Třinečtí dokončili zázračný obrat a jedou válčit o extraligu

Velké drama udělali hokejbalisté Třince z finále moravské národky. Dokázali srovnat zdánlivě beznadějnou sérii a v rozhodujícím zápase Jihlavu porazit na její půdě. Napínavý souboj přitom rozhodli až ve dvanácté sérii samostatných střílení.

Vydřeli si tak možnost vyzvat Opavu a Heřmanův Městec v baráži o extraligu.

SK Jihlava - HBC Třinec - konečný stav série 2:3

15.05. SK Jihlava - HBC Třinec 3:2 p (0:2,0:0,2:0)

16.05. SK Jihlava - HBC Třinec 3:0 (1:0,1:0,1:0)

22.05. HBC Třinec - SK Jihlava 3:2 (1:0,1:2,1:0)

23.05. HBC Třinec - SK Jihlava 7:0 (1:0,4:0,2:0)

29.05. SK Jihlava – HBC Třinec 2:3ss (2:1, 0:1, 0:0 – 0:0)

Tým z Vysočiny od listopadu na domácí půdě neprohrál a i v rozhodujícím finálovém zápase začal lépe. Z úvodního tlaku vzešla branka po střele Dlabaji, který švihem od modré otevíral skóre ve 3. minutě. Vedení ale domácím nevydrželo dlouho, už v 7. minutě využil Třinec přesilovku a Szotkowski vyrovnával. Zápas o vše nabízel pohledný fyzicky náročný hokejbal s šancemi na obou stranách. Jihlava jednu z nich využila ještě před první pauzou, vedení jí vrátil po buly Danko.

Třinec šel od začátku druhé části důrazně za vyrovnáním. Humlíček v brance domácích držel hubený náskok do 22. minuty, pak ale kapituloval. Gól padl opět po vyhraném vhazování, když se Hudeček trefil parádně do šibenice jihlavské branky. Oba celky pak hrály opatrně, aby nevyrobily rozhodující chybu, přesto byly k vidění vyložené šance. Třinecký Konderla ale neuspěl sám před domácím gólmanem a Jihlava pohrdla i přesilovkou v poslední minutě základní hrací doby. Na řadu přišlo desetiminutové prodloužení. V něm byli hodně blízko k triumfu domácí, v 5. minutě nastavení rozhodčí za úmyslné vyhození míčku rukou třineckého hráče nařídili trestné střílení, jihlavský kanonýr Smutný ale neuspěl. Hosté pak odpověděli několika nebezpečnými brejky a i oni měl početní výhodu, skóre už se ale neměnilo.

Samostatné nájezdy nabídly neuvěřitelné rozuzlení. Oba brankáři se překonávali a o vítězi letošního ročníku národky se rozhodlo až ve dvanácté sérii. Třinecké oslavy mohly vypuknout.

Branky: 3:26 Dlabaja, 11:11 Danko (Kučera) – 6:07 Szotkowski, 21:24 Hudeček. Vyloučení: 7:8, navíc Třetina (JIH) a Konvička (TRI) 10´OT, využití: 0:1, střely: 26:29.