První jarní kola tabulkou nezamíchala, až na Porubu brali všichni po třech bodech

Vstup do jarní části příliš nevyšel lídrovi tabulky, Jihlava v sobotu vysoko prohrála na hřišti Třince a o den později ji notně potrápila i poslední Poruba. V důležitém zápase v boji o play off vyloupil Vsetín hřiště Hodonínu.

Už v sobotu ale Valaši ztratili po fotbalovém výsledku v Brně, naopak Hodonín překvapivě naplno bodoval doma s Malenovicemi. Na začátek jarní části se všechny týmy podělily spravedlivě po třech bodech, jen poslední Porubě zase úspěch těsně unikl. V tabulce se tak vůbec nic nemění.

Sobota – 18.kolo

HBC Třinec - SK Jihlava 7:3 (2:0,2:2,3:1)

Třinec na nic nečekal a po zimní pauze okamžitě zahájil stíhací jízdu na čelo tabulky. Měl ke stíhání ideálního soupeře – první Jihlavu. Ta cestovala na sever Moravy v sestavě oslabené zdravotními problémy a dostala lekci z produktivity. Už v první části si Třinec vypracoval dvoubrankový náskok a hosté litovali nevyužitých šancí. „Chyběl nám klid a důraz v zakončení. Několikrát stačilo pouze přehodit gólmana a my ho trefíme. Soupeře nás za to ukázkově potrestal. Dva góly jsme si dali sami a na další mu v podstatě přihráli,“ popisoval nespokojený obránce Jihlavy Pavel Zelený. Tvrdý úder dostali hosté i na začátku prostřední části, kdy Třinci stačilo 50 vteřin na zvýšení náskoku. Naději jihlavským vykřesali v krátkém sledu skórující Jobák s Dankem, rychlá odpověď z hole Danečka ale definitivně rozhodla o zisku tří bodů pro Třinecí. Závěrečné dějství pak probíhalo opět jasně v režii domácích, kteří i díky hattricku Danečka nakonec vyhráli 7:3.

Branky: 5:08 Říman, 9:06 Daneček, 15:50 Šimajchl, 26:18 Daneček, 31:21 Szotkowski, 39:12 Daneček, 39:46 Říman – 22:12 Jobák, 25:06 Danko, 42:33 Jobák. Střely: 28:33, vyloučení: 9:7, využití přesilovek: 1:2, oslabení: 0:0

Další zápasy:

HBK Bulldogs Brno - HBC Vsetín 1:0 (1:0,0:0,0:0)

Buldoci ještě nevzdali boj o play off a výborně navázali na poslední podzimní kolo. Vsetín jim už podruhé v sezóně nedokázal dát ani gól a i potřetí s Brnem prohrál. Fotbalový výsledek se zrodil už v první třetině, zbytku zápasu vládly obrany a brankáři.

Střely: 31:33, vyloučení: 8:4, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

HBC Rigum Hodonín - TJ ACS Malenovice SV 3:2 (0:0,3:0,0:2)

Stejně jako Brno, i hráči Hodonína chtěli ukázat, že přes zimu netrénovali zbytečně a vyšlápli si na favorita z Malenovic. Tři góly v prostřední části stačily, přestože hosté ve třetí třetině mocně dotahovali.

Střely: 21:20, vyloučení: 11:9, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 1:0

Neděle – 19.kolo

TJ Sokol Poruba - SK Jihlava 4:5 (1:1,0:3,3:1)

Hodně velké starosti nadělala poslední Poruba favorizované Jihlavě. Hosté šli sice do vedení, Sokolům ale stačilo 50 vteřin na vyrovnání, přesilovku využil Jelínek. Papírové předpoklady začala Jihlava plnit až v druhé části, kdy dokázala třikrát skórovat a ještě dvakrát orazítkovala tyčku. „Po dvou třetinách to vypadalo, že máme konečně zápas pod kontrolou, to co jsme ale předvedli na začátku třetí části, to jsem dlouho neviděl. Naprosto zbytečné chyby nás málem stály zápas,“ naznačil další vývoj jihlavský kapitán Pavel Zelený. Poruba totiž zázračně ožila, i když jí k tomu hosté hodně pomohli. Nejprve zbytečně fauloval v útočném pásmu Jobák a domácí jeho faul potrestali. Na rozdíl jedné branky pak snížil z mezikruží Jelínek a vyrovnání přineslo hrubé nedorozumění brankáře hostí Humlíčka s Brázdou, kteří darovali branku Dariučákovi. To vše proběhlo během 236 vteřin. Vyrovnaný stav ale domácí neudrželi. Tři minuty před koncem se do vedení opět dostala Jihlava, když Kučera vložil hůl do přihrávky Brázdy a překonal brankáře Tabaška. Závěr utkání ještě domácím nabídl dvě přesilové hry, hráči Jihlavy ale s vypětím všech sil už dokázali ubránit těsný náskok.

Branky: 9:01 Jelínek, 31:23 Hlaváč, 32:47 Jelínek, 35:19 Dariučák – 8:11 Danko, 18:08 Danko, 21:49 Brázda, 29:41 Jobák, 37:00 Kučera. Střely: 21:22, vyloučení: 7:8, využití přesilovek: 2:2, oslabení: 0:0.

HBK Bulldogs Brno - TJ ACS Malenovice SV 2:5 (0:3,0:1,2:1)

V neděli se Brnu už nepovedlo zaskočit papírového favorita. V souboji s Malenovicemi Buldokům utekl úvod, v první třetině nabrali tříbrankové manko, a to už se složitě dohání. Když navíc v prostřední části hosté přidlai čtvrtou branku, bylo o vítězi jasno. Střely: 38:35, vyloučení: 2:5, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0.

HBC Rigum Hodonín - HBC Vsetín 0:4 (0:2,0:0,0:2)

Ani Hodonín nenavázal na výborný sobotní výsledek a důležitá bitva o play off se Vsetínem mu utekla. Hrálo se o hodně, vždyť po sobotě měly oba celky na 4. a 5. místě stejně bodů. Hostům lépe vyšel úvod i závěr zápasu a střelci z jižní Moravy zůstali tentokrát bez zásahu. Čtvrtou příčku tak uhájil Vsetín.

Střely: , vyloučení: 10:12, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0