Dramatická čtvrtfinálová série pokračuje v Ústí! Elbu čeká boj o prodloužení sezony

Ústečtí hokejbalisté mají nůž na krku, ve čtvrtfinále play off CROSSDOCK Extraligy prohrávají s Kladnem 0:2 na zápasy. V sobotu 13. dubna je čeká třetí utkání, které musejí vyhrát, pokud budou chtít ještě zabojovat o prodloužení sezony.

Zápasy rozhodují přesilovky, Ústí musí být disciplinované

V prvním zápase rozhodla úvodní třetina, kterou vyhrálo Kladno 3:0, což mu nakonec k vítězství stačilo. Další branky už vstřelit nedokázalo, Ústí se dokázalo prosadit pouze jednou. Kamenem úrazu byla hlavně častá vyloučení Severočechů. Z jedenácti přesilovek dokázali domácí využít sice jen dvě, ale i to jim stačilo. Ani ve druhém případě se hosté nepoučili a usedali často na trestnou lavici. Poměr vyloučených se však vyrovnal, a byli to tentokrát hosté, kteří využili více přesilovek. Nakonec se ale stali domácí tím, kdo dovedl zápas do vítězného konce.

Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení, shodují se kapitáni

Lukáš Soukup (Elba DDM Ústí nad Labem) – „Před touto sérií jsme si řekli, co chceme hrát, ale realita byla úplně jinde. Zbytečná vyloučení, nedůraz, spousta chyb a stav po první třetině 3:0, není ideální vstup do play off. Ve druhé a třetí třetině jsme zlepšili pohyb. Povedlo se nám vstřelit branku, ale jen jednu. Ono mít 11 vyloučených a asi 15 střel, s tím se moc pomýšlet na výhru nedá, a to ještě Bandis (gólman Zdeněk Banda pozn. red.) spoustu šancí zastavil. Do druhého zápasu jsme si řekli, že nechceme opakovat začátek zápasu jako v sobotu, to se bohužel nenaplnilo a předváděli jsme úplně to stejné, hodně zbytečných vyloučení. Tuším, že tři za špatné střídání, to se jen tak nevidí. I přes spoustu vyloučených se nám povedlo zlepšit hru a vyrovnat na 4:4. V prodloužení se k nám štěstí nepřiklonilo a Kladno bohužel pro nás získalo druhý bod a zaslouženě vede v sérii. Chtěl bych však pochválit Radara (gólman Tomáš Rechtorik pozn. red.), který vystřídal v brance Bandise a chytal výborně. Teď budeme mít výhodu domácího prostředí a budeme toho chtít využít a sérii prodloužit. Pokud se vyvarujeme vyloučení a poučíme se z chyb, myslím si, že je v našich silách Kladno porazit a uděláme pro to maximum, rozhodně nechceme končit sezonu v sobotu.“

Martin Špaček (HBC ALPIQ Kladno) – „První dva zápasy série byly těžké. Známe sílu Ústí, jejich nespornou kvalitu v přesilových hrách. Přesto si myslím, že je to především o nás. Jakým způsobem se pohybujeme a jak dodržujeme pokyny trenérů. Jsem hrozně rád, že jsme obě utkání zvládli, především to nedělní, které se rozhodovalo až v prodloužení. V sobotu se nám povedl perfektní vstup do utkání, který určil ráz zápasu. V neděli jsme si to zbytečně zkomplikovali spousty vyloučeními. I přesto, že šel zápas do prodloužení, jsem věřil, že to mužstvo zvládne, a to se také stalo. V kabině je cítit obrovský hlad po úspěchu, a to podle mě rozhodlo druhé utkání. Jak říká otřepaná fráze, poslední krok bývá nejtěžší. Čeká nás v Ústí ohromně těžké utkání, přesto věřím v naši sílu a pokud budeme dělat to, co máme, nebudeme Elbu pouštět do přesilovek, tak sérii na hřišti soupeře ukončíme.“