Dominanci domácích týmů narušily Sudoměřice, Kladno načepovalo dvanáctku

Podzimní část CROSSDOCK Extraligy hokejbalu napsala další dějství. O posledním víkendu výhry zůstávaly především v moci domácích celků, tuto tradici narušil v zápase kola Rakovník, který podlehl Sudoměřicím. Naopak vysoké vítězství slaví v Kladně, které si proti Kovu s chutí zastřílelo či Pardubice

Pátek 20.10.

HBC ALPIQ Kladno vs. TJ Kovo Praha 12:2 (4:0, 4:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 3. Štěpáník (Hnízdil D., Špaček), 4. Šrámek (Barnošák, Šíma), 10. Kohout (Prokop, Voráček), 12. Šrámek (Šíma, Barnošák), 19. Prokop (Kohout), 21. Procházka (Nosek), 25. Šícha (Šrámek), 26. Pražák (Haisman, Soukup), 42. Šícha (Šrámek, Barnošák), 43. Pražák (Zmeškal, Haisman), 43. Šícha (Šrámek, Soukup), 44. Pražák (Šíma, Novák) – 25. Valenta (Zahálka, Svoboda), 31. Krištof (Strejček, Wurdák).

Střely: 45:12, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 3:0, oslabení: 0:0, diváků: 102, rozhodčí: Škrobák M., Černý.

Kladno v letošní sezoně na domácí půdě válí a svoji formu potvrdilo i v páteční podvečer proti pražskému Kovu. Rychlý nástup Kadlecových svěřenců odnesli hokejbalisté z Prahy již v první třetině čtyřmi brankami, jejich ztráta následně výrazně narůstala. Přes snížení Valenty a Krištofa ale ke změně stylu hry nedošlo a Kovo si tak z hřiště vicemistra odvezlo porážku 2:12! Na vítězství se nejvíce podíleli Šícha se Pražákem, kteří oba vstřelili hattrick!

Sobota 21.10.

HBC Rakovník vs. SK Sudoměřice 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 20. Schnaubelt (Pospíšil), 23. Střeska (Švancar, Pospíšil) – 9. Štefek (Hruboš), 16. Kaluža (Hruboš), 29. Kaluža (Tóth M.), 37. Fraňo, 42. Tóth M. (Nohál).

Střely: 25:21, vyloučení: 4:7, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 61, rozhodčí: Koskuba, Šulo.

Týden zpátky dokázal Rakovník vykrást půdu Sudoměřic, v odvetě se to povedlo i druhému jmenovanému týmu. Sudoměřice si již v první třetině vypracovaly těsné vedení, o které i přes navýšení v prostředním dějství přišly. Rozhodující trefa přišla z hokejky nejproduktivnějšího hráče Jana Kaluži ve 29. minutě, která je do statistik zanesena jako vítězná. V závěrečném dějství se již drama nekonalo a Sudoměřice si na dalekou cestu domů přibalily tři body!

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice vs. SK Hokejbal Letohrad 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 15. Förstl (Urbanec, Novotný), 19. Zajíček (Filip, Bílý), 41. Förstl (Filip), 45. Česák (Bílý) – 9. Věchet (Adamec, Holec).

Střely: 24:18, vyloučení: 3:7, využití přesilovek: 2:0, oslabení: 0:0, diváků: 92, rozhodčí: Horský, Vokurka.

Souboj dvou trápících se týmů viděla hokejbalová aréna v Polabinách. Pardubice zde vyzvaly Letohrad a věřily, že se jim před vlastními fanoušky podaří napravit nezdary z posledních zápasů. Paradoxně Autosklo inkasovalo z hokejky Věcheta jako první, to bylo však ze strany jelenů v utkání všechno. Pardubičtí ještě v závěru první části vyrovnali a ve druhé třetině je poslal do vedení Zajíček. Ač se Letohrad snažil s nepříznivým výsledkem něco udělat, po gólech Förstla a Česáka však odjel domů poražen. Pardubice se vyšouply na sedmé místo, Letohrad naopak spadl na předposlední 10. pozici.

HBC Plzeň vs. Elba DDM Ústí nad Labem 5:2 (2:2, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Švarc (Valenta), 13. Kavalír (Pejchar, Malý), 40. Pauer (Gřonka), 44. Pauer, 45. Pauer (Gřonka) – 4. Javůrek (Pilař, Balcar), 6. Soukup (Pilař, Červinka).

Střely: 25:19, vyloučení: 7:6, využití přesilovek: 1:1, oslabení: 2:0, diváků: 135, rozhodčí: Záhora, Danylec.

Ač experti předpovídali plzeňskému souboji s Elbou jednoznačný průběh, téměř čtyřicet minut zápasu tomu tak nebylo. Dokonce již v šesté minutě domácí prohrávali po trefách Javůrka a Soukupa 0:2, do duelu se ale bleskurychle vrátili a ještě do pauzy bylo vyrovnáno. Bitvu se vším všudy nakonec rozhodla až poslední pětiminutovka, jmenovitě domácí Jaroslav Pauer, který dosáhl na čistý hattrick a vystřelil tak Plzni tříbodové vítězství v poměru 5:2!

HC Kert Park Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Kovář (Roznberg), 21. Pala (Zvonek), 24. Fejfar (Kruček M.), 25. Fejfar (Zvonek, Dejneka), 31. Fejfar (Kruček M.), 42. Kovář (Wróbel) – 39. Novák (Jiřík), 40. Svoboda (Fanderlík).

Střely: 32:33, vyloučení: 3:4, využití přesilovek: 2:2, oslabení: 0:0, rozhodčí: Vrba, Černý.

Souboj dvou nejlepších týmů tabulky viděli fanoušci v Praze na Lužinách, obhájce titulu z Kert Parku vyzval překvapení letošního ročníku z Hradce Králové. I přesto, že hostující piráti většinu soupeřů v letošní sezoně zaskočili, proti obhájci titulu na Lužinách se jim to nepovedlo. Během prvních třiceti minut si Kert Park vypracoval až čtyřbrankové vedení, které s drobnou kosmetickou úpravou udržel až do závěrečné sirény. Za hosty pouze snižovali Novák se Svobodou, vítězství 6:2 jasně ukázalo, kdo zatím extraligové tabulce jasně dominuje!