Závěr podzimní části CROSSDOCK Extraligy přinesl kanónady favoritů a Soukupa

13. kolo CROSSDOCK Extraligy přineslo pouze tři utkání, z nichž jedno se odehrálo už v pátek večer. V tom se do cesty druhému Kladnu postavilo poslední pražské KOVO, které na loňského finalistu nestačilo.

Pátek 24.11.2017

TJ Kovo Praha vs. HBC ALPIQ Kladno 3:9 (1:2, 0:4, 2:3)

Branky a nahrávky: 4. Wurdák (Franěk), 32. Adam (Pátek), 41. Řebík (Zeman Martin) – 9. Šíma (Novák, Barnošák), 13. Kohout (Hnízdil D.), 16. Haisman (Štěpáník, Špaček), 29. Nosek (Procházka, Prokop), 29. Špaček (Štěpáník, Hnízdil D.), 30. Haisman (Šíma, Procházka), 31. Hnízdil D. (Špaček), 39. Prokop (Šícha, Procházka), 42. Procházka (Voráček).

Střely: 23:31, vyloučení: 5:5, využití: 1:1, oslabení: 0:1, rozhodčí: Danylec, Kalabza.

Další hrací víkend CROSSDOCK Extraligy odstartovaly týmy Kova a Kladna, které se spolu utkaly už v pátek večer. Jasným favoritem zápasu byl ALPIQ, který svoji roli potvrdil. Po první třetině vedl sice o jedinou branku, ale v prostřední části svému soupeři odskočil. Závěrečná patnáctiminutovka byla opět vyrovnaná, ale domácí KOVO pětibrankovou ztrátu už dohnat nedokázalo, naopak Kladno svoje vedení ještě navýšilo na konečných 3:9.

Sobota 25.11.2017

HBC Hradec Králové 1988 vs. HC Kert Park Praha 3:7 (1:1, 0:4, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Hudeček (Hrubý, Švanda), 32. Jiřík (Ježek, Novák), 32. Novák (Hudeček, Fišer) – 7. Kruček M. (Fejfar), 17. Wróbel (Pala), 18. Fejfar (Kruček M.), 21. Pala (Dejneka, Fejfar), 29. Wróbel (Kovář, Blaško), 42. Kruček M. (Fejfar, Zvonek), 42. Kovář (Wróbel, Dejneka).

Střely: 17:30, vyloučení: 5:5, využití: 2:2, oslabení: 0:0, diváků: 43, rozhodčí: Zbořil, Olesz.

Hradec nedokázal proti prvnímu Kert Parku zlomit špatné období, které natáhl už na čtyři prohry v řadě. V první třetině dokázal se svým soupeřem držet krok, už v první minutě šel dokonce do vedení, ale Kert Park dokázal brzy vyrovnat. V prostřední části to byli pouze hosté, kdo dával branky, a trefili se hned čtyřikrát. Také třetí patnáctiminutovka přinesla vyrovnané skóre. Hradec Králové dvěma brankami v rozmezí osmi sekund snížil ztrátu na dva góly, ale další branky stříleli už jen hosté. Také oni vstřelili dva slepené góly a vyhráli 7:3.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Plzeň 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Soukup (Štěpánek, Červinka), 9. Soukup (Růžička, Červinka), 10. Soukup (Štěpánek, Červinka), 45. Štěpánek (Langthaler, Soukup) – 34. Benedikt J. (Vodrážka, Pejchar).

Střely: 19:19, vyloučení: 4:4, využití: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 50, rozhodčí: Koskuba, Šulo.

Před utkáním mezi Ústím a Plzní došlo ještě k vyhlášení nejlepšího hráče CROSSDOCK Extraligy za měsíc listopad, kterým se stal ústecký Lukáš Soukup. A tento hráč svoji pozici jasně potvrdil. Ústí nad Labem se dostalo po první třetině do tříbrankového vedení a pod všechny branky se podepsal právě Soukup, který tak zkompletovat čistý hattrick během necelých deseti minut! Do konce zápasu padlo ještě po jedné brance na každé straně, Elba DDM si už však vedení z první patnáctiminutovky udržela a vyhrála 4:1.