Hradec otočil v Extralize zápas s Ústím, Kucharčík vstřelil Letohradu čtyři góly

Extraliga mužů se během posledního únorového víkendu opět rozjela naplno. K vidění bylo hned sedm zápasů, pouze jeden z nich se odehrál v neděli. Nejlépe se dařilo Kert Parku, který vstřelil osm branek. Pouze o jednu zaostala Hostivař. Ústí udrželo čisté konto.

Sobota 26. 2.

HBC Hostivař vs. SK Hokejbal Letohrad 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Kucharčík (Vaniš), 9. Čejka (Malina), 12. Kucharčík (Hroch), 20. Čejka (Urbanec), 22. Kucharčík (Hroch), 38. Kucharčík (Kubeš), 41. Čejka (Urbanec, Macek) – 27. Rozlílek (Halbrštát, Bogdány), 34. Rozlílek (Bogdány)

Střely na branku: 30:30, vyloučení: 1:4, přesilovky: 4:1, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0.

Do zápasu vstoupili velmi dobře hráči Hostivaře, kteří se poprvé prosadili již ve druhé minutě a ve svém tempu nepolevovali. Do konce první třetiny přidali další dva zásahy a do šaten odcházeli s tříbrankovým vedením. V prostřední části využili domácí přesilovou hru. První branku Letohradu vstřelil tři minuty před druhou sirénou Vít Rozlílek. Hosté to ještě zkusili a druhým gólem Rozlílka snížili na rozdíl tří branek. Domácí se ale nezalekli, i oni přidali další dva góly a došli si pro hladké vítězství. Hattrick zaznamenal Jan Čejka, ještě o zásah více si připsal Samuel Kucharčík.

HBC Most vs. HBC Pardubice 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 16. Chytrý (Müller, Hnízdil), 24. Müller (Markytán, Hnízdil), 34. Malý (Markytán, Krajíček), 45. Müller (Kastner) – 23. Bílý (Langr, Kubeš), 42. Vlasák (Bílý)

Střely na branku: 22:33, vyloučení: 10:5, přesilovky: 3:9, využití přesilovek: 0:2, v oslabení: 0:0, diváci: 48.

První třetina v Mostě nepřinesla žádný gól. Ten první padl zkraje druhé části, kdy se do vedení dostali domácí. Pardubice na branku odpověděly, ale Most si vzal vedení rychle zpátky. V poslední patnáctiminutovce navýšil Most svůj náskok, ale Pardubice využily dvě přesilové hry a dostaly se zpátky do zápasu. V závěru zkusily hru bez brankáře, kterou Most potrestal, a ubránil tím všechny body.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Kladno 3:4 (0:2, 0:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 32. Kovářík (Štěpánek), 34. Kovářík (Braun), 43. Šlehofer (Kovářík) – 10. Důras (Kohout), 14. Dědič (Pliml, Procházka), 24. Kudela (Kohout, Zdrůbecký), 38. Pražák (Frolík)

Rozdílem jednoho gólu skončil zápas mezi Dobřany a Kladnem. Hosté se dostali v první třetině do dvoubrankového vedení, které v prostřední části ještě navýšili. Dobřany ale zabraly v závěru, do třetí třetiny vlétly a vytěžily z toho dva zásahy. Kladno opět odskočilo na rozdíl dvou branek, ale Václav Šlehofer využil přesilovou hru a utkání bylo opět otevřené. Hosté však svůj náskok ubránili a připsali si těsné vítězství.

TJ KOVO Praha vs. HbK Karviná 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 33. Adam (Sitter, Pátek) – 27. Rosůlek (M. Tóth, Diviš), 29. Skyba (Diviš, Stromko), 39. Diviš (Rosůlek)

Střely na branku: 20:32, vyloučení: 4:4, přesilovky: 4:4, využití přesilovek: 0:1, v oslabení: 0:0.

Na hřišti KOVA se představila Karviná posilněna dvěma výhrami z minulého víkendu. V první třetině branky k vidění nebyly, v té druhé už se ke slovu přihlásili domácí, kteří si vypracovali dvoubrankový náskok. KOVU se podařilo na začátku třetí části snížit, ale Jan Diviš proměnil přesilovou hru, hosté již nedovolili svému soupeři skórovat a dovedli zápas do vítězného konce.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hradec Králové 1988 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Haas (Stupka, Škurla) – 8. Černý (Hrabica, Škoda), 23. Tesař (Hrubý, Lux), 31. Černý (Březina)

Na ústeckém hřišti se představil Hradec a celý zápas přinesl vyrovnaný průběh. Jako první šli do vedení domácí, kteří využili v páté minutě přesilovou hru. Početní výhodu proměnili v gól také hosté a srovnali se soupeřem krok. Další branky již padaly pouze z holí hostujících hráčů, kteří dali po jedné v každé třetině. Poslední gól padl devatenáct vteřin po začátku závěrečné části, kdy Daniel Černý uzavřel skóre na konečných 1:3.

HBC Plzeň vs. HC Kert Park Praha 2:8 (0:2, 1:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 27. Hanuš (Chramosta, O. Benedikt), 33. Hanuš – 4. Jágr (Zvonek), 4. Jágr (L. Lhota, Blaško), 16. Wróbel (Zvonek), 28. L. Lhota (Jágr), 30. Suchánek (Horváth, Vaněk), 39. Danko (Wróbel, Rozenberg), 43. Kruček (Šperl), 44. Wróbel (Danko, Šperl)

Svá mířidla si správně seřídili hráči Kert Parku, kteří se trefili do černého hned osmkrát. Za Plzeň se prosadil pouze Lukáš Hanuš, který si připsal dva zásahy, ale proti pražskému celku to bylo málo. Domácí stále dotahovali, ale Kert Park si utkání pohlídal. Do tabulky střelců se zapsalo šest hostujících hráčů.

Neděle 27. 2.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. TJ KOVO Praha 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Soukup (Kučera, Červinka), 25. Tomáš (Sedláček, Stupka), 28. Kučera (Červinka), 42. Sedláček (Červinka, Kučera)

Druhý zápas víkendu na vlastním hřišti čekal ústecký tým, který v neděli hostil KOVO. Ústí si se soupeřem poradilo, navíc udrželo čisté konto. Hráčům Elby DDM se podařilo využít tři přesilové hry, které jim pomohly k dobrému výsledku. Jako jediný se při hře pět na pět prosadil Jiří Tomáš. Severočeši svého soupeře jasně přestříleli a připsali si tři body.