Třinec slavil postup, Vsetín se rval o naději

Se dvěma mečboly jeli hráči SK Jihlava z Vysočiny na Valašsko. Ani jeden ale nedokázali proměnit a srdnatě bojující Vsetín ještě celou sérii protáhl. Rozhodovat se bude v pátém duelu v Jihlavě. To v Třinci už se slaví.

Slezany nezlomil ani nevyvedený závěr třetího zápasu a na druhý pokus ve Zlíně uspěli. Na svého finálového soupeře si Třinec musí počkat, má tak týden odpočinku k dobru.

SK Jihlava - HBC Vsetín - stav série 2:2

24.04. SK Jihlava - HBC Vsetín 3:0 (1:0,0:0,2:0)

25.04. SK Jihlava - HBC Vsetín 3:2 (1:2,1:0,1:0)

01.05. HBC Vsetín - SK Jihlava 4:3 (0:1,4:0,0:2)

Branky: 19. Vrána, 24. Malík, 27. a 28. Novosad – 12. Píbil (Jobák, Danko), 37. Homola (Brázda, Smutný), 41. Jobák (Brázda, Smutný). Vyloučení: 6:4, využití: 0:1, střely: 31:27.

02.05. HBC Vsetín - SK Jihlava 2:1 p (0:0,0:0,1:1)

Branky: 33. Vrána, 47. Růžička – 33. Píbil (Smutný, Jobák). Vyloučení: 4:2 navíc Kováčík 10´ a 5+do konce utkání, Ovčáček 10´ OT (oba Vse), využití: 0:1, střely: 25:30.

Valaši doma ukázali, jací jsou bojovníci. Už v Jihlavě favorizované domácí potrápili, i když oba zápasy prohráli. Ve Vsetíně to pak rozbalili naplno a opět vyrovnané souboje tentokrát vydřeli pro sebe. Rozhodující duel tak sehrají na Vysočině.

Jihlava přijela do Vsetína oslabená o brankářskou jedničku Humlíčka i produktivní forvardy Třetinu s Digrinem. Domácí začali lépe, ale z gólu se radoval první tým z Vysočiny - přesilovou hru zakončil důrazný Píbil. Jenže pak zavanulo od Hostýnských vrchů a Vsetín předvedl nejlepší třetinu v sérii. Jihlavu rozstřílel čtyřmi zásahy během devíti minut a ukázal, že o ničem ještě není rozhodnuto. Hosté zkoušeli v závěrečném dějství dotahovat, pět minut před koncem náskok snížili na nejtenčí možný, závěrečný nápor ale už srovnání nepřinesl, přestože byli jihlavští střelci několikrát hodně blízko.

Nedělní zápas nabídl opět velmi důrazný a bojovný hokejbal. Jihlavští tentokrát vstoupili do utkání lépe, z tlaku však nedokázali vytěžit víc než střelu Jobáka do tyče. Vsetínští hrozili hlavně z brejků, ale na obou stranách dlouho kralovali brankáři. Góly padaly až na začátku třetí části, a to oba během jedné minuty. Do vedení šli opět hosté, když skóre stejně jako v sobotu otevíral Píbil v přesilovce. Valaši znovu hrající o všechno s reakcí nijak neotáleli a po 48 vteřinách využili chyby v obraně hostů k vyrovnání. Domácí Kováčik pak pět minut před třetí sirénou tvrdě knockoutoval jihlavského Jobáka a musel do sprch. Dlouhou přesilovku, na 40 vteřin dokonce zdvojnásobenou, hosté nevyužili a přišel nastavený čas. Z něj časomíra ukrojila jen 69 vteřin, když Růžička přesnou ranou rozhodl o tom, že se bude hrát i pátý zápas.

HBC Třinec - ACS Malenovice – konečný stav série 3:1

24.04. HBC Třinec - ACS Malenovice 5:4 p (2:2,1:1,1:1)

25.04. HBC Třinec - ACS Malenovice 4:2 (1:1,0:1,3:0)

01.05. ACS Malenovice - HBC Třinec 5:1 (1:0,0:1,4:0) Branky: 13:01 Kučera (Hofrichter, Navrátil) PP, 33:32 Jankovič (Hofrichter) PP, 34:42 Skyba (Navrátil, Hamrlík) PP, 37:26 Jankovič (Skyba) PP , 38:31 Navrátil (Kadlčák) PP - 17:46 Turoň SH. Střely: 17:15, vyloučení: 9:8, přesilovky: 6:6, využití: 5:0, oslabení: 0:1.

02.05. ACS Malenovice - HBC Třinec 1:3 (1:1,0:1,0:1) Branky: 11:37 Chmela (Kučera) PP - 03:09 Hudeček (Szotkowski), 25:53 Hudeček (Cieslar) PP, 44:32 Szotkowski (Hudeček) EN. Střely: 17:18, vyloučení: 12:13, přesilovky: 10:7, využití: 1:1, oslabení: 0:0.

I Malenovice měly po zápasech v Třinci nůž na krku a musely doma bojovat o všechno. Ve třetím zápase ukázaly, že na to mají, když smetly Slezany díky výborní poslední patnáctiminutovce.

Oba týmy rozehrály sobotní zápas opatrně. Domácí byli přece jen o krok napřed, když v úvodní třetině otevřeli skóre – dvě minuty před sirénou využil přesilovku Kučera. Na góly chudá byla i druhá část, ve které Třinec hubený náskok Zlína brzy smazal gólem v oslabení. I všechny ostatní branky padaly v početní výhodě Malenovic, ale už jen za záda třineckého gólmana. Ve třetí třetině totiž přišel nával energie a Malenovice, stejně jako o pár kilometrů dál a o pár minut dřív Vsetín, nasázely soupeři čtyři branky – stačily jim k tomu 4 minuty a 59 vteřin.

V neděli měl lepší úvod Třinec, který díky Hudečkovi vedl už po třech minutách. Malenovice ale opět zabraly v přesilovce a ještě v úvodní části vyrovnaly. Zdálo se, že zlínské přesilovkové komando bude pokračovat v excelentním výkonu ze soboty, ale stroj se zadrhl. Přestože domácí dostali ještě devět početních výhod, gól už nedali. Velkou část zápasu jim navíc chyběl Navrátil, který ve 21. minutě vyfasoval desítku. To byla voda na mlýn mnohem méně početné sestavě Třince. Slezané si se svou přesilovkou poradili ve 26. minutě a šli do vedení, které už nepustili. Sílící tlak domácích 28 vteřin před koncem definitivně utnul střelou do prázdné brány Szotkowski. Téměř celou závěrečnou část se domácí museli obejít bez opory Jankoviče, který musel předčasně pod sprchy.

Série byla hodně vyrovnaná, z celkových dvanácti odehraných třetin skončilo hned pět remízou, zlínský tým vyhrál tři, Třinec čtyři. Jediná vyhraná třetina navíc a vítězné prodloužení prvního duelu tak stačily k postupu.