Zápas Kert Parku a Hostivaře přinesl tři góly v jedné minutě, Plzeň se neprosadila ani jednou

Pražské derby vyhrál Kert Park, který sice ztrácel, ale utkání nakonec otočil ve svůj prospěch. Také KOVO rozehrálo dobře zápas, ujalo se dvoubrankového vedení, ale z utkání nakonec bralo pouze bod. Most vytěžil ze dvou zápasů pět bodů.

Pátek

HC Kert Park Praha vs. HBC Hostivař 6:4 (1:2, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Fejfar (M. Kruček, Wróbel), 23. J. Kruček (Wróbel, M. Kruček), 29. Šperl (Vaněk), 40. J. Kruček (Danko, Blaško), 42. Wróbel (M. Kruček), 43. Zvonek (Dejneka, Lhota) – 6. Vosátka (Dušák, Čejka), 7. Kucharčík (Hroch), 29. Vaniš, 29. Čejka (Muchka, Davídek).

Střely na branku: 26:23, vyloučení: 5:4, přesilovky: 4:4, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:1, diváci: 90.

Již v pátek se odehrálo pražské derby mezi Kert Parkem a Hostivaří, které přineslo deset branek. Hosté se v první třetině dostali do dvoubrankového vedení, domácí ještě do sirény snížili. V prostřední části se Kert Parku podařilo srovnat a následně přišla bláznivá dvacátá devátá minuta, která přinesla hned tři branky! Hosté, domácí, hosté. Tak následovaly tři góly během třiačtyřiceti vteřin. Do závěrečné části Kert Park ztrácel jednu branku, ale přidal, třikrát pálil do černého a otočil skóre ve svůj prospěch.

HBC Kladno vs. TJ KOVO Praha 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Špaček (Schnaubelt, Šíma), 19. Schnaubelt (Šíma, Špaček), 49. Barnošák (Šíma, Dědič) – 2. Hrdlička, 4. Bureš (Taufer, Kupf)

Do zápasu vstoupilo skvěle KOVO, které se na začátku čtvrté minuty dostalo do dvoubrankového vedení. Kladenští se ale oklepali, využili přesilovou hru a následně ve druhé třetině také srovnali. Další gól již diváci neviděli. Přesto, že domácí hosty přestříleli, tak si KOVO vynutilo prosloužení. Ani v tom už ale další zásah nepřidalo, naopak se trefilo Kladno, otočilo zápas a získalo bonusový bod.

Sobota

HBC Hradec Králové 1988 vs. SK Hokejbal Letohrad 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 11. Šimek (Jiřík), 30. Bacovský, 33. Černý (Šimůnek, Jiřík), 45. Šimůnek (Jiřík) – 1. Levý (Cvejn, Macháček), 4. Tobiáš (Faltejsek).

I v případě Letohradu dobrý úvod zápasu výhru nepřinesl. Opět čtvrtá minuta a zase dvoubrankové vedení hostů. I v tomto případě domácí během první třetiny snížili. Hradec se nenechal zaskočit, rozkoukal se a další zásah již hostům nedovolil. Ve druhé třetině využili domácí dvě přesilové hry a ujali se těsného vedení. Vítězství potvrdili ještě gólem v poslední minutě, kdy se hosté hnali za vyrovnáním a nechali otevřená zadní vrátka.

HBC Most vs. TJ Snack Dobřany 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Janák (Chyba), 30. Šimeček (Singer, Markytán), 32. Müller (Štěpáník) – 15. Kovářík.

Most se dostal jako první do vedení, ale Dobřany využily přesilovou hru a bylo srovnáno. Další gól už hosté přidat nedokázali. Most naopak rozprostřel svoje branky do všech částí. V každé dal po jedné, nezaváhal a dokráčel si pro plný počet bodů.

HBC Pardubice vs. HbK Karviná 8:5 (4:0, 3:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 2. Langr (Zajíček), 11. Filip (Bílý), 13. Bílý (Filip), 13. Langr (Bílý, Kubeš), 21. Licek (Novotný), 24. Langr (Bílý, Kubeš), 30. Bílý (Filip), 43. Kvapil (Šimek, Novotný) – 17. L. Rosůlek (Sladký, Zaremba), 18. Zaremba (J. Rosůlek, Kaluža), 28. L. Rosůlek (Kaluža, Sladký), 33. L. Rosůlek (Tóth, Pacas), 43. Sladký (L. Rosůlek, Kaluža).

Hned třináct branek přinesl zápas mezi Pardubicemi a Karvinou. Domácí rozehráli zápas na jedničku. Poprvé se trefili již ve druhé minutě, postupně přidali ještě další tři góly a ujali se čtyřbrankového vedení. Karviná tak ztrácela od úplného začátku. Přesto se hosté nevzdali, ale pokaždé, když se prosadili, přišel také gól domácích. Pardubice si náskok nenechaly vzít a zápas dovedly do vítězného konce. Velkou roli sehrály přesilové hry, kterých týmy využily hned v osmi případech.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Plzeň 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Soukup (Sedláček), 12. Čermák (Červinka, Soukup), 28. Tomáš (Červinka, Stupka), 33. Soukup (Červinka, Smolík), 33. Haas (Magasanik), 42. Soukup (Čermák).

Bez inkasované branky odehrálo svůj zápas Ústí, které hostilo Plzeň. Hosté dostali k dispozici sedm přesilových her, ale ani jednu z nich nevyužili a ani v početní výhodě se nedokázali prosadit. Elba DDM využila dvě početní výhody, v každé třetině vstřelila gól a dohromady jich bylo šest. Velkou měrou se na výhře podílel Lukáš Soukup, který si připsal hattrick. Ústečtí tak nezaváhali a připsali si důležité tři body.

Neděle

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Most 1:2pp (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 43. Šimůnek (Fanderlík) – 39. Šimeček (Singer), 47. Štěpáník (Šimeček, Markytán).

Jediným nedělním utkáním bylo střetnutí Hradce a Mostu a zápas by vyrovnaný až do samého konce. Na branky museli diváci čekat dlouho. Ta první z nich padla až v devětatřicáté minutě, kdy se prosadil hostující Jaroslav Šimeček. Domácí dostali k dispozici další přesilovou hru, kterou využili a dotáhli se na svého soupeře. Muselo se tak jít do prodloužení, i tentokrát se dostali do vedení hosté, pro které to tentokrát byla branka vítězná.