Nové Strašecí rozstřílelo oba pardubické týmy a dál vede tabulku

Nové Strašecí pokračuje v suverénních výkonech – o víkendu ze svého hřiště bez bodu vyprovodilo oba pardubické týmy. Středočeši v neděli rozstříleli pardubický Svítkov vysoko 9:0, už o den dříve v dohrávce přehráli i Alfu 5:2.

V tabulce jim ale na paty dál šlape rezerva Mostu, která bez problémů uspěla v Třemošné. V nejvyrovnanějším duelu sousedů v tabulce pražští Ďáblové porazili Heřmanův Městec až na nájezdy. Kontakt se špičkou tabulky opět ztrácí kladenští Jungle Fever, kteří v neděli doma podlehli pardubické Alfě. Bez výsledku zůstalo utkání Jindřichova Hradce s Litoměřicemi, Killers totiž na jih Čech nedorazili a zápas se tak dohrával před ligovou komisí. Ta nakonec rozhodla o kontumaci ve prospěch domácích.

Sobota – dohrávka 5. kola

HBC Nové Strašecí - HBC Alfa Pardubice 5:2 (1:0,3:0,1:2)

Tým Nového Strašecí zůstává zatím bez porážky. V sobotní dohrávce 5. kola si v domácí Kocourek aréně poměrně jednoznačně poradil s Alfou Pardubice, když po dvou třetinách vedl už 4:0. „První gól jsme dali ke konci první třetiny, v druhé nám tam napadaly další tři branky a bylo prakticky po zápase,“ pochvaloval si trenér domácích Jiří Veselý. Pardubice přijely bez klíčových hráčů a pasivní hra na favorizované Středočechy nestačila. V poslední třetině sice Alfa dokázala snížit na rozdíl dvou branek, pak ale nezvládla přesilovku a domácí Lukáš Lev po úniku v oslabení definitivně rozhodl.

Branky: 09:06 Průša (Kuna), 24:02 Duchoň (Průša) SH, 25:27 Průša (Duchoň, Horáček), 26:00 Lev (Petrus), 40:04 Lev SH - 33:28 Šprincl (Zemánek), 37:44 Hrnčíř (Slanina). Střely: 42:21, vyloučení: 6:4, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 2:0

Neděle – 6. kolo

HBC Nové Strašecí - TJ Paramo Svítkov Stars Pardubice 9:0 (3:0,4:0,2:0)

Ještě snadnější práci mělo Nové Strašecí v neděli, kdy přijeli svítkovští Stars. Zápas měl jednoznačný průběh už od začátku a hosté, kteří neměli ani dva kompletní útoky, tentokrát nevstřelili ani branku. „Svítkov přijel v sedmi lidech, chvíli drželi bezbrankový stav, ale pak jim rychle docházely síly,“ popsal kouč Nového Strašecí hlavní důvod vysoké výhry. Pardubice se snažily hlavně ubránit vlastní modrou čáru, nehrál se příliš pohledný hokejbal, ale domácí si nakonec s chutí zastříleli. O pět branek se postarala druhá útočná řada Nového Strašecí - Petrus, Lev, Pechanec. Lukáš Lev těsně před koncem zkompletoval hattrick.

Branky: 05:40 Lev (Pechanec, Petrus), 13:29 Daenemark (Černýl, Hošek), 13:51 Lev (Petrus), 19:09 Pechanec (Lev, Petrus), 20:06 Malý (Černý), 26:57 Petrus (Lev), 27:57 Malý (Černý), 40:33 Průša (Ryss), 44:36 Lev (Petrus). Střely: 33:9, vyloučení: 2:3, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

Jungle Fever Kladno - HBC Alfa Pardubice 2:4 (0:2,1:0,1:2)

Pardubická Alfa si po sobotní porážce spravila chuť v neděli na Kladně. Do utkání Alfa vstoupila posilněna o čtyři hráče staršího dorostu, kteří se určitě v sestavě mužů neztratili. Úřadoval hlavně Jan Bílý, který si připsal gól a dvě asistence a drží si pozici nejproduktivnějšího hráče Alfy. Pardubice si tak s týmem Jungle Fever poradily i bez střelce Jakuba Merty, kterého na delší dobu vyřadila ze sestavy zlomenina ruky.

Branky: 29:57 Ibl (Koller) PP, 44:22 Pospíšil (Růžička, Šíma) - 02:54 Bílý, 09:32 Skřivánek (Bílý), 30:54 Frencl (Bílý, Slanina) PP, 43:24 Pluhař (Slanina) PP. Střely: 23:17, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:0

TJ Tatran Třemošná - HBC Pento Most B 2:8 (0:3,1:2,1:3)

Most jel do Třemošné s obavami, protože proti Západočechům se rezervě Penta v 1. ČNHbL dosud vůbec nedařilo. Loni Třemošná vyhrála oba vzájemné zápasy v základní části a navíc Most vyřadila i v playoffs. V sezóně 2007/2008 si Pento s Třemošnou připsalo jen bod za porážku na nájezdy. „Dřív jsme měli proti Třemošné smůlu, tentokrát jsme ji ale prolomili a už od začátku zápasu jsme byli lepší. Hlavně jsme dokázali proměňovat šance,“ radoval se vedoucí mužstva Mostu Václav Pomahač. Už v první třetině si Pento vypracovalo tříbrankový náskok. Třemošná pak mohla zápas zdramatizovat na začátku prostřední části, jenže ze série přesilovek vytěžila jen jeden gól a hosté vzápětí zvýšili až na 5:1. Jasně pak ovládli i poslední třetinu.

Branky: 17:27 Škarecký (Rubner, Stráský) PP, 36:30 Stráský (Dobrý) - 03:19 Voženílek (Pohl), 05:42 Poláček SH, 09:06 Voženílek (Lipert, Valenta) PP, 20:05 Zahradník (Voženílek) SH, 28:32 Zahradník (Šmídl), 32:28 Pomahač (Šmídl), 32:57 Voženílek (Pohl), 43:07 Klobása (Zahradník, Valenta) PP. Střely: 24:35, vyloučení: 7:9, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:2

Ježci Heřmanův Městec - SK Ďáblové Praha 2:3 ss (1:1,0:0,1:1)

Ježci zahájili domácí zápas proti pražským Ďáblům hodně opatrně, postupně získávali převahu a nakonec soupeře jasně přestříleli, přesto jim v Heřmanově Městci zůstal jen bod. „Soupeř byl ze začátku lepší, od druhé tetiny jsme je začali přehrávat a v závěru poslední třetiny jsme měli snad pět vyložených šancí na rozhodnutí. Náš problém je ale koncovka, v té se zatím trápíme,“ hodnotil zápas trenér domácích Kamil Mlejnek. Ďáblům se tak podařilo uhrát venku remízu, navíc si připsali další bod v samostatných stříleních. „Penalty nám taky vůbec nejdou. Už třikrát jsme v nich letos prohráli, na zakončování musíme pracovat. Jinak jsem ale s výkonem i bodem vcelku spokojen,“ dodal kouč Ježků.

Branky: 12:31 Kišš (Hubáček, Pišta), 38:14 Kišš (Pišta) - 01:18 Bureš (Ruda, Klepetkoí, 37:17 Vrábel (Kočka, Bureš) PP, 45:00 Kočka. Střely: 28:19, vyloučení: 6:6, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

Kontumace – 6.kolo

HBC Olymp Jindřichův Hradec - SHC Killers Litoměřice 5:0 kontumačně

Ligová komise rozhodla o kontumaci neodehraného utkání 1.ČNHbL č.2033 Olymp Jindřichův Hradec - Killers Liměřice. V neděli 4. října hosté na jih Čech nedorazili, všechny body tak zůstaly Olympu.