Třinec a Jihlava upevňují pozici na špici tabulky

Plný počet šesti bodů si o víkendu připsaly oba vedoucí celky 1. MNHbL. Třinec bodoval dvakrát doma, Jihlava uspěla dokonce na hřištích soupeřů. Oba týmy tak odskočily soupeřům na čele tabulky, mají však zápasy k dobru.

Jihlavě se nedělní výhrou podařilo zastavit vítěznou sérii Hodonína, který po třech zápasech nebodoval.

Sobota – 9.kolo

HBK Bulldogs Brno - SK Jihlava 2:6 (1:2,1:2,0:2)

Šestibodový víkend Jihlava odstartovala v sobotu v Brně. Buldoci předvedli solidní výkon, ale na druhý tým tabulky to nestačilo. „Nehráli jsme špatně. Bohužel ale neproměňujeme šance, plyne z toho nervozita a pak chybujeme vzadu. Navíc děláme zbytečné útočné fauly a kvalitní soupeř dokáže v přesilovkách rozhodnout zápas,“ řekl k zápasu trenér Brna Miroslav Šnajdr. Jihlava využila dvě přesilovky, soupeře přestřílela a vyhrála všechny tři třetiny, v poslední už jen navyšovala náskok. Hattrick zaznamenal Strnad, navíc přidal jednu asistenci.

Branky: 04:44 Häusler (Skácel), 18:39 Fišar (Zvejška) - 03:06 Brázda (Jobák), 09:43 Strnad (Bartejs), 26:58 Strnad PP, 28:50 Strnad, 37:43 Bartejs (Zelený, Strnad) PP, 43:01 Homola (Kučera, Píbil). Střely: 25:33, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 0:2, oslabení: 0:0

HBC Třinec - HBC Vsetín 3:2 (1:1,1:1,1:0)

Výrazná střelecká převaha, ale nakonec jen těsná výhra, tak se z pohledu domácích odvíjelo utkání Třince se Vsetínem. Utkání poznamenalo nepříznivé počasí, takže tempo rozhodně nebylo závratné. Vyrovnanou bitvu nakonec rozhodla pětiminutová přesilovka v poslední části, ve které domácí vstřelili vítěznou branku. „Bylo to hodně vyrovnané. Měli jsme k dispozici devět hráčů a v závěru už bohužel nebyly síly na zvrat,“ hodnotil útočník Valachů Petr Hurta. Třinec tak hlavně díky lépe sehraným početním výhodám udržel domácí neporazitelnost.

Branky: 10:24 Řiman (Toman), 23:22 Řiman (Szotkowski) PP, 42:00 Hudeček (Mišun) PP - 00:54 Novosad (Dulava), 20:41 Hába (Srba, Novosad) PP. Střely: 30:13, vyloučení: 6:8, využití přesilovek: 2:1, oslabení: 0:0

TJ Sokol Poruba - TJ ACS Malenovice SV 1:7 (0:2,0:3,1:2)

Poruba opět hrála minimálně dvacet minut vyrovnanou partii, přesto skóroval jenom soupeř z Malenovic. Hosté se ujali vedení už ve 3. minutě a po sérii spálených šancí Poruby udeřili před přestávkou i podruhé z přesilové hry. Ve druhé části domácí ještě vystupňovali aktivitu, jenže ve dvacáté minutě znovu inkasovali, což je definitivně zlomilo. Do 28. minuty Malenovice přidaly další dvě branky a zápas se už víceméně dohrával. Čestný úspěch Poruba zaznamenala až za stavu 0:7. „Rozhodly přesilové hry. Poruba hrála nedisciplinovaně a my jsme to dokázali hned třikrát potrestat. Skórovali jsme dokonce i ve vlastním oslabení,“ popsal Tomáš Jankovič, hrající trenér Malenovic.

Branky: 41:58 Kudělka (Šebestík) - 02:11 Kadlčák (Jankovič), 11:33 Medek (Navrátil) PP, 21:45 Jankovič SH, 24:46 Kadlčák (Jankovič, Novák) PP, 28:32 Jankovič (Rzesotto) PP, 32:25 Kadlčák, 33:53 Jankovič (Kadlčák). Střely: 24:36, vyloučení: 8:3, využití přesilovek: 0:3, oslabení: 0:1

Neděle – 10.kolo

HBC Rigum Hodonín - SK Jihlava 1:4 (0:1,1:1,0:2)

Hodonín proti Jihlavě neumí zahrát a v neděli to potvrdil ne domácím hřišti. Hosté začali náporem, ale gólově se prosadili až v závěru první třetiny. Rigum pak zvýšil obrátky a do prostřední části vstoupil lépe, když střelu od modré vrátil odrazem od brankáře Humlíčka Kamil Mohyla. Dlouho se pak hrálo bez vyložených šancí, zápasu dominovaly obrany a gólmani. Do vedení šla opět Jihlava, když se do ojedinělé příležitosti utrhl kapitán hostů Smutný. Dobře takticky hrající Jihlava čekala na brejky a úspěšně odrážela nápor Hodonína. Rigum v závěru zápasu zatlačil, když dostal i výhodu přesilové hry. Jenže Rapant neproměnil jasnou gólovku a tak přišel trest. Hosté rozhodli bleskovou akcí po vyhraném buly a pojistku pak přidali do odkryté branky poté, co Hodonín ještě zkusil odvolat gólmana.

Branky: 16:36 Mohyla (Mráz) - 11:52 Danko (Střecha), 25:26 Smutný (Bartejs, Danko) PP, 42:59 Smutný (Jobák, Brázda), 43:50 Bartejs (Danko) EN. Střely: 31:32, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 0:0

TJ Sokol Poruba - HBC Vsetín 2:3 (0:1,2:1,0:1)

Vsetín sehrál během víkendu dvě velmi vyrovnaná utkání. Zatímco v sobotu podlehl favorizovanému Třinci, v neděli vybojoval všechny body proti poslední Porubě. Hosté po první třetině vedli o jednu branku, Poruba ale opět ukázala, že herně nepatří na chvost tabulky a v prostřední části srovnala. Utkání se hrálo velmi opatrně a oba týmy spoléhaly hlavně na brejky. Na domácích však po sérii porážek leží deka, což se projevuje hlavně v koncovce, kde jim chybí klid. Poruba přitom soupeře přestřílela a měla i víc přesilovek, využila ale jen jedinou. Vsetín tak šel ve třetí třetině opět do vedení po tečované střele a pak se soustředil hlavně na ubránění výsledku. To se Valachům nakonec podařilo.

Branky: 18:23 Kudělka (Toman), 19:49 Vaculík (Hlaváč) PP - 14:31 Dulava, 21:02 Baranek (Dulava), 36:13 Šimara (Novosad, Dulava). Střely: 37:28, vyloučení: 1:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

HBC Třinec - TJ ACS Malenovice SV 6:4 (3:0,2:2,1:2)

Lídr tabulky měl proti Malenovicím výborný úvod. V 10. minutě hosté prohrávali 3:0 a schylovalo se k debaklu. Malenovice se ale o přestávce otřepaly a začaly hodně zlobit. Snížily na rozdíl jediné branky a sahaly po vyrovnání. Ale Třinec se včas vrátil k jednoduché a hlavně efektivní hře, díky níž opět získal tříbrankové vedení 2:5. Hostům se podařilo ještě jednou náskok stáhnout, jenže k vyrovnání se nedostali. Naopak po chybě v jejich obraně Třinec uzavřel skóre na konečných 6:4. „Třinec hrál velmi jednoduše a měl rychlý přechod z obrany do útoku, který nám dělal velké problémy. Navíc jsme jim nabízeli šance svými chybami v obranné činnosti. Jediným pozitivem bylo, že ani za nepříznivého stavu se mužstvo na zápas nevykašlalo a bojovalo až do konce, za to bych chtěl hráčům poděkovat,“ zhodnotil hrající kouč Malenovic Tomáš Jankovič.

Branky: 02:05 Marosz (Simajchl, Turoň), 05:06 Řiman (Szotkowsko, Tomis), 10:41 Řiman (Tomis, Turoň) SH, 21:02 Toman (Lotko), 28:42 Szotkowski (Polák, Tomis), 43:02 Marosz (Konderla) - 16:51 Skyba (Novák), 20:13 Hamrlík (Kadlčák, Navrátil), 38:50 Navrátil (Jankovič, Rzesotto) PP, 40:26 Sloboda (Rzesotto, Navrátil). Střely: 23:28, vyloučení: 6:5, využití přesilovek: 0:1, oslabení: 1:0