Reprezentace

Musíme urvat bronz, velí Daniel Hnízdil

Český tým boj o postup do finále proti Slovákům nezvládl a v repríze finále posledního šampionátu prohrál 1:3. Jedním z nejlepších českých hráčů na hřišti byl Daniel Hnízdil, ale ani jeho výkon týmu k vítězství nepomohl. na reprezentanty tak čeká v neděli od 11:45 souboj s Řeckem o bronzové medaile

Jak se dají popsat pocity po zápase?

Je to zklamání! Čekali jsme, že vyhrajeme, ale je to hrozná smůla. Když hrajete za třetinu osm minut v oslabení, tak síly ubývají a ke konci nám chybělo. Přesilovky to dneska rozhodly.

Kde vidíte příčiny?

Určitě si za to můžeme sami, nehráli jsme tak, jak jsme měli, neplnili pokyny trenéra a a vůbec jsme se nedostávali do tlak.

Bylo v zápase hodně důležité neproměněné trestné střílení?

Dá se říct, že to byl jeden z klíčových momentů. Tam kdybychom dali gól, tak jsme vedli a mohli jsme hrát naší hru, takhle jsme se k tomu nedostali.

Do kdy jste věřili, že se ten zápas povede otočit?

Když jsme dali gól na 1:2, tak tam bylo obrovské odhodlání a víra, že už se to zlomí, ale pak přišel smolný gól, který to celé rozhodl. Psychicky nás to poslalo hodně dolů a už nebyla síla na obrat.

Je neúčast ve finále zklamáním?

Teď ano, ale my jsme přijeli pro medaili, zlato to nebude, ale pořád je ve hře bronz a ten musíme urvat!