Vsetín bojoval do poslední minuty, do finále ale jde Jihlava

Už po minulém víkendu jistý finalista Třinec se dočkal soupeře. Vsetín byl blízko, ale překvapení se nakonec nekonalo a o extraligovou baráž bude bojovat Jihlava. Pátý duel rozhodla branka 2 minuty a 6 vteřin před posledním hvizdem rozhodčích. Jihlava v sérii nastřílela 12 branek, Valaši o tři méně.

SK Jihlava - HBC Vsetín – konečný stav série 3:2

24.04. SK Jihlava - HBC Vsetín 3:0 (1:0,0:0,2:0)

25.04. SK Jihlava - HBC Vsetín 3:2 (1:2,1:0,1:0)

01.05. HBC Vsetín - SK Jihlava 4:3 (0:1,4:0,0:2)

02.05. HBC Vsetín - SK Jihlava 2:1 p (0:0,0:0,1:1)

08.05. SK Jihlava - HBC Vsetín 2:1 (1:0,0:1,1:0)

Jihlava byla na domácí půdě od začátku aktivnější, Valaši jistili obranu a čekali na případné mezírky ve hře favorita. Jenže už ve třetí minutě jihlavský tým obranu hostů prolomil. Digrin zachytil vyhození vsetínských a ranou pod břevno otevřel skóre. Následovaly další šance, které ale už výborný brankář Vsetína Šimara likvidoval. Valaši se osmělili až ve druhé třetině a Konečný jim po třech minutách hry zajistil vyrovnání. Branka hosty nakopla a tým z Vysočiny s mladičkým gólmanem Peschoutem měl najednou hodně práce ubránit vyrovnaný stav. Nakonec se to podařilo a do šaten se šlo za stavu 1:1. Ten platil i dlouhých skoro 13 minut třetí části, oba týmy hrály hodně opatrně a snažily se vyvarovat chyb. Pak ale přišla jediná využitá přesilovka, ve které udělali krok do finále domácí. V čase 42:54 Smutný přesně našel hůl Píbila, který doklepl do odkryté sítě. Vsetín zkusil v závěru hru bez brankáře, ale s výsledkem se hostům už zahýbat nepovedlo.

Jihlava tak jde do finále, kde už na ní netrpělivě čeká Třinec. Oba týmy mají v sezóně vyrovnanou bilanci 2:2 - jihlavští zvítězili na domácí půdě 5:0 a 3:1, třinečtí pak 5:3 a 7:3.

Branky: 2:44 Digrin, 42:54 Píbil (Smutný, Třetina) – 18:14 Konečný. Střely: 25:21, vyloučení: 8:10, navíc Zelený a Třetina (oba JIH) 10´ OT, využití: 1:0.

HBC Třinec - ACS Malenovice – konečný stav série 3:1