Reprezentace

Povinná výhra Češek s Velkou Británií, skupinu mohou vyhrát i naše holky

Předposlední skupinový zápas odehrály české holky na Mistrovství světa v Kanadě proti Velké Británii. I tady Češky platily za jednoznačného favorita, což se podařilo potvrdit, tentokrát především díky brankám zkušených hráček.

Druhá třetina zlomila naše střelecké trápení

České hokejbalisty na turnaji mají zatím ve statistikách v kolonce střeleckých pokusů vždy vysoké číslo. Ovšem skóre tomu podle trenérského štábu zatím tolik neodpovídá. V tomhle ohledu lavička nebude pravděpodobně spokojená ani po zápase s Británií.

Tentokrát si totiž naše holky připsaly hned 60 střel na klec našich soupeřek! Dlouho se ale nedařilo prolomit trápení v koncovce, po první třetině jsme sice vedli 1:0 díky Krásové, další tři branky ale padly až prakticky po polovině zápasu, kdy se prosadila Manhartová, Kosinová a Křížová. Když pak ve třetí třetině přidala další branku naše kapitánka, tak po snížení Britek korigovala na konečných 5:1 a podtrhla tak další tři body do tabulky.

Naše zatím povedená cesta skupinou pokračuje a stále tak držíme reálnou šanci na vstup do semifinále z prvního místa.