Třinec zůstává na Moravě jediným neporaženým týmem

Šesté kolo 1. MNHbL bylo kolem plným derby. Malenovice v tom valašském podlehly Vsetínu a jediným zatím neporaženým týmem tak zůstává Třinec. Ten si v souboji týmů ze severu Moravy poradil doma s Porubou, kterou nenechal ani jednou skórovat. Poruba tak v nové sezóně stále čeká na první body.

Na domácí půdě neuspělo jen oslabené Brno, které nevyužilo šance odskočit v tabulce jihomoravským soupeřům z Hodonína.

Neděle – 6.kolo

HBC Vsetín - TJ ACS Malenovice SV 3:1 (1:1,0:0,2:0)

Valašské derby tradičně nabídlo vyrovnaný zápas, který rozhodl Vsetín až v samotném závěru. Vsetínští šli v první třetině do vedení po ráně od modré, hostům se ale podařilo ještě před přestávkou vyrovnat po dobře sehraném přečíslení. „Oba týmy pak měly gólové příležitosti. My jsme nedali ani, když jsme šli tři na brankáře, pak se nám nepodařilo trefit prázdnou bránu. V rozhodujících chvílích jsme prostě zklamali v koncovce,“ popsal trenér Malenovic Tomáš Jankovič a zároveň pochválil domácího gólmana Šimaru. Rozdílový gól padl krátce před koncem, kdy Vsetín využil rychlý protiútok tři na dva. Hosté ještě zkusili odvolat brankáře, v power play ale sami inkasovali třetí branku. Tradiční soupeři se tak bodově srovnali na 3. a 4. místě tabulky, Malenovice však mají zápas k dobru.

Branky: 03:22 Malík (Šefr, Hurta), 40:58 Hurta (Ovčačík), 44:28 Hodoško (Šimara) - 09:11 Sloboda (Fryšták). Střely: 22:33, vyloučení: 5:4, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0

HBC Třinec - TJ Sokol Poruba 3:0 (1:0,0:0,2:0)

Bez výhry zůstává v letošním ročníku 1. MNHbL Sokol Poruba. Nic na tom nezměnil ani nedělní zápas na hřišti Třince. Snadnou práci ale domácí favorit neměl. „Na začátku jsme na soupeře vlétli a dali první gól. Pak ale Poruba vyrovnala hru a rozhodně byla nepříjemným soupeřem,“ řekl kapitán domácích Patrik Cieslar. Třinec se dlouho trápil, nevycházely mu ani přesilovky, šance se střídaly na obou stranách a hosté se dál drželi na dostřel. „Na začátku třetí třetiny jsme udělali změny v sestavě a ty přinesly ovoce. Konečně jsme se prosadili v přesilovce a pak přidali i pojistku,“ dodal Cieslar.

Branky: 02:43 Simajchl (Hudeček), 30:31 Toman (Turoň, Cieslar), 36:43 Konderla (Turoň) PP. Střely: 36:18, vyloučení: 3:5, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0

HBK Bulldogs Brno - HBC Rigum Hodonín 0:3 (0:1,0:0,0:2)

V důležitém utkání týmů z dolních pater tabulky dokázal zvítězit Hodonín, který se tak bodově dotáhl na soupeře z Brna a aspoň částečně snížil ztrátu na příčky zaručující postup do playoffs. „Nebyl to špatný zápas, ale nám se vůbec nedařilo v koncovce,“ shrnul trenér domácích buldoků Miroslav Šnajdr. Brno, které trápí početná marodka, dokázalo v první třetině hosty zatlačit, ale střelecky uspěl soupeř. „Po první brance se průběh otočil, i když Hodonín definitivně rozhodl až v poslední třetině,“ dodal kouč Brna. Hodonín výhra venku hodně povzbudila. „Body jsme nutně potřebovali, abychom udrželi kontakt se špičkou. Zjednodušili jsme hru, hodně stříleli a vyztužili obranu, jsme rádi, že nám to konečně vyšlo,“ doplnil vedoucí mužstva hostů Zdeněk Hlavačka.

Branky: 08:01 Mráz (Valovič), 30:17 Hlavačka, 42:41 Novotný (Mohyla). Střely: 33:55, vyloučení: 6:5, využití přesilovek: 0:0, oslabení: 0:0