Třinec vstal z mrtvých, rozhodovat bude pátý zápas

Po semifinále se Vsetínem si Jihlava komplikuje i finále. Nedokázala využít dva mečboly a o vítězi moravské národky tak bude rozhodovat až pátý zápas série. Třinec v zápasech o všechno předvedl skvělé výkony, dokonale využil domácího prostředí a především v neděli dostal favorita na lopatky.

O vítězi série a účastníkovi extraligové baráže se bude rozhodovat na Vysočině.

SK Jihlava – HBC Třinec – stav série 2:2

15.05. SK Jihlava – HBC Třinec 3:2p (0:2, 0:0, 2:0 – 1:0)

16.05. SK Jihlava – HBC Třinec 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

22.05. HBC Třinec - SK Jihlava 3:2 (1:0,1:2,1:0)

Třinec doma zahájil stíhací jízdu výborně. Donutil hosty faulovat a brzy dostal výhodu dvojnásobné přesilové hry. V ní se střelou k tyči ve 4. minutě prosadil Hudeček. Slezané dál režírovali zápas a zvládli i krátký výpadek, kdy i oni museli do tří. Ve druhé třetině se Jihlava zvedla. Nejdříve přežila další kritický moment, když si brankář Humlíček poradil s nařízeným trestným střílením, a o minutu později sama udeřila. Úderná dvojice Smutný – Píbil zařídila vyrovnání. Po dvou minutách však znovu vedli domácí, ve vlastním oslabení utekl Tomis a povedlo se mu přehodit ležícího brankáře Jihlavy. Hosté stihli ve druhé části ještě jednou srovnat, průnik Danka zakončil kanonýr Smutný. Rozhodující moment přišel v půlce třetí třetiny. Při hře 4 na 4 si jihlavští špatně pohlídali dvojici Hudeček – Konderla a druhý jmenovaný zasunul balonek za bezmocného Humlíčka. Ve zbytku utkání si Třinec už vedení zkušeně pohlídal. Rozhodčí navíc v posledních 5 minutách nedovolili hostům hrát v plném počtu a připravit si pozici pro power play.

Branky: 3:38 Hudeček, 22:51 Tomis, 36:45 Konderla – 20:55 Píbil (Smutný, Danko), 28:35 Smutný (Danko, Došek). Vyloučení: 11:13, navíc Toman 10´ OT a Daneček 5´+ OK (oba TŘI), využití: 1:1, v oslabení: 1:0, střely: 23:18.

23.05. HBC Třinec - SK Jihlava 7:0 (1:0,4:0,2:0)

V neděli byli jihlavští hráči v začátku o něco aktivnější než v neděli, hlavní slovo ale opět měli důraznější a odhodlanější domácí. K úvodnímu gólu je opět nakopli rozhodčí, když poslali hosty do dvojnásobného oslabení. To využíval Lotko, který stál na konci pohledné kombinace. První třetinu tak stejně jako v sobotu vyhráli domácí 1:0. Druhá třetina přinesla velkou kanonádu – Třinci v ní vyšlo naprosto vše a brankář hostí Humlíček musel čtyřikrát lovit balonek ze sítě. S minimálním odstupem na sebe nalepili branky Daneček, podruhé v zápase Lotko, Martynek a znovu Daneček. V poslední třetině domácí odevzdanému jihlavskému týmu přidali na cestu ještě dva góly. Naopak hosté nedokázali skórovat ani jednou.

Rozhodující duel uvidí diváci v sobotu v Jihlavě, kde spoléhají na to, že jejich tým dokáže i v nejdůležitějším zápase sezóny udržet letošní domácí neporazitelnost. Třinec ale po dvou výhrách pojede na Vysočinu hodně dobře naladěný.

Branky: 8:38 Lotko, 22:16 Daneček, 25:51 Lotko, 26:57 Martynek, 28:47 Daneček, 34:34 Samiec, 40:11 Hudeček. Vyloučení: 7:8 navíc Samiec 10´ + OK (TŘI), Smutný 10´ OT a Píbil 5´ + OK (oba JIH), využití: 3:0, střely: 27:21.