním gólem po úspěšně dotaženém úniku Matějky. Hned nato dostali hosté další početní výhodu, jenže přišel zlom zápasu. V oslabení se povedlo Mašíkovi vyrovnat a dostat Olymp pod deku. Už po dalších dvou minutách při hře 4 na 4 padl vítězný gól, když vyhrané buly uklidil za Průšu Novotný. V poslední třetině Olymp zkoušel zatlačit, měl i další přesilovky, branka už ale nepadla. Závěr si Ježci zkušeně pohlídali.

Branky: 24:51 Mašík (Jindřich) SH, 28:11 Novotný (Chytráček) - 23:21 Matějka (Supek). Střely: 38:18, vyloučení: 7:5, využití: 0:0, oslabení: 1:0.