Nové Strašecí dvakrát padlo, do vedení jde Most

Nepříznivé počasí provázelo většinu víkendových zápasů 1. ČNHbL. Výrazné výhry si připsaly jindřichohradecký Olymp, pardubická Alfa a také Ježci z Heřmanova Městce.

Naopak vyrovnané a na góly chudé zápasy sehrálo Kladno v Přelouči a také béčko Penta v Praze, kde Ďáblové vydřeli v samostatných stříleních dva body. Naopak Nové Strašecí prohrálo v 9. kole i v sobotní předehrávce kola 10. a čelo tabulky se tak ještě více vyrovnalo.

Sobota – předehrávka 10.kola

HC Jestřábi Přelouč - HBC Nové Strašecí 5:3 (2:1,0:2,3:0)

Rychlý a dynamický hokejbal a několik obratů nabídl zápas dosavadního lídra tabulky z Nového Strašecí v Přelouči. Domácí Jestřábi ovládli úvod zápasu, když rozhodčí přes protesty hostů uznal góly Svobody i Příhody. Rozzlobení Středočeši pak přetavili vztek v přesilovkové snížení a v tlaku pokračovali i ve druhé třetině. Díky důrazu, další početní výhodě a přesným dalekonosným střelám otočili vývoj zápasu. O všechny jejich branky se postaral kanonýr Průša. Poslední část ale opět patřila domácím. Jestřábi roztáhli křídla, po pěti minutách srovnali a za další dvě minuty už zase vedli. Nové Strašecí zkusilo zatlačit, odvolalo brankáře, jenže inkasovalo do prázdné branky z hole Hory.

Branky: 10. Svoboda ( Raška ), 11. Příhoda (M.Kazimír), 35. D.Kazimír (Raška,Čapek), 37. Svoboda, 45. Hora (Šmíd) - 14. Průša (Daenemark), 19. Průša (Horáček), 26. Průša (Ryss). Střely: 31:40, vyloučení: 4:3, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0

Neděle – 9.kolo

TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 9:3 (1:0,2:0,6:3)

Soustředěným výkonem dokráčel domácí Olymp k jednoznačné výhře nad posledním celkem tabulky. Během prvních dvou třetin se hráči Svítkova jen těžko dostávali na dostřel a o branky se tak starali domácí. Jindřichův Hradec po třiceti minutách vedl 3:0. „Do závěrečné části jsme chtěli vstoupit aktivně a pokusit se o vstřelení branky, která by nás ještě vrátila do hry, ale domácí nás dvěma góly za minutu a dvacet dva vteřin srazili do kolen,“ popsal trenér Svítkova Václav Mareš. Stars se dočkali až za stavu 5:0, kdy se jim povedlo dvakrát snížit. Žádné drama se ale nekonalo – Olymp přidal další čtyři branky. Na konečných 9:3 ještě kosmeticky upravil v přesilovce hostů Hlavsa a uzavřel tak účet poslední třetiny na devíti brankách. „S výkonem, který postrádal pohyb, důraz v osobních soubojích, jednoduchý přechod přes střední pásmo a zakončení, nemohou hráči ve druhé nejvyšší soutěži uspět,“ zlobil se na svůj tým kouč svítkovských Stars.

Branky: 11:43 Hunal (Čapek, Slanina) PP, 22:35 Slanina (Čapek), 28:43 Supek (Hembera, Slanina) PP, 30:29 Čapek (Marko), 31:22 Hembera (Jindra, Hembera P.), 34:37 Supek (Kulik), 34:47 Slanina (Hembera, Čapek), 38:21 Marko (Čapek, Adam) PP, 39:08 Hembera (Slanina, Hembera P.) - 29:27 Hlavsa (Krištof) PP, 31:49 Cempírek (Koch), 33:32 Černický (Nesládek). Střely: 41:27, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 3:1, oslabení: 0:0

TJ Tatran Třemošná - HBC Alfa Pardubice 4:8 (1:2,3:4,0:2)

Třemošná pokračovala v nevýrazných výkonech i v domácím zápase proti pardubické Alfě. Hosté cestovali na západ Čech v silné sestavě s cílem přivézt všechny body a zastavit pád prvoligovou tabulkou a už od začátku si za tím tvrdě šli. Na mokrém povrchu je dostal do vedení v 5. minutě Šprycl a v 11. minutě úspěšně zakončil průnik po pravém křídle P.Kubeš. Tatran tradičně hrozil hlavně v přesilovkách, druhou v pořadí proměnil ve snížení Procházka. Jenže hosté znovu udeřili hned v úvodu druhé třetiny a ve 26. minutě už vedli dokonce o čtyři branky. To ale Pardubice ukolébalo, domácí se rychle otřepali a během tří minut nastříleli hned tři góly. Alfa si ve snaze zastavit protiofenzivu vzala oddechový čas a vystřídala brankáře. Ještě před druhou třetinou jí pak vrátil klid druhý zásah Kubeše. V posledním dějství se hosté stáhli do obrany a Třemošná už další branky nepřidala. Naopak Alfě vyšla v závěru přesilovka a poslední gól Pardubice přidaly do prázdné brány při power play Tatranu - prvním ligový gólem pojistil hostům body mladíček Krejčí.

Branky: 13:01 Procházka (Ježek, Liška) PP, 25:52 Balíček (Toman), 26:34 Holý (Vodrážka), 28:17 Holý (Škarecký) - 04:59 Šprincl (Bílý), ´10:45 Kubeš (Vršínský), 15:54 Kubeš (Kment), 24:50 Vršínský (Kubeš), 25:22 Šprincl (Bittner), 28:43 Kubeš (Mokříž), 41:13 Bílý (Kubeš) PP, 42:37 Krejčí (Odráška) EN. Střely: 26:36, vyloučení: 4:5, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:1

Jestřábi Přelouč - Jungle Fever Kladno 1:2 (0:1,1:0,0:1)

Kladno nepatří v Přelouči zrovna k oblíbeným soupeřům, což se potvrdilo i v neděli. Přestože tým Jungle Fever nepřijel v nejsilnější sestavě, dokázal naplno bodovat po těsné výhře. Hosté byli lepším týmem na hřišti a po chybě v obraně Přelouče také otevřeli skóre. Jestřábi se zvedli až v polovině zápasu, kdy v přesilovce vyrovnali. Jenže pak se vrátili k nevýrazné hře. Rozhodnutí přišlo ve třetí části - domácí Příhoda pykal čtyři minuty na trestné lavici a také Jungle početní výhodu využili. Jestřábi už nedokázali srovnat ani v power play.

Branky: 22. Svoboda (Šmíd, Bažant) - 10. Sklenář (Ogurčák), 39. Nedvěd (Ogurčák). Střely: 19:28, vyloučení: 6:8, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0

Ježci Heřmanův Městec - HBC Nové Strašecí 7:4 (2:1,4:2,1:1)

Hosté chtěli v Heřmanově Městci odčinit porážku ze sobotní předehrávky, ale ani napodruhé o víkendu neuspěli. Hned na začátku promarnili přesilovku a Ježci tak mohli vyučovat z produktivity - během minuty vstřelili dvě branky. Nové Strašecí pak oslabil obránce Malý, který musel do sprch, i bez něj se ale hosté zvedli. Pomohla jim k tomu přesilovka 4 na 3, která je vrátila do hry a v 11. minutě dokázali i snížit. Jenže druhá třetina se dosavadnímu lídrovi tabulky vůbec nepovedla. Ježci o výsledku rozhodli během tří minut. Tentokrát na sebe nalepili hned čtyři branky a na konci 24. minuty tak na tabuli svítil stav 6:1. Výsledek sice ještě v druhé části korigovali Pechanec s Průšou, žádný obrat se už ale nekonal. Ve třetí třetině dokončil domácí Kišš hattrick, na druhé straně byl důrazný Petrus, který uzavřel skóre na 7:4.

Branky: 3:35 Hodr (Minařík), 4:35 Stránský (Mašík) PP, 20:12 Kišš (Waber), 20:22 Kišš (Waber, Novotný), 22:03 Mašík (Kopecký) PP, 23:59 Kubíček (Mašík), 34:31 Kišš (Novotný) - 10:18 Kuna (Ryss), 24:47 Pechanec (Lev,Petrus), 27:38 Průša (Daenemark), 41:13 Petrus (Pechanec, Lev). Střely: 40:35, vyloučení: 3:9, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0.

SK Ďáblové Praha - HBC Pento Most B 2:1 ss (1:0,0:1,0:0)

Velmi vyrovnané utkání dvou týmů ze špičky tabulky viděli diváci v Praze, kde Ďáblové hostili dosud neporaženou rezervu mosteckého Penta. Ani tentokrát hosté v základní hrací době neprohráli, přesto nechali v Praze dva body. „Byl to super zápas, soupeř byl kvalitní, nasazení bylo z obou stran perfektní, bylo na co se dívat,“ vyzdvihl kvalitu zápasu trenér Ďáblů Michal Teplý. Domácí šli v první třetině do vedení, Pento vyrovnávalo v prostřední části. „Kdyby pak využili přesilovky, mohlo být rozhodnuto. My jsme ale nakonec uhájili remízu,“ dodal kouč domácích. A Ďáblové nakonec uspěli i v nájezdech, na druhý bod jim stačila jedna proměněná penalta.

Branky: 13:54 Lehner (Ruda, Jelínek), 45:00 rozh. náj. Bureš - 15:29 Poláček (Lipert, Voženílek). Střely: 23:22, vyloučení: 6:8, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

HBC Hostivař - SHC Killers Litoměřice 4:2 (1:0,1:1,2:1)

Litoměřice přijely do Prahy opět v oslabené sestavě, kterou musel trenér doplnit hned pěticí dorostenců. Na začátku Killers sice zahrozili, ale chyba v jejich obraně nabídla šanci domácím, kteří nepohrdli. V druhé třetině Hostivař přidala druhý zásah v přesilovce. „Utkání s Litoměřicemi bylo jednoznačně nejsnazší, které jsme letos odehráli. Ač nás soupeř opět přestřílel, vytvořili si hosté opravdu málo gólových šancí a my vlastně neměli žádné nervy. Třetí výhra v řadě je obrovsky důležitá, protože teď nás čekají tři první týmy tabulky v řadě,“ hodnotil trenér domácích Marek Brož. Litoměřice sice ještě ve druhé části snížily, jenže Hostivař si vedení hlídala. “Zabijáci“ tak zůstávají předposlední a vypisují inzerát na střelce…

Branky: 05:14 Brož (Palička,Zvolský), 16:31 Palička (Zvolský) PP, 35:28 Bošák (Kalaš), 44:28 Brož (Palička, Voráček) PP - 24:54 Hampejs (Seidenglanz) , 41:34 Špatný (Hovorka). Střely: 21:26, vyloučení: 12:7, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0