Další kolo Extraligy přineslo hned čtyři derby, Most vynuloval před kamerami O2 TV Sport Elbu!

Východočeské derby rozhodl vlastní gól Pardubic. To pražské vybojovala Hostivař hlavně v závěru. V západočeském souboji se dostala Plzeň do tříbrankového vedení, ale Dobřany zabraly, nakonec braly výhru po samostatných stříleních. Ústí proti Mostu nedokázalo skórovat a boj o sever prohrálo.

HBC Pardubice vs. HBC Hradec Králové 1988 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Kubeš (Bílý, Langr) – 5. Svoboda (Březina), 26. Brykner.

Střely na branku: 33:28, vyloučení: 4:10, přesilovky: 9:4, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0.

Jako první se dostali do vedení hosté, za které se prosadil v páté minutě Jakub Svoboda. Následný gól byl vlastním gólem Pardubic, v jejich signalizované výhodě, díky čemuž se dostal Hradec do dvoubrankového vedení. I z tohoto důvodu je autorem tohoto zásahu gólman hostů Petr Brykner. Pardubicím se povedlo využít pět minut před koncem početní výhodu, ale další gól již nepřidaly, a celý zápas tak rozhodla jejich chyba.

HBC Hostivař vs. TJ KOVO Praha 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Kucharčík (Urbanec), 27. Emmer (Urbanec, Štěpáník), 29. Emmer (Dušák, Štěpáník), 45. Štěpáník, 45. Urbanec (Kucharčík, D. Vaniš) – 27. Ruda (Adam), 28. Wurdák (Taufer, Fluxa).

V první třetině mezi týmy Hostivaře a KOVA branky k vidění nebyly. Ve druhé části se dostala do vedení Hostivař, následovala bláznivá dvouminutovka. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, ale svým druhým zásahem dostal opět do vedení domácí Filip Emmer. Další zásahy už přidali pouze domácí, kteří tak nakonec ovládli pražské derby 5:2.

HBC Kladno vs. HC Kert Park Praha 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 20. Dědič (Pliml), 26. Kohout (Javůrek, Kudela), 40. Pliml (Schnaubelt) – 29. Vaněk (Suchánek, Plzák), 36. Zvonek (Wróbel, M. Kruček), 37. Zvonek (M. Kruček), 42. J. Kruček (Wróbel, M. Kruček).

Do dvoubrankového vedení se dostalo ve druhé části Kladno, následovaly však tři branky hostů, kteří otočili zápas ve svůj prospěch. František Pliml srovnal a opět se začínalo od nuly. Jiří Kruček využil tři minuty před koncem přesilovou hru a jednalo se o poslední zásah celého zápasu. Početní výhody byly rozhodující, Kert Park totiž využil hned tři, což mu zajistilo tři body.

SK Hokejbal Letohrad vs. HbK Karviná 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 48. L. Rosůlek (Pala, Sladký).

Utkání mezi Letohradem a Karvinou rozhodl jediný gól. I když Letohrad svého soupeře přestřílel, branku z toho vytěžit nedokázal. Během základní hrací doby tak diváci přesný zásah neviděli a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Jako jediný se do listiny střelců zapsal Lumír Rosůlek, který rozhodl po dvou minutách nastaveného času o vítězi.

HBC Plzeň vs. TJ Snack Dobřany 3:4 ss (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Miksan (Kejř, Pokorný), 17. Švarc (Vobruba), 20. Slanec (Hanuš, Vobruba) – 24. Truchlý (Bárta, Matoušek), 39. J. Kovářík, 41. Malecha, rozh. náj. J. Kovářík.

Také utkání mezi Plzní a Dobřany nerozhodla základní hrací doba. Plzeň se velmi brzy ujala tříbrankového vedení a vypadalo to, že má jasně nakročeno k vítězství. Dobřany se ale nenechaly zaskočit, zabraly a podařilo se jim i díky dvěma využitým přesilovým hrám vyrovnat. Svoji šikovnost ukázal při samostatných stříleních Jan Kovářík, který dokonal obrat svého celku.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Most 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Novák (Valenta), 23. Chyba (Markytán, Singer).

Severočeské derby přineslo branky pouze na jedné straně. Most se dostal do vedení už ve čtvrté minutě, kdy se prosadil Ondřej Novák. Elba DDM se snažila dohnat ztrátu, ale střelecky se jí příliš nedařilo. Tomáš Chyba poslal svůj celek v prostřední části do dvoubrankového vedení, které se hostům podařilo udržet až do konce. Ústí zkusilo v závěru hru bez brankáře, ale Leoše Gerlicha se jim ani tentokrát překonat nepodařilo.