Hodonín na severu Moravy nezaváhal.

Tým Hodonína, který loni okusil nejvyšší soutěž zavítal v úvodním kole moravské skupiny 1.NHbL do Ostravy. Souboj s Porubou vyzněl pro Jihomoravany velmi dobře. Už od úvodu utkání určoval obraz hry převážně hostující Rigum.

Ten se také střelecky prosadil v poslední minutě první části hry. Poruba 4 minuty před koncem utkání zkusila za stavu 0:2 riskantní tah. Při přesilovce odvolal domácí trenér brankáře, ale byl to hodonínský Helešic, který potvrdil plný počet bodů pro Rigum.

Ve Vsetíně rozhodla o zisku 3 bodů jediná branka utkání, kterou vstřelil Jan Bartejs.

Třinec neměl v úvodním utkání soutěže s brněnskými Buldoky příliš těžkou práci. Ale popravdě řečeno hosté jim s kádrem čítající deset hráčů i s brankářem cestu za třemi body výrazně usnadnili.

TJ Sokol Poruba - HBC Rigum Hodonín 0:3 (0:1,0:1,0:1)

Branky: Hübl, Helešic, Prochászka

HBC Vsetín – SK Jihlava 0:1 (0:0,0:1,0:0)

Branka: Bartejs

HBC Třinec – HBK Bulldogs Brno 5:1 (2:1,0:0,3:0)

Branky: Toman, Konvička, Szotkowski, Turoň, Mražik - Häusler