Stárek zavřel klec, Pardubice vynulovaly favorita z Kladna!

Pardubice nebyly před zápasem proti ALPIQU Kladno zcela v dobrém rozpoložení, přesto se jim na domácí půdě podařilo vyrobit překvapení! Po zodpovědném výkonu podpořeném bojovností a skvělým výkonem brankáře Stárka porazily druhé Kladno výsledkem 2:0 a připsaly si v důležitém boji o play-off tři body

Hájek se Stárkem neomylní

Souboj Pardubic a Kladna již od začátku nabídl vyrovnanou podívanou. Ač papírově byli favorizováni hráči hostí, obraz první třetiny tomu zcela neodpovídal. ALPIQ si dokázal souvislou převahu vytvořit pouze při početní převaze při vyloučení Mokříže, při rovnovážném počtu hráčů měli více ze hry hokejbalisté z Pardubic. Přece jen lze největší šanci "rozkoukávací" třetiny hledat na straně Kladna, před Martinem Špačkem zívala poloprázdná branka, jenže v rozhodující moment se mu nepovedlo zvednout míček až nad ležícího Stárka.

Kapitán Březina přiblížil bodový zisk

Mnohem zajímavější byla z hokejbalového pohledu třetina druhá. V úvodu trápila Autosklo značná nedisciplinovanost, domácí nabídli soupeři další dvě přesilové hry a měli velké štěstí, že neinkasovali jako první. Postupem času se stále větším hrdinou stával brankář David Stárek, který předvedl řadu dechberoucích zákroků, a hlavně díky němu byly Pardubice velmi blízko bodovému zisku. Ještě blíž přiblížil sedmý tým tabulky ve 21. minutě přesným zakončením Ondřej Březiny, který odčaroval kouzlo gólmana Kladna Filipa Hájka a dostal Pardubice do vedení.

Na opačné straně mělo Kladno spoustu kvalitních šancí, Stárek se vytáhl především proti zakončení Hnízdila, Špačka a Soukupa, které chvílemi přiváděl doslova k šílenství. Pardubice uhájily ve druhém dějství těsný náskok a do závěrečné patnáctiminutovky tak vstupovaly za stavu 1:0!

Bezzubé Kladno definitivně srazil Vlasák

A skvělý výkon brankáře Davida Stárka pokračoval i po přestávce. Kladno ve třetím dějství výrazně zvýšilo své ofenzivní snažení, jenže důležitá vyrovnávací branka nepřišla. Největší tlak si Kladenští vytvořili v závěrečné hře bez brankáře, zaváhání na modré čáře ale nabídlo míček Lukášovi Vlasákovi, který ho přes celé hřiště poslal neomylně do sítě. Překvapení bylo dokonáno, Pardubice zdolaly Kladno výsledkem 2:0 a v tabulce se posunuly na šestou pozici.

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice – HBC ALPIQ Kladno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. Březina (Krejčí), 45. Vlasák

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek – Filip, Krejčí, Mokříž, Novotný, Mašík, Bucek, Turyna – Česák, Štefka, Březina, Förstl, Vlasák, Zajíček, Moravec, Urban, Urbanec, Blažek, Kvapil, Langr

HBC ALPIQ Kladno: Hájek – Soukup, Nosek, Šícha, Vojáček, Dědič, Pliml – D. Hnízdil, Štěpáník, Špaček, Šrámek, Šíma, Barnošák, Kohout, Pražák, Haisman, Zmeškal

Ohlasy trenérů:

Jiří Mašík (trenér HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice): „Nechci dnešní výhru nad Kladnem nijak přeceňovat, sama o sobě a ještě s nulou na kontě, to je prostě úžasné. Chtěli jsme navázat na poslední třetinu na Kertu, kde jsme se zvedli a nehráli špatně. Dneska kluci bojovali jeden pro druhého, dali jsme pěkný gól a hlavně se nám podařilo udržet kladenské střelce, kteří mají průměr osm gólů na zápas. Vítězství mě hodně těší. Body jsou cenné, ale ještě cennější je předvedený výkon.“

Jaroslav Procházka (asistent trenéra HBC ALPIQ Kladno): „Přijeli jsme do Pardubic vyhrát, takže jsme pochopitelně zklamaní. Domácí to uhráli svojí bojovností, nám trochu chybělo štěstí v zakončení, ale měli jsme zvítězit. Ve druhé třetině jsme trochu vypadli z role, nevyužili přesilové hry a ani střelby tam na můj vkus nebylo tolik.“