Hradec nezvládl ve dvou zápasech bodovat! Karviná jede na vítězné vlně, dařilo se také Hostivaři

Hned dva zápasy odehráli během víkendu hráči Hradce, kteří nejprve hostili Kert Park a o den později Karvinou. Od obou soupeřů inkasovali shodně sedm branek. Střelecky se dařilo také Letohradu, který si poradil s Ústím. Plzeň zkusila s Hostivaří hru bez brankáře, ale srovnat se jí nepodařilo.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HC Kert Park Praha 2:7 (1:0, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 11. Šedivý (Rakovský), 39. Kubal (Březina) – 20. Zvonek (Wróbel, M. Kruček), 27. Danko (Wróbel, Zvonek), 30. Šperl (Dejneka, Danko), 34. Zvonek (Wróbel, Danko), 35. Blažko (Fejfar), 38. Šperl (Danko, Dejneka), 45. Vaněk (Suchánek, J. Kruček)

Střely na branku: 22:38, vyloučení: 2:1, přesilovky: 1:2, využití přesilovek: 0:1, v oslabení: 0:0, diváci: 20.

V prvním utkání víkendu narazil Hradec na Kert Park a do utkání vstoupil dobře. V jedenácté minutě se ujal vedení, ale hosté se postupně zlepšovali. Ve druhé třetině nejprve využili přesilovou hru, následně dali dalších pět branek a vytvořili si velmi dobrý náskok. Hradec se podruhé v zápase trefil až za nepříznivého stavu, ale další gól již nepřidal, a tak si Kert Park odvezl vysokou výhru.

TJ KOVO Praha vs. TJ Snack Dobřany 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Kupf (Adam, Kočka), 33. Hrdlička (Kočka) – 9. Kovařík, 18. Braun, 26. Štěpánek (Lang, Voves), 30. Šlehofer, 40. Malecha (Šlehofer, Görges), 42. Voves (Kovařík, Šlehofer)

Střely na branku: 37:33, vyloučení: 2:3, přesilovky: 3:2, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:1.

KOVO se prosadilo zkraje osmé minuty, kdy využil přesilovou hru Matěj Kupf, hosté ale velmi rychle odpověděli, navíc přidali další góly a dostali se do vedení 1:4. Domácí dobře vstoupili do závěrečné patnáctiminutovky, kdy snížili ztrátu, ale i tentokrát se slova ujaly opět Dobřany. Vstřelily další dva góly a nedovolily žádné zaváhání. KOVO tak nedostalo prostor na žádný závěrečný tlak.

HBC Hostivař vs. HBC Plzeň 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Novotný (Štoural), 31. Čejka (Hroch), 45. Kucharčík – 32. Malý (Vobruba, Gřonka)

Nejvyrovnanější utkání se odehrálo mezi celky Hostivaře a Plzně. První gól přinesla až druhá třetina, ve které se prosadil domácí Luboš Novotný. Vedení navýšila Hostivař už po čtyřiceti vteřinách třetí části, kdy se prosadil při vlastním oslabení Jan Čejka. Netrvalo ale dlouho a hostující hráči snížili. Těsné vedení domácích trvalo až do úplného konce, kdy Plzeň zkusila hru bez brankáře. Tu ale potrestal Samuel Kucharčík a Hostivař brala plný počet bodů.

SK Hokejbal Letohrad vs. Elba DDM Ústí nad Labem 7:2 (3:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Halbrštát (Rozlílek), 8. Rozlílek (Halbrštát, Bečka), 9. Nazad (Macháček, Faltus), 28. Faltus (Bureš), 31. Faltus (Macháček, Levý), 41. Bureš (Bečka), 43. Faltus (Bečka) – 17. Magasanik (Soukup, Červinka), 20. Soukup (Giesel)

Další vysoký výsledek přinesl zápas Letohradu a Ústí. Hosté přijeli v oslabené sestavě a nedokázali odolat tlaku soupeře. Již zkraje osmé minuty vedli domácí 3:0 a šli si jasně pro vítězství. Hosté se ale nehodlali vzdát a do druhé třetiny vstoupili s tlakem. Nejprve využili přesilovou hru, chvíli na to přidali druhý zásah a vrátili se zpátky do hry. Letohrad se však nenechal zaskočit, zabral a čtyřmi góly si došel pro tříbodové vítězství.

HBC Pardubice vs. HBC Kladno 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Česák, Förstl), 10. Vlasák (Česák, Novotný), 12. Filip (Třináctý), 24. Licek (Janeček, Novotný), 42. Moravec (Zajíček) – 14. Pražák (Hrabar, Kohout), 16. Hrabar, 40. Procházka (Špaček)

Kladno dalo Pardubicím v první třetině k dispozici tři přesilové hry, domácí ani v jednom případě nepohrdli a dostali se do tříbrankového vedení. Hosté svoji chybu částečně napravili, nejprve se trefili těsně před první sirénou a pak po devíti vteřinách druhé třetiny. Ale Pardubice si svůj náskok pohlídaly a dovedly dobře rozehraný zápas do vítězného konce.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HbK Karviná 3:7 (0:4, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 26. Škoda (Bacovský), 40. Bacovský (Novák), 45. Novák – 5. Stromko (Fárský, Rosůlek), 6. Pořízek (Diviš), 11. Pořízek (Pala, Tóth), 14. Stromko (Kaluža), 22. Rosůlek (Pilch, Fárský), 25. Rosůlek (Pilch), Fárský, 42. Fárský (Stromko, Pilch)

Ani druhé utkání víkendu se Hradci nepovedlo. Karviná těžila hlavně z přesilových her, které využila hned čtyři. Hradec se dokázal prosadit až při nepříznivém stavu 0:5. Domácí zabrali ještě i v závěru utkání, kdy se trefili do černého hned dvakrát, ale na nějaké zdramatizování zápasu již zbylo málo času a ztrátu již Hradec nedohnal.