Kert Park a pardubické Autosklo postupují v nejkratším možné čase do finále coalsoft play off Extraligy!

V sobotu 3. července odstartovaly semifinálové série coalsoft play off Extraligy hokejbalu. Série hrané z důvodů zkráceného ročníku pouze na dva vítězné zápasy ovládly týmy pražského Kert Parku a pardubického Autoskla. Pražané se tak počtvrté v řadě probojovali do finále, zastaví je Pardubice?

V sobotu 3. července odstartovaly semifinálové série coalsoft play off Extraligy hokejbalu. Série hrané z důvodů zkráceného ročníku pouze na dva vítězné zápasy ovládly týmy pražského Kert Parku a pardubického Autoskla. Kert Park nejdříve porazil na domácí půdě Hradec Králové 5:2, v neděli 4. července pak pod Bílou věží v Hradci Králové smetl domácí Piráty po výsledku 10:4! Pardubice vstoupily do série v Ústí nad Labem, kde uspěly 2:1 po samostatných nájezdech a na domácí půdě ukončily sérii po vítězství 4:0, kdy se dvěma góly blýskl útočník Josef Česák. O titul coalsoft Extraligy hokejbalu si to již tento víkend rozdá pardubické Autosklo s Kert Parkem, který cílí na 4. titul v řadě! Sledujte všechny zápasy živě na webu tvcom.cz.

Tým z hlavního města Prahy vstoupil do semifinále coalsoft play off Extraligy úspěšně. Již v úvodní třetině vedl nad Hradcem Králové 2:0. Východočeši ve druhé části snížili na rozdíl jediného gólu, ale Kert Park v závěru utkání třemi góly rozhodl o vítězství 5:2. Nedělní utkání v Hradci Králové slibovalo dramatickou zápletku, která se konala do poloviny utkání, kdy Hradec smazal díky dvěma využitým přesilovkám dvoubrankovou ztrátu. Od 24. minuty se ale začaly dít věci, Pražané během minuty a půl nasázeli Východočechům 3 góly a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Kert Park se nakonec těšil z vysokého vítězství 10:4 a počtvrté za sebou si zahraje o titul.

Pardubické Autosklo skončilo po základní části coalsoft Extraligy hokejbalu na 4. místě, a tak k prvnímu semifinálovému střetnutí play off mířilo na půdu po základní části třetího Ústí nad Labem. To vstoupilo do série úspěšně a brzy vedlo 1:0, ještě v první třetině ale Autosklo vyrovnalo. V dalším průběhu úvodního klání gól nepadl a přes prodloužení se došlo až k rozhodujícím nájezdům, v nichž uspěl reprezentační útočník Jan Bílý a přisoudil Pardubicím postupový mečbol. Autoskláři se na domácí půdě prezentovali precizním výkonem, Elbě nedovolili prakticky nic a po dvou využitých přesilovkách ve 2. třetině vedli 2:0. Utkání nakonec ovládli 4:0 a již tento víkend odstartují v Praze finále coalsoft play off Extraligy hokejbalu proti Kert Parku. Všechny zápasy sledujte živě na webu tvcom.cz.

Sobota 3.7.2021

HC Kert Park Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 5:2 (2:0,0:1,3:1)

Branky a nahrávky: 5. Danko (Lhota, Jágr), 15. Oravec (Laurinc, Fejfar), 35. Rozenberg (Wróbel, Horváth), 40. J. Kruček (M. Kruček, Wróbel), 43. Jágr (Šperl) – 24. Březina (Hrabica), 44. Šimůnek (Bacovský).

Střely: 20:28, vyloučení: 10:6, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:1.

Stav série: 1:0.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice 1:2 ss (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Magasanik – 11. Langr (Filip, Bílý), rozh. náj. Bílý.

Střely: 22:21, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0.

Stav série: 0:1.

Neděle 4.7.2021

HBC Hradec Králové 1988 vs. HC Kert Park Praha 4:10 (0:1, 2:5, 2:4)

Branky a nahrávky: 21. Šimůnek (Škoda, Bacovský), 23. Březina (Hrabica, Lux), 35. Švanda (Svoboda, Fanderlík), 35. Hrabica (Šimůnek, Novák) - 2. Lhota (Danko), 18. Zvonek (Fejfar, Wróbel), 24. Jágr (Lhota, Danko), 24. Rozenberg (Kruček J.), 25. Šperl (Fejfar), 29. Fejfar (Kruček M.), 31. Zvonek (Kruček J.), 32. Jágr (Danko, Lhota), 38. Fejfar (Koch, Šperl), 41. Danko (Lhota, Jágr).

Střely: 25:29, vyloučení: 6:10, využití přesilovek: 4:1, v oslabení: 0:1.

Konečný stav série: 0:2.

HBC AUTOSKLO H.A.K. Pardubice vs. Elba DDM Ústí nad Labem 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Strouhal (Školoudík), 26. Bílý, 33. Česák, 45. Česák

Střely: 19:11, vyloučení: 6:6, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 1:0.

Konečný stav série: 2:0.