Karviná oslavila v Extralize mužů další dvě výhry! KOVO naopak dvakrát padlo

Také další víkend přinesl v Extralize mužů zápasy od pátku až do neděle. Dva zápasy odehrály hned čtyři celky a nejlépe se dařilo Karviné, která z nich vytěžila plný počet šesti bodů. Jednu výhru si připsala mužstva Letohradu a Plzně. Ani jeden bod do tabulky nezaznamenalo KOVO.

SK Hokejbal Letohrad vs. TJ KOVO Praha 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Faltus (Cvejn, Lajčiak), 25. Štefka (Faltus, Cvejn), 33. Rozlílek (Anýž, Halbrštát), 39. Havlík (Lajčiak, Faltus).

Střely na branku: 43:26, vyloučení: 3:6, přesilovky: 5:2, využití přesilovek: 2:0, v oslabení: 0:0, diváci: 84.

První zápas víkendu se odehrál již v pátek, kdy Letohrad hostil KOVO a utkání se mu povedlo na jedničku. Po první třetině bylo sice skóre ještě vyrovnané 0:0, ale následně začali domácí přidávat přesné zásahy. V prostřední části se jim podařilo využít přesilovou hru a následně se dostali do dvoubrankového vedení. Ve třetí patnáctiminutovce přidali také dva góly, ani jednou neinkasovali a připsali si výhru 4:0.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Hostivař 4:7 (1:1, 2:2, 1:4)

Branky a nahrávky: 15. Šedivý (Šimek, Rakovský), 26. Šimůnek (Bacovský, Jiřík), 28. Šimůnek (Fiedler, Jiřík), 41. Rakovský (Šimůnek, Jiřík) – 9. Urbanec, 16. Kucharčík (Hroch, Vaniš), 26. Urbanec (Čejka, Dušák), 33. Dušák (Malina, Macek), 36. Čápek (Urbanec, Čejka), 41. Čejka (Kucharčík, Urbanec), 44. Čejka.

Zápas Hradce s Hostivaří přinesl hned šest využitých početních výhod a jeden gól padl do prázdné branky. Jako první se ujali vedení hosté, ale Hradec ještě před první sirénou srovnal. Také v prostřední části šel do náskoku pražský celek, i tentokrát domácí srovnali, ale vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Otto Urbanci stačilo pouhých šest vteřin, aby vzal vedení zpátky. I potřetí srovnal Hradec se soupeřem krok, ale hostům se tentokrát podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Domácí v závěru zkusili ještě hru bez brankáře, ale tu Hostivař potrestala a připsala si tři body.

HBC Kladno vs. HBC Most 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Zdrůbecký (Procházka), 22. Barnošák (Drechsler), 30. Schnaubelt (Dědič, Barnošák), 45. Patera – 14. Kočka (Drenčko, Malý).

Most se v zápase s Kladnem dostal jako první do vedení, ale náskok udržel pouhých dvaatřicet vteřin. Prostřední třetina již přinesla vedení domácích, kdy po Dominiku Barnošákovi využil přesilovou hru Milan Schnaubelt. Další přesný zásah z holí Severočechů již diváci neviděli, a tak skóre na konečných 4:1 upravil hráč domácích, který se trefil pouhé čtyři vteřiny před koncem zápasu.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Geba – 6. Hanuš (Pavlečka), 22. Vobruba (Hanuš), 45. Vobruba.

Letohrad na svého soupeře vlétl a už ve druhé minutě z toho vytěžil branku. Karel Geba byl ale nakonec jediným přesným střelcem domácích. Plzni se podařilo ještě v první třetině srovnat a ve druhé části díky využité přesilové hře šla do vedení. Těsný náskok držela až do samého závěru zápasu, kdy domácí zkusili hru bez brankáře, která jim však úspěch nepřinesla. Naopak se potřetí v utkání prosadili hosté, kteří tak těsný náskok udrželi.

HbK Karviná vs. TJ Snack Dobřany 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Diviš (L. Rosůlek, Pořížek), 13. Kaluža (Diviš), 20. Zaremba (Pala, L. Rosůlek), 27. J. Rosůlek (Kaluža) – 30. Duchek (Šlehofer), 39. Šlehofer (Görges, Kovařík).

Karviná využila v první třetině přesilovou hru. Ve druhé části se překvapivě prosadila hned dvakrát v početní výhodě hostů, které tak určitě zaskočila. Brzy přidali domácí také čtvrtý zásah a ujali se velmi dobrého vedení. Dobřany se nevzdaly a snažily se s nepříznivým stavem něco udělat. Ve druhé části snížily, v závěrečné patnáctiminutovce využily přesilovou hru a dostaly se na dvoubrankovou ztrátu. Karviná však svůj náskok ubránila a soupeři nedovolila zdramatizovat utkání.

HBC Pardubice vs. TJ KOVO Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Strouhal (Česák), 1. Langr (Bílý, Kubeš), 18. Kunc (Vlasák, Förstl), 38. Česák (Šimek), 41. Filip (Bílý, Kubeš) – 43. Taufer.

Excelentní vstup do zápasu předvedly Pardubice. Těm se podařilo dokonale zaskočit KOVO, protože už po padesáti třech vteřinách vedly 2:0. V tlaku sice polevily, ale pražský celek k ničemu nepustily, necelých pět minut před koncem se díky využité přesilové hře dostaly již do pětibrankového vedení. Za tohoto stavu se prosadili poprvé v zápase také hosté, za které už jen kosmeticky upravil konečný výsledek Matěj Taufer.

HC Kert Park Praha vs. Elba DDM Ústí nad Labem 8:3 (3:2, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Vaněk (Zvonek, Kovárník), 4. Wróbel (J. Kruček), 12. Wróbel, 17. M. Kruček (Wróbel, Zvonek), 21. Zvonek (Dejneka), 23. Lhota (Danko, Šperl), 29. Novák (Zvonek), 39. J. Kruček (Wróbel, Suchánek) – 11. Čermák (Červinka, Soukup), 15. Červinka, 34. Tomáš (Magasanik, Haas).

I díky třem využitým početním výhodám si pro vítězství došel také Kert Park, který hostil Ústí. Pražský tým odehrál výborně čtvrtou minutu, ve které se prosadil hned dvakrát. Ústí snížilo, ale Kert Park si vzal vedení rychle zpátky. Pouhou vteřinu před první sirénou se prosadil hostující Vojtěch Červinka a Elba DDM prohrávala pouze o gól. Prostřední část však byla v rukou domácích, ti přidali čtyři přesné zásahy a svému soupeři odskočili. Závěrečná patnáctiminutovka přinesla ještě po jedné využité přesilové hře na každé straně, ale domácím náskok z předchozí třetiny stačil na výhru.

HbK Karviná vs. HBC Plzeň 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Zaremba (Pala, Sladký), 15. Kaluža (Diviš, J. Rosůlek), 24. L. Rosůlek (Diviš, Pilch), 30. Diviš (Pala, L. Rosůlek), 37. L. Rosůlek (Pořízek, Pilch) – 2. Kristl (Miksan), 35. Hanuš (Pavlečka, Vobruba), 39. Vobruba (TS).

Oba dva celky odehrály druhý zápas víkendu a druhou výhru slavila Karviná. Jako první se však vedení ujala Plzeň, ale ještě v první třetině otočili domácí skóre ve svůj prospěch. Karviné se povedla také prostřední část, ve které dalšími dvěma góly svůj náskok navýšila. Plzeň v závěrečné části využila přesilovou hru a dala gól z trestného střílení, ale zápas se jí zdramatizovat nepodařilo. Karviná uhájila dvoubrankový náskok a tři body do tabulky.