Další skalp mistra! Tentokrát si na Kert Park vyšláply Dobřany. Kladno a Most stále stoprocentní

Třetí výhru v novém ročníku si připsaly týmy Kladna a Mostu, které se nacházejí na čele tabulky. Oba zaznamenaly těsné jednobrankové vítězství. Jasnou výhru naopak slavila Karviná, která svému soupeři nedovolila skórovat. Čtyři celky na první vítězství zatím čekají.

HBC Most vs. HBC Hradec Králové 1988 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Chyba (Krajíček), 37. Singer (Pospíšil), 41. Pospíšil (Chytrý, Kastner), 45. Singer (Chyba) – 15. Šimůnek (Hrabica, Fanderlík), 31. Šimůnek (Bacovský, Hrabica), 36. Svoboda (Ježek).

Střely na branku: 28:27, vyloučení: 7:3, přesilovky: 3:6, využití přesilovek: 1:2, v oslabení: 0:0.

Most se poprvé dostal do vedení už v první minutě, kdy se po sedmatřiceti vteřinách prosadil Tomáš Chyba. Hradec však zabral a třemi brankami otočil skóre ve svůj prospěch. To, co se podařilo hostům, se povedlo také domácímu celku, který se také trefil do černého třikrát v řadě. Svoji druhou branku v zápase vstřelil v poslední minutě Jiří Singer, a jeho gól byl nakonec tím vítězným, protože Hradci zbylo na vyrovnání málo času.

TJ Snack Dobřany vs. HC Kert Park Praha 4:2 (0:0, 0:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 36. Jan Kovařík (Braun, Truchlý), 41. Braun (Matoušek), 43. Braun (Jan Kovařík, Šlehofer), 45. Šlehofer (Jan Kovařík) – 18. Jiří Kruček, 45. Martin Kruček (Wróbel, Jří Kruček).

V tabulce střelců nalezneme u Kert Parku pouze jedno příjmení, v osmnácté minutě poslal svůj tým do vedení Jiří Kruček. Jan Kovařík v přesilové hře ve třetí třetině vyrovnal, ale bláznivá show na diváky teprve čekala. David Braun posunul Dobřany do vedení, čímž dosáhl odvolání brankáře na druhé straně. Sám toho využil a prosadil se podruhé. Tentokrát snížil Martin Kruček, ale domácí opět využili odkrytou klec a Václav Šlehofer rozhodl o výhře svého celku.

HBC Hostivař vs. HbK Karviná 0:4 (0:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 31. Diviš (Pala), 31. Zaremba (Kaluža), 40. Rosůlek L., 41. Diviš (Rosůlek L.).

Střely na branku: 28:38, vyloučení: 2:2, přesilovky: 1:3, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0

V Praze padaly góly pouze na jedné straně hřiště, dařilo se však hostům. Dlouho bylo utkání velmi vyrovnané, ale Karviná udeřila v závěrečné patnáctiminutovce. Domácí hráče zaskočila určitě jednatřicátá minuta, kdy inkasovali dvakrát během třinácti vteřin. Karviná si nakonec došla pro jasné vítězství.

TJ KOVO Praha vs. SK Hokejbal Letohrad 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Kupf, 28. Pátek (Fluxa, Wurdák) – 26. Faltus (Bureš, Lajčiak), 32. Faltus (Tobiáš), 36. Faltus (Rozlílek, Lajčiak), 45. Faltus (Havlík, Lajčiak).

Výhru z Prahy si odvezl také Letohrad, který se utkal s KOVEM. Pražský celek se dostal do vedení, které smazal Filip Faltus, ale KOVO si ho zase vzalo velmi rychle zpátky. Jednalo se však o poslední zásah domácích. Další branky přidávali už jen hosté, kteří si vypracovali jednobrankový náskok. KOVO se snažilo ještě vyrovnat, odvolalo brankáře, což však bylo potrestáno. Do prázdné branky rozhodl o výhře Letohradu svým dalším zásahem Filip Faltus.

HBC Plzeň vs. HBC Kladno 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Lokajíček (Vlasák, Slanec) – 9. Schnaubelt (Kudela), 22. Špaček (Šíma, Kamenář), 37. Javůrek (Kudela).

Také Plzeň šla jako první do vedení, ale pro body si nedošla. Vít Lokajíček využil v páté minutě přesilovou hru, ale nikdo z jeho spoluhráčů ho už nenapodobil. Slova se tak ujalo Kladno, které si rozložilo branky rovnoměrně do celého zápasu. Po jedné dalo v každé třetině, a to mu k celkovému vítězství stačilo.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Pardubice 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 26. Stupka (Smolík, Tomáš), 39. Michajličenko (Tomáš) – 9. Česák (Novotný, Školoudík), 10. Kubeš, 27. Strouhal (Česák, Novotný), 33. Langr (Kubeš), 44. Langr (Bílý, Kubeš).

Ústečtí celý zápas ztráceli a museli dotahovat. Pardubice se během jedné minuty v první třetině dostaly do dvoubrankového vedení. Martin Stupka v prostřední části využil přesilovou hru, díky čemuž se přiblížil k soupeři. Ten však odmítal zaváhání a dalšími dvěma góly navýšil vedení. Ústečtí znovu snížili ztrátu, ale Nicolas Langr využil přesilovou hru a Pardubice už k ničemu dalšímu svého soupeře nepustily.