Karviná v Extralize mužů obrat nedokonala, Kert Park v derby těsně porazil KOVO

Karviná ztrácela s Hradcem tři góly, ale zabrala, podařilo se jí srovnat, ale nakonec padla při samostatných stříleních. Kert Park se utkal s KOVEM a dvakrát prohrával, nakonec však dovedl zápas do vítězného konce. Druhou výhru přidal Kert Park také v neděli, kdy hostil Dobřany.

TJ Snack Dobřany vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Kovařík (Görges, Šlehofer), 29. Bárta (Malecha, Šlehofer), 44. Šilhán (Braun, Šlehofer) – 41. Polata (Soukup, Červinka).

Střely na branku: 38:26, vyloučení: 7:7, přesilovky: 6:4, využití přesilovek: 1:0, v oslabení: 0:0, diváci: 30.

Dobřany si rozložily branky proti Ústí jednotlivě do všech třetin. První gól vstřelili domácí ve čtvrté minutě, další branku přidali ke konci prostřední části, kdy Adam Bárta využil přesilovou hru. Za Elbu DDM se jako jediný prosadil Ondřej Polata, který čtyři minuty před koncem vykřesal jiskřičku naděje pro svůj celek. Další zásah ale přidaly opět Dobřany a nedovolily soupeři závěrečný tlak.

TJ KOVO Praha vs. HC Kert Park Praha 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Terč (Sitter), 25. Krištof (Pírek), 38. Kejdana (Hrdlička) – 11. Lhota (M. Kruček, Blaško), 32. Lhota (J. Kruček, Zvonek), 33. J. Kruček (Vaněk), 43. Lhota (M. Kruček, Kovárník).

Vyrovnaný zápas přineslo pražské derby mezi KOVEM a Kert Parkem. Domácí se dostali v šesté minutě jako první do vedení, ale Kert Park ještě v první třetině srovnal. KOVO další brankou opět odskočilo svému soupeři, pak ale dali hosté dva slepené góly a poprvé se dostali do vedení. Tentokrát to bylo KOVO, kdo ztrácel, ale i v tomto případě viděli diváci srovnávací gól. Dobře rozehraný zápas pro domácí skončil bez jediného bodu. Kert Park totiž přidal svoji poslední branku při vlastním oslabení a tento náskok už udržel až do konce.

HBC Hostivař vs. HBC Kladno 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Čejka (Macek), 14. Krupka (Vosátka), 14. Malina (Kucharčík), 40. Kucharčík (Čejka) – 10. Procházka (Dědič, Kudela), 18. Procházka (Kudela), 20. Dědič (Špaček, Šíma), 26. Procházka (Důras, Kudela), 33. Barnošák (Kudela).

Vyrovnaný výsledek přinesl také zápas mezi Hostivaří a Kladnem. Pražský celek sice vstoupil do zápasu na jedničku, protože se v první třetině ujal vedení 3:1. Kladno se ale nenechalo zaskočit a druhá patnáctiminutovka se naopak povedla jemu. Ve třiatřicáté minutě hosté využili přesilovou hru a ujali se dvoubrankového vedení. V přesilové hře snížil Samuel Kucharčík, ale těsný náskok Kladno uhájilo.

HbK Karviná vs. HBC Hradec Králové 1988 3:4ss (0:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 27. Diviš (Rosůlek, Pořízek), 43. Diviš (Pala, Pořízek), 45. Rosůlek (Diviš, Pořízek) – 6. Kubal (Březina, Tesař), 13. Březina (Tesař, Kubal), 17. Březina (Škoda, Tesař), rozh. náj. Březina.

Karviná vyslala na brankáře Hradce neuvěřitelných šedesát tři střel, ale k vítězství jí to nestačilo. Díky dvěma využitým početním výhodám se Hradec v sedmnácté minutě ujal vedení 3:0 a Karviná musela dohánět vysokou ztrátu. Karviná také využila dvě přesilové hry a v poslední minutě zásluhou Lumíra Rosůlka vyrovnala. Zápas dospěl až k samostatným střílením, ve kterých Moravané obrat nedokonali a museli se spokojit pouze s jedním bodem.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Pardubice 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Macháček (Bečka), 24. Cvejn (Bureš), 39. Macháček – 5. Förstl (Šimek, Kohoutek), 23. Krejčí (Licek), 26. Novotný (Bílý), 40. Langr (Bílý, Kubeš).

Rozdílem jednoho gólu skončil také zápas mezi Letohradem a Pardubicemi. Hosté se třikrát dostali do vedení, ale domácím se podařilo třikrát vyrovnat. Také počtvrté to byly Pardubice, kdo se ujal těsného vedení, Letohradu zbývalo k vyrovnání více než pět minut, ale tentokrát už se mu srovnat nepodařilo. Pardubice tak nakonec těsný náskok ubránily.

HBC Plzeň vs. HBC Most 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 37. Kejř (Vobruba, Gřonka) – 19. Štěpáník (Král, Müller), 23. Müller (Král, Štěpáník), 36. Chytrý (Krajíček, Singer), 36. Paul (Malý), 37. Štěpáník (Markytán, Müller).

Velmi dobrý zápas odehrál Most, který vstřelil pět branek. Na tu první museli diváci čekat až do devatenácté minuty. Hosté se předvedli hlavně ve třetí části, kdy vstřelili během necelé minuty a půl tři góly! Plzeň se nenechala zaskočit, po pouhých jedenácti vteřinách se poprvé v zápase prosadila také, ale ztráta už byla natolik velká, že s výsledkem utkání již nedokázala nic udělat.

HC Kert Park Praha vs. TJ Snack Dobřany 7:2 (3:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Zvonek (Lhota, Kovárník), 9. Fejfar (Kruček, Zvonek), 15. Fejfar (Lhota, Kruček), 17. Kruček (Wróbel), 21. Zvonek (Lhota, Vaněk), 22. Wróbel (Fejfar, Rozenberg), 44. Jágr (Suchánek, Kruček) – 19. Braun (Kovářík, Šlehofer), 20. Štěpánek.

Neděle přinesla pouze jeden zápas, ve kterém se střetl Kert Park s Dobřany. Domácí se dostali do čtyřgólového náskoku, na který Dobřany odpověděly dvěma góly během pětačtyřiceti vteřin. Pražané se ale nenechali zaskočit a přidali další přesné zásahy. Do černého pálili hned třikrát a nedovolili žádné zdramatizování zápasu.