Úspěšný výjezd Karviné za 5 bodů! Devět branek vsítily Kert Park a Svítkov

Svítkovu se povedla premiéra v Extralize mužů na jedničku. Dobřan se pardubičtí hráči nezalekli a vstřelili jim hned devět branek. Stejný počet přesných zásahů si připsal proti Hostivaři také Kert Park. Karviná odehrála dvě utkání, z nichž vytěžila pět bodů. Kladno porazila v prodloužení.

Sobota 3. 9.

HBC Hostivař vs. HC Kert Park Praha 2:9 (1:3, 1:1, 0:5)

Branky a nahrávky: 12. J. Vaniš (Lehner, Malina), 23. D. Vaniš (Hroch, J. Vaniš) – 5. L. Lhota (Danko, Jágr), 9. Vaněk (Zvonek), 11. Vaněk (Zvonek, Kruček), 25. Kruček (Zvonek, Jágr), 36. Vaněk, 40. T. Lhota, 42. Šperl (L. Lhota), 42. Jágr (L. Lhota, Danko), 43. Zvonek (Rozenberg).

Střely: 16:42, vyloučení: 2:3, přesilovky: 3:2, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 58.

Souboj pražských celků vyzněl mnohem lépe pro Kert Park, který se zastavil těsně před desítkou. Brzy se hosté ujali tříbrankového vedení, na které dokázala Hostivař ještě zareagovat. V prostřední části sice Daniel Vaniš snížil v přesilové hře na rozdíl jediného gólu, ale další zásah už domácí nepřidali. Oproti tomu Kert Park přidal dalších šest přesných zásahů a došel si pro hladké vítězství.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HBC Hradec Králové 1988 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 15. Tomáš (Červinka), 16. Soukup (Červinka, Smolík), 42. Kučera (Stupka, Škurla), 45. Macek (Červinka) – 37. Mejzlík (Šimek), 41. Svoboda (Chyba).

V zápase Ústí s Hradcem padlo celkem šest branek a ani jedné se diváci nedočkali při hře pět na pět. Těsně před koncem první třetiny využil první přesilovou hru Jiří Tomáš, který poslal svůj celek do vedení. Domácí navýšili náskok už po třiceti vteřinách druhé části. Hosté se však nevzdali, také oni proměnili dvě početní výhody a čtyři a půl minuty před koncem zápasu srovnali krok. Radost jim ale vydržela necelou minutu. Elba DDM se totiž dostala potřetí v zápase do vedení. V závěru dostal Hradec k dispozici početní výhodu, kterou ještě umocnil hrou bez brankáře. Tu však potrestal Aleš Macek, který potvrdil vítězství domácích.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Prachatice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Bogdány (Macháček), 6. Macháček (Halbrštát, Bogdány), 16. Halbrštát (Bečka), 17. Lajčiak (Macenauer, Faltejsek) – 42. Šilhán.

Svůj první extraligový zápas odehrály Prachatice na půdě Letohradu, ale body se jim tady vytěžit nepovedlo. Domácí začali dobře obě první dvě třetiny a v sedmnácté minutě se ujali už čtyřbrankového vedení. Prachatice se svého zásahu dočkaly čtyři minuty před koncem, kdy do černého pálil Pavel Šilhán. Další trefu už ale nepřidaly a odjely s prázdnou.

HBC JTEKT Svítkov Stars Pardubice vs. TJ Snack Dobřany 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Hudec (Kábrt, Bláha), 10. Matýs (Král, Hudec), 13. Horváth (Hrabica, Matýs), 16. Hudec (Král, Matýs), 17. Waber (Horváth), 25. Matýs (Korec), 26. Bláha (Korec), 36. Horváth (Kubal, Matýs), 45. Král (Paulovič, Matýs) – 45. J. Kovářík (Zelenka, Strejček).

První extraligové vítězství si naopak připsal vítěz 1. Ligy. Svítkov hostil Dobřany, kterým vstřelil hned devět branek. Pardubičtí do toho šlápli hned od začátku a z prvního gólu se v šesté minutě radoval Tomáš Hudec. Na něj postupně navázali další jeho spoluhráči, kteří ukázali, že se na nejvyšší soutěž velmi těšili. Dobřany se prosadily až v poslední minutě, ale poslední slovo měl svítkovský Jakub Král, který uzavřel skóre na konečných 9:1.

HBC Kladno vs. HbK Karviná 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Singer (Soukup, Adam), 30. Kamenář (Adam, Špaček) – 10. Rosůlek (Pala), 44. Diviš (Pala, Rosůlek), 47. Fárský.

Nejvyrovnanější zápas celého víkendu se odehrál mezi Kladnem a Karvinou. Jako první se náskoku ujali hosté, ale domácím se povedlo brzy srovnat krok. Poprvé se Kladno dostalo do vedení čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny. Gól z hole Víta Kamenáře ale byl posledním zásahem domácích. Hostům se povedlo srovnat a o své výhře nakonec rozhodli v prodloužení. Ze středu Čech si tak odvezli dva body.

Neděle 4. 9.

Elba DDM Ústí nad Labem vs. HbK Karviná 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Rosůlek (Pořízek, Stromko), 28. Pacas (Pořízek, Stromko), 30. Rosůlek (Pala, Fárský), 34. Diviš (Rosůlek, Juraško).

Druhý zápas víkendu čekal na Ústí a Karvinou. Ze zisku plného počtu bodů se radovali hosté, kteří si na úvod letošního ročníku připsali druhé vítězství. Domácím se nedařilo střelecky. Počet střel v zápase byl sice vyrovnaný, ale Ústečtí ani jeden z pokusů nezamířili správně. Hostující Tomáš Humlíček si připsal čisté konto a velkou měrou pomohl svému celku. Hosté se radovali hned čtyřikrát, o výhru se tak nemuseli strachovat.