Letohrad se posunul na první místo! Důležité výhry vybojovaly také Dobřany a Hostivař

O středečním státním svátku se všechny extraligové týmy představily na hřišti. Letohrad zvládl utkání v Karviné a dostal se na první místo. Tři body také získaly Dobřany a Hostivař, výhru si zapsaly i Kladno, Prachatice a Kert Park. Na první body zatím čeká Hradec.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Plzeň 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 13. Malecha (Zelenka), 14. D. Kovářík (Kovařík, J. Kovářík), 21. Kovařík, 45. J. Kovářík (Matoušek, Ruda) – 39. Miksan (Kunzmann, Pavlíček), 41. Kunzmann (Lokajíček).

Střely: 31:36, vyloučení: 5:5, přesilovky: 4:4, využití přesilovek: 3:1, v oslabení: 0:0, diváků: 70.

Dobřany na domácím hřišti přivítaly Plzeň. Oba týmy vstoupily do utkání aktivně, jako první se v přesilové hře prosadili domácí. První gól nebyl uznán, ale o chvíli později už skóre otevřel Malecha. Na něho pak také v početní výhodě navázal Daniel Kovářík. Vedení poté dobřanští hráči navýšili ve druhé třetině. Plzeňským hráčům se podařilo překonat domácího gólmana až ve třetí části, když přesně mířil Miksan. O chvíli později se Mečouni radovali znovu, v závěru zápasu ale nabídli domácím přesilovou hru a Dobřany si výhru pojistily.

HBC Hradec Králové 1988 vs. HBC Hostivař 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 24. Erban (Fiedler, Síla), 33. Škoda, 36. Šimůnek – 14. Vosátka (Čejka), 20. Pátek (Macek), 22. Vaniš (Malina), 23. Kucharčík (Vaniš, Hroch), 40. Čejka (Vaniš), 44. Hroch (Kucharčík).

Hradec Králové doma bojoval o první body s Hostivaří. Lépe se ale vydařil vstup do utkání hostům, kteří šli ke konci první části do vedení. Ve druhé třetině pak skóre třemi góly navýšili a Hradečtí museli dotahovat. Povedlo se jim snížit na rozdíl jedné branky, ale hostivařští hokejbalisté srovnat soupeři nedovolili. Do dvoubrankového náskoku je poslal Čejka, Hradec pak ještě zkoušel vytvořit naději na body v power play, ale do prázdné klece dopravili míček Hostivařští a zapsali si druhou výhru.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Kladno 1:2 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 42. Kábrt (Korbel, Bureš) – 13. Adam (Singer, Kastner), 50. Kohout (Dědič).

Svítkov se v domácím prostředí utkal s Kladnem. Hosté v první třetině využili početní výhodu a ujali se vedení. Ve druhé části si přesilovou hru zahrály oba celky, ani jeden tým ale síť nerozvlnil. Další branku viděli diváci až ve třetí třetině, když přesně zamířil Kábrt. Po základní hrací době bylo skóre vyrovnané a o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Tam druhý bod vystřelil kladenským hráčům Kohout a Kladno se mohlo radovat z důležité výhry.

HBC Prachatice vs. HBC Elba DDM Ústí nad Labem 5:4 ss (3:1, 1:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Štěpánek (Šaršok, Šilhán), 6. Sitter ( Bárta, Štěpánek), 15. Tácha (Bárta, Markytán), 29. Braun (Markytán, Sitter), rozh. náj. Kalát – 12. Červinka (Krajíček), 25. Krajíček (Grus), 32. Soukup, 35. Škurla ( Krajíček).

Prachatičtí hráči bojovali s Ústím nad Labem. Prosadili se už ve čtvrté minutě, v šesté pak vedení navýšili. Ústeckým hráčům se podařilo jedním gólem odpovědět, ještě před přestávkou si ale domácí vzali dvoubrankové vedení zpět. Ve druhé třetině Ústí znovu snížilo, Prachatičtí pak potrestali vyloučení hostujícího hráče a odskočili. Ve třetí části se Severočechům podařilo srovnat a nakonec rozhodla samostatná střílení, kde druhý bod získaly Prachatice.

HbK Karviná vs. SK Hokejbal Letohrad 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 30. L. Rosůlek (Fárský, Pala), 43. Wrobel (Pacas) – 25. Halbrštát, 27. Lajčiak (Faltejsek), 35. Kohoutek (Lajčiak, Chovanec), 37. Macháček (Halbrštát).

Karvinští se utkali s Letohradem. V první třetině se neujala ani jedna střela, první míček skončil v brance až ve druhé části. Letohrad nejprve vsítil gól v oslabení, zanedlouho zařídil dvoubrankový náskok hostům Lajčiak. Karviná snížila jen tři vteřiny před koncem druhé patnáctiminutovky. Do třetí části ale vstoupili lépe Letohradští a dvěma trefami soupeři odskočili. Domácí byli přesní ještě v závěru, ale jen upravili skóre, další vítězství si zapsal Letohrad.

HC Kert Park Praha vs. HBC Pardubice 3:4 ss (0:0, 0:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 34. Řípa (Vaněk), 34. Štefka (Jágr), 40. Kovárník (Novák, Plzák) – 16. Školoudík, 17. Langr (Kubeš), 36. Langr (Janeček), rozh. náj. Langr.

Kert Park bojoval v domácím prostředí s Pardubicemi. V první třetině se nikdo ze vstřelené branky neradoval, ve druhé se během necelé minuty dostali do dvoubrankového vedení pardubičtí hráči. Ve třetí části nejprve snížil Říha, uběhlo jen dvacet devět vteřin a pražští hokejbalisté dopravili za brankovou čáru další míček. Hosté pak odpověděli a vzali si vedení zpět. Kert Parku se ale podařilo ještě jednou skórovat a srovnat. Utkání pak rozhodla samostatná střílení, kde Langr dokončil hattrick a zařídil Pardubicím druhý bod.