Pardubické derby ovládl Svítkov! Prachatice se doma radovaly z další výhry

Extraliga mužů se o víkendu dostala do první třetiny. Kert Park porazil Karvinou a je pořád na prvním místě. Se stejným počtem bodů je za ním Letohrad. Pardubické derby zvládl Svítkov, Pardubice se radovaly až v nedělním souboji. Úspěšné byly také Kladno, Dobřany a Prachatice.

Sobota 15. října

HBC Kladno vs. Elba DDM Ústí nad Labem 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Soukup (Kyclt, Adam), 33. Procházka (M. Kohout, Pliml), 41. Adam (M. Kohout) – 28. Švanda (Krajíček, Stupka)

Střely: 23:21, vyloučení: 3:9, přesilovky: 6:1, využití přesilovek: 1:1, v oslabení: 0:0, diváků: 86.

Kladno se na domácím hřišti utkalo s Ústím nad Labem, které v předchozích dvou zápasech neinkasovalo žádný gól. V polovině první třetiny měli domácí k dispozici necelou minutu dvojnásobnou přesilovou hru, ale nikdo se v ní neprosadil. První branku viděli diváci až v druhé části, když byl přesný Radek Soukup. Za chvíli Ústečtí potrestali vyloučení kladenského hráče a srovnali. Kladnu se ale podařil vstup do třetí třetiny a vedení si vzal zpět v početní výhodě. Náskok pak v závěru zvýšil ještě Adam a Kladenští si zapsali tři body.

TJ Snack Dobřany vs. HBC Hostivař 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Malecha (Matoušek, V. Šlehofer), 3. J. Kovářík, 20. Michálek (Hronek, Strejček), 39. Zelenka (J. Kovářík, Kovařík), 43. Hrubý (J. Kovářík, V. Šlehofer) – 4. Čejka, 28. Kucharčík (Malina, Čejka), 40. D. Čápek (Kucharčík), 44. Čejka (Štěpáník).

Dobřanští přivítali doma Hostivař. Hosté nevstoupili do utkání dobře a jen po dvaceti dvou vteřinách nabídli Dobřanům přesilovou hru, kterou využil Malecha. Zanedlouho se síť za zády hostivařského gólmana vlnila znovu, na to pak zareagoval Čejka. Dobřanští hráči poté vždy odskočili o jednu branku, Hostivař se snažila dotáhnout. Hostivařští ještě v závěru zkoušeli srovnat v šesti, ale nakonec prohráli o jeden gól.

SK Hokejbal Letohrad vs. HBC Plzeň 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Adamec (Kohoutek, Cvejn), 18. Macháček (Bečka, Anýž), 20. Hubálek (Halbrštát, Macháček), 29. Faltus (Halbrštát, Doskočil), 37. Faltus, 44. Halbrštát (Anýž) – 4. Chramosta (Vobruba), 27. Lokajíček (Hanuš, Kunzmann), 31. Lokajíček (Vobruba).

Letohradští hráči se v domácím prostředí pokoušeli udržet na nejvyšších příčkách, bojovali s Plzní. Skóre se jim podařilo otevřít už ve třetí minutě, mečouni ale rychle odpověděli. Náskok si vytvořili až ve druhé třetině, kdy dvěma trefami odskočili. Lokajíček pak snížil v přesilové hře, ale ještě před přestávkou byl překonán také plzeňský gólman. Na rozdíl jedné branky se pak hosté dotáhli na začátku třetí třetiny, ale poté už se prosazovali jen Letohradští. Plzeň se pokoušela v závěru ještě něco vymyslet v power play, tam vítězství domácím pojistil Halbrštát.

HBC Svítkov Stars Pardubice vs. HBC Pardubice 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Waber (Bláha, Vaňo), 29. Hudec (Vaňo), 31. Waber, 38. Bláha (Kábrt), 40. Král (Waber).

Nejvíce diváků přilákalo v sobotu pardubické derby, kdy Svítkov na domácím hřišti poměřil síly s týmem Pardubic. Svítkovští hráči ve druhé části využili druhou nabídnutou početní výhodu a dostali se do vedení. Před přestávkou pak znovu rozvlnili síť. Domácí byli při chuti a náskok navýšili jen 25 vteřin po začátku třetí třetiny. Pardubicím nepomohly ani početní výhody, naopak Svítkovští mířili přesně ještě dvakrát, poslední gól vsítili v oslabení. Svítkov tak prodloužil bodovou sérii, Novotný vychytal už třetí čisté konto v sezóně.

HbK Karviná vs. HC Kert Park Praha 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 30. Diviš (Pacas, L. Rosůlek), 40. Diviš (Pala, L. Rosůlek) – 13. Fejfar (Jágr, Šperl), 16. Jágr (Fejfar, Šperl), 20. Hrdlička (Laurinc, Štefka), 35. Šperl (Danko, Štefka).

Karviná doma narazila na Kert Park, na který ztrácela jen dva body. Na začátku utkání měla možnost jít do vedení v přesilové hře, ale vyloučení hostujícího hráče nepotrestala. Naopak v první třetině otevřel skóre Fejfar. Hosté pak na to navázali dvěma brankami na začátku další třetiny. Karvinským hráčům se podařilo ve třicáté minutě překonal pražského gólmana, ale Kert Park pak znovu odskočil. Podruhé v utkání pak gól zaznamenal Diviš, tím ale jen upravil skóre a Pražané se udrželi na čele tabulky.

HBC Prachatice vs. HBC Hradec Králové 1988 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Bárta (Valek, Braun), 20. Sitter (Bárta), 23. Šaršok (Sitter, Štěpánek), 35. Bárta (Valek), 36. Uhlíř (Braun, Turek) – 4. Mejzlík (Zeman, Fanderlík), 13. Rakovský (Tesař).

Prachatičtí hráči se po sérii venkovních zápasů snažili doma zase uspět, čekal je ale Hradec Králové, který bojoval o první body. Hosty poslal do vedení už ve čtvrté minutě Mejzlík, pak svůj náskok ještě navýšili. Vstup do další třetiny se jim ale nepovedl a Prachatice skóre otočily. Hradečtí nevyužili ani přesilové hry, ve třetí části si domácí výhru ještě dvěma trefami pojistili a poprvé doma vybojovali tři body.

Neděle 16. října

HBC Pardubice vs. HBC Plzeň 9:1 (4:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 11. Březina (Geisler, Zajíček), 13. Licek (Kubeš, Bílý), 15. Bílý (Březina, Česák), 15. Langr (Bílý), 20. Zajíček (Česák, Březina), 31. Kubeš (Březina, Česák), 40. Licek (Bílý, Langr), 43. Kubeš (TS), 44. Hálek (Strouhal, Moravec) – 28. Hanuš.

Pardubice i Plzeň si chtěly v dohrávaném utkání spravit chuť ze sobotních zápasů. Mečounům se ale v první části vůbec nedařilo, ve druhé polovině inkasovali čtyři branky. Ve druhé části se každý tým prosadil jen jednou, v poslední byli zase aktivní domácí. Hned v úvodu vsítili šestou branku, další pak na své konto přidal Licek. Pardubičtí se také radovali z trestného střílení, skóre pak uzavřeli až devátou brankou. Pardubice se tak posunuly na třetí místo.