Kert Park otočil zápas s Karvinou, Kladno potřetí v řadě padlo, Pardubice oslavily dvě výhry!

Kert Park sice v první části prohrával o tři branky, ale otočil skóre a rozhodující gól přidal čtrnáct vteřin před koncem. Pardubice ve středu porazily Kert Park, v sobotu si pak poradily s Plzní. Hned čtyři zápasy skončily rozdílem jedné branky a přinesly pro diváky napínavou podívanou.

Středa 10.11.2021

HBC Pardubice vs. HC Kert Park Praha 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Česák (Strouhal), 44. Bílý – 20. Lhota (Fejfar).

Střely na branku: 20:20, vyloučení: 3:1, přesilovky: 1:3, využití přesilovek: 0:0, v oslabení: 0:0.

Již ve středu se v Pardubicích představil Kert Park a jednalo se o velmi vyrovnaný zápas. Jako první šli už ve třetí minutě do vedení domácí, druhá třetina naopak přinesla branku na straně Kert Parku, a do závěrečné části se šlo za vyrovnaného stavu. Gólu Jana Bílého se diváci dočkali až v polovině čtyřiačtyřicáté minuty, kdy se Pardubice podruhé dostaly do vedení. Příliš mnoho času už pražskému celku nezbývalo, a tak domácí dokázali těsné vedení udržet.

Sobota 13.11.2021

HBC Hostivař vs. HBC Most 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Čejka (Štepáník), 44. Kucharčík (Hroch) – 20. Mynařík (Sus, Krajíček), 29. Singer, 36. Paul (Hnízdil).

Těsný výsledek přinesl také zápas Hostivaře s Mostem. V tomto případě museli fanoušci čekat na přesné zásahy až do prostřední třetiny, kdy však přišly hned tři. Nejprve se do vedení dostali hosté, domácí srovnali, ale Mostu vrátil zpátky vedení Jiří Singer. V závěrečné části navýšili Severočeši svoje vedení, na které ještě zareagoval Samuel Kucharčík, ale vyrovnat se domácím nepovedlo.

TJ KOVO Praha vs. Elba DDM Ústí nad Labem 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Kyclt (Bureš, Poljak) – 23. Červinka (Zdvořáček), 27. Haas (Stupka, Tomáš).

Také zápas KOVA s Ústím skončil rozdílem jedné branky. Při přesilové hře se KOVO dostalo v šesté minutě do vedení. Také Ústí využilo početní výhodu a během druhé třetiny zásluhou Vojtěcha Červinky srovnalo. Za čtyři minuty se prosadil také hostující David Haas a Elba DDM šla do vedení. Další přesný zásah už k vidění nebyl a Ústečtí si došli pro plný počet bodů.

HBC Hradec Králové 1988 vs. TJ Snack Dobřany 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 37. Braun (Šlehofer), 40. Malecha (Truchlý, Kovařík).

Góly pouze na jedné straně padaly v Hradci, kam zavítaly Dobřany. Domácí sice vyslali na hostujícího brankáře větší počet střel, ale Ondřej Jásek svůj celek podržel a ani jednou neinkasoval. Dobřany se ale taky nemohly dlouho prosadit. První branku daly až osm minut před koncem. Následně ještě využily přesilovou hru a dvougólové vedení udržely až do závěrečné sirény.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Kladno 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Cvejn (Hejtmánek, Levý), 17. Cvejn (Adamec), 28. Hubálek (Anýž, Rozlílek), 30. Hubálek (Hejtmánek), 32. Levý (Cvejn) – 4. Schnaubelt (Hrabar), 44. Pliml.

Kladno vstoupilo do zápasu s Letohradem lépe. Jako první otevřel ve čtvrté minutě skóre Milan Schnaubelt. Následovalo ale představení domácích Jelenů. Těm vyšla hlavně prostřední třetina, ve které dali tři góly. Dohromady jich dali pět a ujali se jasného vedení. Svůj druhý zásah přidalo Kladno až dvě minuty před koncem, kdy se při vlastním oslabení prosadil František Pliml. Náskok Letohradu už byl ale dostačující a domácí vytěžili tři body.

HbK Karviná vs. HC Kert Park Praha 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Stromko (J. Rosůlek), 7. Diviš (L. Rosůlek, Pala), 11. Fárský (Tóth, Stromko), 41. Diviš (Pála, L. Rosůlek) – 13. Danko (Vaněk, Zvonek), 21. Zvonek (Danko, Rozenberg), 27. Vaněk (Zvonek), 28. Vaněk (Zvonek, Lhota), 45. Zvonek (Horváth).

Pěknou podívanou nabídl souboj Karviné s Kert Parkem. Domácí vstoupili do zápasu na jedničku. Na svého soupeře vlétli a v jedenácté minutě vedli o tři góly. Kert Park v první části ještě snížil, ale daleko více se mu dařilo v té druhé. V té dali hosté tři branky a překlopili vedení na svoji stranu. Za Karvinou svojí druhou přesnou střelou srovnal Jan Diviš a vypadalo to, že si týmy body rozdělí. Kert Park ale přidal čtrnáct vteřin před koncem pátý zásah a po špatném startu nakonec zvítězil.

HBC Pardubice vs. HBC Plzeň 6:3 (2:1, 4:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Janeček (Strouhal, Česák), 6. Školoudík (Vlasák.), 18. Školoudík, 20. Langr (Kubeš), 21. Česák (Strouhal), 25. Licek (Förstl, Vlasák) – 13. Malý (Vobruba, Hanuš), 36. Malý (Vobruba, Hanuš), 44. Poláček (Vobruba, Malý)

Pardubice se dostaly už zkraje šesté minuty do dvoubrankového vedení, na které Plzeň ještě odpověděla. Druhá třetina však byla jasně ve znamení domácích. Ti se totiž prosadili čtyřikrát a odskočili svému soupeři. Dva góly přidala Plzeň v závěru, ale na víc jí už nezbyl čas, a tak se radovaly Pardubice.

Neděle 14.11.2021

HBC Hradec Králové 1988 vs. TJ KOVO Praha 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Šimůnek (Novák), 12. Březina (Jiřík), 17. Novák (Bacovský), 18. Lux (Březina, Jiřík), 32. Březina (Svoboda), 39. Svoboda (Lux), 40. Hrubý (Kubal, Šimek).

V nedělním zápase si Hradec zlepšil náladu, zatímco v sobotu nedokázal skórovat proti Dobřanům. Tentokrát to byli Východočeši, kdo nepovolili soupeři žádnou branku. KOVO vyslalo na domácího brankáře pouze třináct střel a ani jedna z nich nebyla úspěšná. Hradec byl naopak při chuti a postupnými kroky se dostal až do vedení 7:0, které dovedl k jasné výhře.