Domácí byli suverénní, Poruba i Hodonín si odvezly nadílku

Vsetín, Malenovice ani Jihlava ve 12. kole 1. MNHbL nezaváhaly a na domácím hřišti uhrály všechny body. První Jihlava deklasovala poslední Porubu, která den před tím utrpěla krutou porážku i v dohrávce v Malenovicích. Vsetín naděloval Hodonínu, Malenovice pak těsně přehrály Brno.

Domácí týmy nastřílely během víkendu 23 branek, hosté se trefili jen třikrát.

Sobota – dohrávka 3.kola

TJ ACS Malenovice SV - TJ Sokol Poruba 7:1 (1:1,1:0,5:0)

Ostravský tým v Malenovicích dlouho držel naději na slušný výsledek, který by Poruba už hodně potřebovala. Poslední třetina ale rozhodla o další vysoké porážce. Po první siréně přitom bylo na tabuli poněkud překvapivé skóre 1:1 a i v druhé části hosté drželi šanci, když inkasovali jen jednou. Vše nasvědčovalo tomu, že lepšící se Sokol naváže na slušné pohárové utkání, ve kterém dlouho vzdoroval extraligové Opavě. Jenže pak přišel kolaps. Hosté dostali laciné branky a kanonádu Malenovic nemohli zastavit ani taktickým střídáním brankářů, protože náhradního gólmana neměli. Tým, se kterým tentokrát nemohl odcestovat ani trenér, pak závěr nezvládl a Malenovice nakonec v poslední části nasázely pět branek.

Branky: 02:05 Kubis (Rzesotto), 21:42 Sloboda (Rzesotto), 33:26 Chmela (Šabacký), 38:15 Šabacký, 42:46 Navrátil (Jankovič) PP, 43:13 Kubis, 44:30 Kadlčák (Novák) - 09:38 Breburda (Chovanec, Vaculík). Střely: 23:16, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 0:0

Neděle - 12.kolo

SK Jihlava - TJ Sokol Poruba 9:0 (1:0,5:0,3:0)

Souboj prvního s posledním nabídl nedělní program 1.MNHbL. A Jihlava doma proti Porubě roli jasného favorita potvrdila. Domácí měli od začátku převahu, ale gólově ji zúročili až ve 13. minutě z přesilovky. Další dva přesilovkové góly přidala Jihlava v úvodu druhé třetiny a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí se dostali do pohody a do přestávky navýšili vedení až na 6:0. „Vytvořili jsme si velkou řadu šancí, které jsme ale neřešili ideálně. Naštěstí nám vyšly přesilovky, po kterých jsme se uklidnili a přidali další branky,“ popsal rozhodující momenty utkání jihlavský obránce Zelený, který se na vysoké výhře podílel dvěma zásahy. V poslední části se pak domácí střelci trefili ještě třikrát. „Škoda, že jsme nepřidali desátý gól, mohli jsme něco vydělat do kasy. I když za neproměněné šance bude dneska taky dost, jen já nedal minimálně dvě,“ těšil se na příspěvky pokladník jihlavského týmu Štěpán Brázda.

Branky: 12:57 Píbil (Smutný, Zelený), 16:19 Zelený (Brázda Píbil), 19:04 Strnad (Došek), 19:40 Zelený (Danko), 21:00 Strnad (Bartejs), 28:53 Jobák (Smutný), 30:50 Danko (Smutný), 39:17 Jobák (Homola), 39:39 Kučera (Danko, Gregor). Střely: 43:11, vyloučení: 3:3, využití přesilovek: 3:0, oslabení: 1:0.

TJ ACS Malenovice SV - HBK Bulldogs Brno 3:2 (1:1,1:0,1:1)

Brněnští hráči přijížděli do Zlína s velkými obavami, vždyť v prvním vzájemném měření sil doma utrpěli od Malenovic debakl 1:11. Tentokrát ale byli vyrovnanějším soupeřem, přestože na body to nestačilo. Buldoci pozorně bránili a favorita řádně potrápili. „Nevyšly nám začátky první a druhé třetiny, kdy jsme inkasovali. Jinak ale hráči dodržovali taktiku, snažili jsme se o brejky a klidně jsme mohli po první části vést o dvě branky,“ říkal brněnský trenér Miroslav Šnajdr. Jenže hosté za třicet minut využili jen jediný výpad a Malenovice si vybudovaly rozhodující náskok. V poslední třetině už vedly 3:1. Buldoci ještě zkoušeli výsledek korigovat, povedlo se jim to ale až v samotném závěru, na víc už čas nebyl. „Přesto jsem s výkonem spokojen,“ chválil svůj tým Šnajdr.

Branky: 03:36 Novák (Hamrlík, Kulička), 15:21 Navrátil (Rzesotto) PP, 34:42 Skyba (Sloboda) - 11:33 Popolanský (Skácel), 44:59 Šnajdr (Olšák, Fišar). Střely: 25:19, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

HBC Vsetín - HBC Rigum Hodonín 7:0 (1:0,1:0,5:0)

Vsetín doma postavil vysunutý obraný blok a hosté z Hodonína si s ním nedokázali poradit. Naopak Valaši udeřili díky přesilové hře a šli do vedení. Zodpovědně a trpělivě hrající domácí ani v druhé části nepovolili soupeři výraznější manévry ve svém pásmu a sami opět přidali jednu branku. Už tak oslabený Hodonín přišel o útočníka Mohylu, který musel po zranění vysokou holí soupeře do nemocnice na šití. Krvavé zranění si pak po podobné situaci odnesl i jeden z hráčů Vsetína. V poslední části se ještě hosté mohli pokusit o zvrat, místo toho ale přišla střelecká šou Valachů. Vsetínský kapitán Malík během devíti minut zkompletoval čistý hattrick a definitivně zápas rozhodl, v poslední minutě ještě domácí přidali dva góly během devíti vteřin. Hodonín doplatil i na absenci některých klíčových hráčů, kteří se z výjezdu do Vsetína omluvili a sestavu tak museli doplnit mladíci, kteří zatím sbírají zkušenosti. I díky tomu Vsetín svému soupeři odskočil v tabulce na rozdíl šesti bodů, když drží čtvrté místo, Rigum je pátý.

Branky: 13:13 Konečný (Malík) PP, 27:09 Hurta (Kováčík), 33:08 Malík, 35:38 Malík (Šefr), 42:10 Malík (Dulava, Hurta) PP, 44:24 Srba (Novosad) PP, 44:33 Hába (Srba). Střely: 33:16, vyloučení: 6:10, využití přesilovek: 3:0, oslabení: 0:0