Kert Park slavil v Extralize dvě výhry, Ústí stačil na úspěch jeden gól!

Kert Park odehrál dva zápasy a v obou bodoval. Nejdříve otočil zápas s Hradcem a podruhé uhájil náskok s Mostem. Elba DDM vstřelila jediný gól v oslabení, a ten jí nakonec stačil k tříbodové výhře. Pardubice daly hned devět branek a Dobřanům dva góly v přesilové hře nestačily.

HC Kert Park Praha vs. HBC Hradec Králové 1988 7:4 (2:0, 1:4, 4:0)

Branky a nahrávky: 9. Vaněk (Lhota, Kovárník), 13. Fejfar (Zvonek, Kruček M.), 27. Kruček J. (Zvonek, Fejfar), 33. Zvonek (Kruček J., Šperl), 37. Kruček M. (Fejfar, Kruček J.), 43. Vaněk (Zvonek, Kruček M.), 45. Lhota (Jágr, Šperl) – 19. Šimůnek (Bacovský), 21. Šimůnek (Hrabica), 23. Šimůnek (Hrabica), 30. Březina (Jiřík).

Střely na branku: 28:20, vyloučení: 5:6, přesilovky: 5:4, využití přesilovek: 3:0, v oslabení: 1:0.

Do svého utkání dobře vstoupil Kert Park, který se ujal v první třetině dvoubrankového vedení. Hradec se ale nenechal zaskočit a ve třiadvacáté minutě otočil skóre a dostal se po třech gólech Josefa Šimůnka do vedení! Domácí srovnali, ale Hradec si vzal vedení zase zpátky. Závěrečná část už ale byla zase v režii Kert Parku. Podařilo se mu vstřelit čtyři branky a nakonec si pražský celek došel pro jasnou výhru.

HBC Kladno vs. Elba DDM Ústí nad Labem 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Stupka.

Zápas mezi Kladnem a Ústím přinesl jednu jedinou branku. Tu navíc vstřelil hostující Martin Stupka v oslabení. Ve čtvrté minutě potrestal chybu domácího celku, který si nepohlídal zadní vrátka a poslal svůj celek do vedení. To, že to bude nakonec branka vítězná, nečekal asi vůbec nikdo. Kladnu určitě uškodilo hned jedenáct dvouminutových trestů. Hostující Tomáš Rechtorik svůj celek podržel a ani jednou neinkasoval.

SK Hokejbal Letohrad vs. TJ Snack Dobřany 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Rozlílek (Bureš), 21. Levý (Cvejn), 26. Faltus (Cvejn, Levý) – 10. Malecha (Šlehofer), 17. Braun (Štěpánek, Šlehofer).

Rozdílem jedné branky skončil také duel mezi Letohradem a Dobřany, ve kterém si těsně tři body ukořistil Letohrad. Ten šel v šesté minutě jako první do vedení. Hostům se ale podařily hned dvě přesilové hry, které využili a otočili skóre ve svůj prospěch. Domácí však ještě během druhé patnáctiminutovky otočili, a nakonec tento těsný náskok uhájili. Třetí třetina už totiž branku nepřinesla a Letohrad uhájil plný počet bodů.

HBC Pardubice vs. HBC Hostivař 9:1 (2:1, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 11. Kunc (Licek), 14. Filip (Bílý), 18. Kvapil (Česák), 29. Filip (Bílý), 36. Kohoutek (Janeček), 37. Bílý (Langr, Kubeš), 41. Langr (Bílý, Kubeš), 43. Bílý (Zajíček), 45. Zajíček (Filip, Langr) – 12. Kucharčík (Vaniš).

Hned devět branek se podařilo vstřelit Pardubicím, které hostily Hostivař. Na první gól domácích dokázali hosté velmi rychle odpovědět. Na vyrovnávací branku jim stačila necelá minuta a půl, ale jednalo se o jediný přesný zásah hostů. Další branky padaly už pouze z holí domácích, kteří jich postupně přidali osm a slavili hladké vítězství. Do tabulky střelců se zapsalo sedm hráčů.

HC Kert Park Praha vs. HBC Most 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Šperl (Plzák, Vaněk), 16. Zvonek (Kruček M., Vaněk), 30. Jágr (Postulka), 45. Zvonek (Vaněk) – 31. Hnízdil (Kastner, Chyba), 36. Sus (Rejthar).

První branku vstřelil Kert Park při přesilové hře, která se podařila využít Davidu Šperlovi. Domácí postupně přidali dva góly a vypadalo to, že si jdou pro jasnou výhru. Hosté se ale nevzdávali a dvěma góly zdramatizovali zápas. V závěru zkusili ještě hru bez brankáře, ta se jim však nepovedla, Kert Park ji potrestal a nakonec svůj náskok udržel až do konce.