Pardubice nasázely Mostu devět gólů! Ústí rozhodlo o výhře až v poslední minutě

Pardubice si jasně poradily se svým soupeřem, kterému dali hned devět gólů. Pouze o jeden zásah méně zaznamenal Letohrad, který si poradil s Hostivaří. Čtyři góly slavil Vojtěch Bogdány. Obrat v zápase naopak učinilo Ústí, které rozhodlo až ve třetí třetině, kdy otočilo skóre ve svůj prospěch.

HBC Kladno vs. TJ Snack Dobřany 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Barnošák (Procházka, Schnaubelt), 21. Barnošák (Schnaubelt, Kudela) – 7. Šlehofer (Truchlý, Braun).

Střely na branku: 26:16, vyloučení: 5:4, přesilovky: 2:3, využití přesilovek: 2:1, v oslabení: 0:0.

Zápas mezi Kladnem a Dobřany byl ve znamení využitých přesilových her. Všechny branky totiž padly v početní výhodě. Jako první využili přesilovou hru hosté, za které se trefil Václav Šlehofer. Ještě v první třetině zvládl za domácí vyrovnat Dominik Barnošák. Stejný hráč se prosadil také ve druhé patnáctiminutovce, a jeho přesný zásah byl nakonec tím vítězným. Další gól už totiž diváci neviděli a Kladnu se povedlo udržet těsný jednobrankový náskok až do konečné sirény.

HBC Hradec Králové 1988 vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Fiedler (Tesař, Černý), 20. Bacovský (Hrabica, Šimůnek), 25. Svoboda (Hrabica, Březina) – 14. Haas (Škurla), 31. Stupka (Červinka, Poláček), 37. Magasanik (Červinka, Zdvořáček), 45. Stupka (Tomáš, Smolík).

Velký obrat se povedl ve třetí třetině Ústí, které sice šlo v zápase jako první do vedení, to mu ale vydrželo pouhých dvaadvacet vteřin. Tak málo stačilo Hradci k vyrovnání, ve druhé třetině navíc přidal dva góly a ujal se vedení. Elba DDM ale v závěrečné patnáctiminutovce zabrala a poslední zásah zasadila soupeři čtrnáct vteřin před koncem. Už to vypadalo, že zápas dospěje do prodloužení, ale svoji druhou branku zápasu vstřelil Martin Stupka, který rozhodl o tříbodové výhře svého celku.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Hostivař 8:5 (2:0, 3:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 6. Bureš (Bogdány, Halbrštát), 6. Bogdány (Rozlílek, Bureš), 24. Anýž (Faltus), 24. Bogdány, 26. Bogdány (Rozlílek, Anýž), 34. Anýž (Halbrštát, Bogdány), 37. Bureš (Tobiáš), 45. Bogdány (Bureš) – 25. Malina (Dušák, Kucharčík), 29. Kucharčík (Kučera), 30. Emmer  (Malina, Štěpáník), 38. Štěpáník, 43. Emmer (Konečný).

Hned třináct gólů bylo k vidění v Letohradu, kam zavítala Hostivař. Domácí se dostali do čtyřbrankového vedení. Až za tohoto nepříznivého stavu se podařilo prosadit také Hostivaři, za kterou se jako první do černého trefil Marcel Malina. Následně se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale navrch měli stále hráči Letohradu. V poslední minutě přidal již svoji čtvrtou branku Vojtěch Bogdány, který tak velkou měrou rozhodl o vítězství svého týmu.

HbK Karviná vs. TJ KOVO Praha 4:2 (0:1, 4:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 16. Rosůlek J. (Tóth), 26. Kaluža (Pala, Rosůlek L.), 29. Diviš (Rosůlek L.), 30. Stromko (Řehůřek) – 3. Bureš (Jizba), 18. Ruda (Adam).

Tříbodovou výhru mohla slavit také Karviná. KOVO se sice hodně rychle ujalo vedení, když se už zkraje třetí minuty prosadil Jakub Bureš. Domácí vyrovnali, ale hosté si brzy vzali vedení zpátky. Zbytek zápasu už ale patřil domácím, kteří přidali tři přesné zásahy, dostali se do vedení, které již nepustili. Soupeři nedovolili skórovat a i přes nepříznivý průběh si nakonec došli k vítězství.

HC Kert Park Praha vs. HBC Plzeň 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Lhota L. (Zvonek, Kruček M.), 15. Kruček M. (Kruček J., Wróbel), 24. Wróbel (Zvonek, Kruček M.), 29. Plzák (Kruček M.), 43. Danko (Šperl, Lhota) – 8. Hurt (Chramosta), 30. Majer (Hurt, Vobruba).

Ani další vítěz nešel jako první do vedení. Za Plzeň se prosadil Richard Hurt, na kterého už po šestnácti vteřinách navázal Lukáš Lhota, který srovnal se soupeřem krok. Následovaly tři přesné zásahy domácích, kteří otočili vývoj utkání na svoji stranu. Tomáš Majer za Plzeň snížil, ale poslední slovo vyšlo opět z hole domácích, kteří využili přesilovou hru a došli si pro výhru 5:2.

HBC Pardubice vs. HBC Most 9:2 (2:0, 3:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 12. Langr (Kubeš, Bílý), 12. Vlasák (Moravec), 15. Kubeš (Bílý), 18. Školoudík (Strouhal, Česák), 20. Vlasák (Školoudík), 32. Langr (Kubeš), 36. Kohoutek (Geisler), 44. Česák (Strouhal, Novotný), 45. Kubeš (Filip, Bílý) – 28. Sýkora, 45. Singer (Chyba).

Brankami vůbec nešetřily Pardubice, které si jasně poradily s Mostem. Rychle se dostaly do pětibrankového vedení a přesvědčivě si šly za vítězstvím. První branku vstřelil Most až při velké ztrátě a soupeři se více nepřiblížil. Domácí totiž přidali další góly a o vítězi bylo jasno. Druhý přesný zásah za Most přidal Jiří Singer až šest vteřin před koncem zápasu, kdy pouze korigoval výsledek.