I přes porážku Karviné si 1. kolo podmanil David Pastrňák! Procházka sestřelil Letohrad hattrickem

První hrací den nové sezóny Extraligy mužů přinesl čtyři zápasy, ve všech se radovaly domácí týmy. Ve třech případech hosté shodně dali pouze po jednom gólu. Největší očekávání určitě měli diváci od zápasu Kert Parku s Karvinou, za kterou nastoupil David Pastrňák, který se prosadil v závěru utkání.

HBC Kladno vs. SK Hokejbal Letohrad 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Dědič (Schnaubelt), 17. Procházka (Barnošák), 23. Procházka (Barnošák, Pliml), 28. Procházka (Barnošák, Schnaubelt), 33. Javůrek, 43. Schnaubelt (Barnošák, Procházka) – 10. Levý (Macháček).

Střely na branku: 22:19, vyloučení: 5:4, přesilovky: 1:2, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, diváků: 53.

Utkání mezi Kladnem a Letohradem odstartovali lépe hosté, za které se jako první v letošním ročníku prosadil David Levý. V celkovém součtu to však byl jediný přesný zásah Letohradu, protože velmi brzy se slova ujali domácí. Těm stačily necelé tři minuty k tomu, aby v přesilové hře vyrovnali. Druhá a třetí třetina už byla gólově jasně v režii Kladna, které nakonec vyhrálo 6:1.

Útočné duo Procházka - Barnošák v utkání proti Letohradu doslova střelecky dominovalo! Zdroj fotky: fcb HBC Kladno.

HBC Most vs. HBC Hostivař 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Chytrý (Valenta, Markytán), 18. Šimeček (Chyba, Kastner), 19. Hnízdil (Pospíšil), 32. Sýkora (Pospíšil, Hnízdil), 39. Chytrý (Krajíček, Markytán) – 15. Malina (Kucharčík).

Střely na branku: 39:19, vyloučení: 12:7, přesilovky: 6:10, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0.

Jasným výsledkem skončil také zápas mezi Mostem a Hostivaří. Na branku Marka Chytrého ještě před první sirénou zareagoval Marcel Malina. I tentokrát to ale byla jediná branka hostů. Most si postupnými kroky došel k jasnému vítězství 5:1. Zápas poznamenalo velké množství vyloučení, kterých bylo hned devatenáct.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Hradec Králové 1988 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. Kovářík (Šlehofer, Matoušek), 26. Bárta (Kovářík), 39. Braun (Kovářík), 44. Kovářík (Šlehofer, Bárta) – 6. Šimůnek (Březina, Svoboda).

Dlouho bylo vyrovnané utkání mezi Dobřany a Hradcem, kde se jako první ujali slova hosté, kteří se dostali v šesté minutě díky Josefu Šimůnkovi do vedení. Za Dobřany srovnal Jan Kovářík, na kterého ve druhé části navázal Adam Bárta, který poslal svůj tým do vedení. Také ve třetí třetině byly k vidění branky pouze na straně domácích, kteří si došli pro první letošní tři body.

HC Kert Park Praha vs. HbK Karviná 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Laurinc (Lhota, Danko), 21. Fejfar (Martin Kruček), 25. Lhota (Jágr, Danko), 32. Zvonek, 35. Lhota (Fejfar, Martin Kruček) – 42. Pastrňák (Lumír Rosůlek, Pala), 44. Vašek (Diviš, Kaluža).

Největším lákadlem byl určitě souboj pražského Kert Parku s Karvinou, za kterou nastoupil David Pastrňák. Ani tento hvězdný hokejista však svému týmu k výhře nepomohl. Po bezbrankové první třetině se v té druhé předvedl domácí celek, který se dostal hned do tříbrankového vedení. V závěrečné patnáctiminutovce ještě své vedení navýšil a vypadalo to, že je o vítězi jasno. Po Davidu Pastrňákovi se však prosadil ještě Martin Mašek, ale na zdramatizování utkání už bylo pozdě.