Lépe postavené celky v prvních zápasech vyšly vstříc semifinále, až na Ježky

V 1. Lize minulý víkend započaly čtvrtfinálové bitvy, v nichž se lépe vedlo papírovým favoritům, kteří otevřeli série na domácí půdě. Polička, Suchdol nad Lužnicí a Blatná získaly dvě cenné výhry a jsou krůček od semifinále! Vlčí smečka uzmula v Heřmanově Městci bod.

Čtvrtfinále 1. Ligy

Blatná povolila Buldokům na svém hřišti pouze dvě góly

Sobota 6. května 2023

TJ Blatná Datels – HBK Bulldogs Brno 5:1 (2:0,1:1,2:0)

Střely na branku: 31:23, Vyloučení: 8:3, Přesilovky: 2:5, Využití: 0:0, Oslabení: 1:0, Diváků: 405

Branky a nahrávky: 1. Matějka (Braun), 11. Tkadlec (bez asistence), 17. Maňaska (Vinter), 31. Braun (Vaníček, Michálek), 43. Bauš (Tabášek, Samec) - 29. Fišar (Zimandl, Vodvárka)

Brno se nedostalo ani do zápasu a už prohrávalo 1:0 po 28 vteřinách. Narůstající tlak v 1. třetině Blatná dokázala dotáhnout do vedení 2:0. Jihočeští fanoušci táhli Blatnou za třetí brankou, kterou zařídil Maňaska. Buldokům se v prostředním dějství podařilo snížit, ale Braun navyšoval v oslabení na 4:1. Bauš kosmeticky upravil výsledek prvního zápasu.

Neděle 7. května 2023

TJ Blatná Datels – HBK Bulldogs Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Michálek (Tabášek), 25. Vaníček (Matějka), 35. Pangrác (Vinter) - 10. Fišar (Hudec)

Scénář se opakoval i v neděli, kdy Blatná potřebovala minutu a 27 vteřin na první branku. Brno však hrálo v neděli lépe a sokovi se vyrovnalo. V 10. minutě vyrovnal Fišar. Domácím se ve vypjatém boji povedlo v prostřední periodě odskočit díky brance Vaníčka. Pangrác jistil druhou výhru gólem v 35. minutě.

Tygři se natahovali po nedělní výhře! Suchdol ovládl prodloužení

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 4:1 (1:0,2:0,1:1)

Branky a nahrávky: 1. Kalát (Tácha, Mátl), 16. Blafka (Tácha, Pavlík), 19. Tácha (Kalát, Hadrava), 42. Hadrava (Blafka, Tácha) – 32. Šindelář (Bydžovský, Málek)

Suchdol přivítal Středočechy rychlou brankou, přičemž jednobrankové vedení zůstalo domácí až do 16. minuty, v níž navyšoval na 2:0 Blafka. O pár chvil Suchdolští vedli již o tři branky. Z úvodu třetí třetiny z přesilovky snížil Šindelář, ale Hadrava pečetil v čase 41:21 první výhru Jihočechů.

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 3:2pp (2:1,0:1,0:0–1:0)

Branky a nahrávky: 1. Kalát (Tácha), 9. Pavlík (Kalát), 48. Kalát (Mátl, Pavlík) – 12. Řípa (Šindelář, Malina), 19. Řípa (Pohl)

Tygři si opět nepohlídali první minutu zápasu, po níž prohrávali. Pavlík dokonce v první třetině navýšil na 2:0, ale Řípa dokázal odpovědět. Stejný hráč ve vyrovnaném boji dokonce vyrovnal. Od 19. minuty se na gól čekalo až do 48. minuty, v níž se prosadil Kalát.

Pedagog hrál v Poličce houževnatě! Kometa ukázala charakter

Sobota 26. května 2023

SK Kometa Polička – SK Pedagog České Budějovice 5:1 (3:0,1:0,1:1)

Branky a nahrávky: 4. Havlík L. (Hejtmánek D.), 6. Kantor (Havlík L.), 12. Tobiáš O. (Šmíd, Kantor), 21. Tobiáš J. (Hejtmánek D.), 43. Hejtmánek J. (Tobiáš J., Hejtmánek D.) – 32. Bárta A. (Kovařík)

Kometa vstoupila do prvního zápasu play off skvěle. V 1. třetině domácí dali tři navazující branky, které padly pokaždé z mezikruží. Poté se hra vyrovnala, a i Pedagog začal hrozit, ale ve 21. minutě využil přesilovku J. Tobiáš a domácí vedli pohodově 4:0. Z úvodu třetí třetiny ale přesnou střelou z běhu snížil Adam Bárta, Kometa však dobrou defenzivní hrou odolala závěrečnému tlaku Českých Budějovic. První výhru pečetil v přesilovce J. Hejtmánek.

SK Kometa Polička – SK Pedagog České Budějovice 4:3pp (1:1,1:1,1:1–1:0)

Branky a nahrávky: 4. Holec (Tobiáš O.), 29. Tobiáš O. (Hejtmánek D.), 45. Hejtmánek J. (Havlík L.), 49. Hejtmánek D. (Havlík L.) – 12. Malecha (Nýdl, Bárta A.), 28. Bárta A. (Kvítek, Kovařík), 43. Nýdl (Podhora, Zelenka)

Nedělní duel byl vyrovnanější, ale Kometa šla brzy do vedení po akci Holce, který zakončil backhandem do levé šibenice. Do tempa se v 1. třetině dostal i Pedagog, který vykombinoval akci do prázdné klece pro Malechu. Fanoušci viděli tuhou bitvu i v prostředním dějství, v němž Kometa měla více šancí, ale do vedení šli ve 28. minutě hosté. Rychle však vyrovnal Ondřej Tobiáš z přesilové hry. Žádný z celků nechtěl udělat chybu, ta ale přišla na straně Poličky, která faulovala. Přesilovku rychle zužitkoval střelou od červené Nýdl. Pedagog se zatáhnul a chtěl vítězství ubránit. Kometa zkusila hru bez brankáře. Dvě minuty a půl před koncem se hosté nedostali téměř z pásma a Kometa měla šanci za šancí. Nakonec se ale Jihočechům podařilo vyhodit a vypadalo to, že vyhrají. Avšak Josef Hejtmánek chtěl zavést balónek k poslednímu protiútoku, nikdo před ním nestál, a tak zkusil vystřelit téměř od červené čáry. Tato střela se naštěstí pro Kometu ujala a Jihočeši byli opařeni. To si přenesli i do prodlužení, v němž Kometa mařila šanci za šancí. Avšak ve 49. minutě si lišácky počkal David Hejtmánek, který ve správný čas vyběhl před branku a zasunul balónek českobudějovickému brankáři mezi nohy.

Ohlasy po první dvou zápasech:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Čekali jsme, že České Budějovice budou silným protivníkem pro čtvrtfinálovou sérii. To se potvrdilo ihned v prvním zápase, který jsme ale zvládli. Druhý zápas byl vyrovnanější, nebyli jsme tak střelecky produktivní jako v sobotu, ale nakonec se nám povedlo ve hře bez brankáře vyrovnat a poté si dojít pro druhý bod. Teď budeme chtít v Českých Budějovicích sérii ukončit, ale soupeř nám určitě nic nedaruje. Budou to určitě opět vyrovnané duely.“

Vlčí smečka ukázala Ježkům svou sílu, ti se semknuli

Ježci Heřmanův Městec – Vlčí smečka Ústí nad Labem 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 28. Kachlík (Pilař, Šmíd) – 10. Michajličenko (Poláček), 19. Michajličenko (Strnad), 37. Faigl (Grosse), 43. Strnad (Faigl), 44. Škurla (Baxa)

Ježci začali aktivněji, ale poskytnutý faul přinesl Vlčí smečka jednobrankové vedení. Michajličenko ve druhé třetině přidal druhou branku a Vlčí smečka měla navrch, i když Kachlík snížil na 1:2. Ježci se neudrželi a šli ve třetí třetině několikrát na trestnou, což pomohlo hostům navýšit a první zápas vyhrát 1:5.

Ježci Heřmanův Městec – Vlčí smečka Ústí nad Labem 4:3 (3:2, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Pilař J. (Běloušek), 9. Musílek (Pilař J.), 12. Macenauer (Macháček, Musílek), 21. Běloušek (Pilař T.) – 2. Škurla (Gottfried, Singer), 9. Singer (Škurla, Gottfried), 45. Baxa (Singer, Tůma)

Vlčí smečka začal dobře i v neděli a brzy vedla, ale Tomáš Pilař rychle vyrovnal. Vlčí smečka se však v čase 8:38 ujala vedení, ale o 10 vteřin Ježci opět manko dotáhli. Navíc ve 12. minutě dali branku z početní výhody a vedli! Poté se vývoj zápasu zpomalil a činili se brankáři, ale ve 21. minutě Běloušek poslal domácí do vedení 4:2. Toto vedení Ježci drželi až do posledních vteřin. Přesilovku ještě využil Baxa, ale Vlčí smečce to nic dalšího nepřineslo.