Suchdol postup vydřel v pátém zápase! Kometa a Blatná slavily rychlý postup

Poslední víkend v 1. Lize rozhodl celkem o třech postupujících týmech ze čtvrtfinálových sérií play off. Jihočeská Blatná a východočeská Polička využily první mečbol. Vlčí smečka na domácí půdě proti Ježkům nezaváhala. Tygři se dostali zpět do série, rozhodoval pátý duel, v němž slavil Suchdol!

Čtvrtfinále 1. Ligy

Brno třikrát prohrávalo, což dalo Blatné sílu k postupu

Sobota 13. května 2023

HBK Bulldogs Brno – TJ Blatná Datels 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Střely na branku: 23:33, Vyloučení: 8:5, Přesilovky: 3:5, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0, Diváků: 134

Branky a nahrávky: 15. Havránek (Baláč, Zbranek), 27. Emmer (Baláč, Nazad Marcel), 42. Fišar (Hudec, Vodvárka) – 7. Maňaska (Pangrác), 16. Michálek (Braun, Matějka), 34. Braun (Vaníček), 41. Tabášek (Braun), 44. Matějka (Braun)

Blatná chtěla postoupit v poměru 3:0 po sobotním zápase v Brně. Datlové si za postupem šli od začátku zápasu, kdy svůj tlak v gól přeměnil Maňaska brankou z přesilové hry, v níž tečoval střelu Pangráce. Blatná Buldoky tlačila, Jihočeši v první třetině ještě trefili horní tyč. Ale i Buldoci měli své světlé chvilky. V 15. minutě dokonce vyrovnal Havránek. Hosté však rychle ve prostřední periodě odskočili. Ve druhé třetině se hrálo často v počtu 4 na 4, což nejvíce svědčilo Emmerovi, který po pasu Baláče zakončil pod horní tyč. Poslední třetině byla pro Buldoky buď, anebo. Hrálo se o každý metr na hřišti. Ale Brno potřetí v zápase prohrávalo, když ve 34. minutě dal branku Braun. Buldoci mohli srovnat, ale únik Emmera a Havránka skončil zákrokem blatenského gólmana. Ve 41. minutě přidal gól hostující Tabášek. Brno ještě snížilo, ale postup Datli neminul.

Tygři vrátili sérii do Suchdola, kde byli silnější Jihočeši

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Suchdol nad Lužnicí 2:1pp (1:1,0:0,0:0–1:0)

Branky a nahrávky: 9. Bajer, 49. Malina (Šindelář) – 9. Uhlíř (Škarda)

Suchdol bojoval v Mladé Boleslavi o postup. Začal dobře, když v čase 8:33 využil přesilovou hru. Vedení mu však dlouho nezůstalo, protože mladoboleslavský Bajer po individuální akci vyrovnal asi o 23 vteřin později. Vyrovnaný zápas se táhl až do prodloužení, v němž šancí nepohrdnul Malina.

Neděle 14. května 2023

HBC Tygři Mladá Boleslav – SK Suchdol nad Lužnicí 2:0 (1:0,0:0,1:0)

Branky a nahrávky: 11. Lhota T. (Malina, Lhota L.), 33. Lhota L. (Lhota T.)

Ve velmi podobném duchu se nesl i čtvrtý duel, v němž ale Mladá Boleslav vsadila na kvalitní obranu. V duelu Tygři neinkasovali a Tomáš Lhota zajistil první a rozhodující branku v 11. minutě. Postupe času se zápas dostal do třetí třetiny, v níž přidal gól Lukáš Lhota. Série tak zamířila zpátky na jih Čech.

Sobota 17. května 2023

SK Suchdol nad Lužnicí – HBC Tygři Mladá Boleslav 5:3 (0:0,2:1,3:2)

Branky a nahrávky: 19. Císař (Kalát, Laurinc), 21. Sládek (Císař, Hadrava), 33. Mátl, 43. Tácha (Sládek), 45. Tácha (Hadrava) – 30. Malina (Lhota L., Lhota T.), 32. Malina, 45. Lhota T. (Erben, Malina)

Nikdo v úvodu zápasu nechtěl udělat chybu, na což poukazuje skóre. Po první třetině byl stav 0:0 a jednotlivé týmy se spíše dostávaly do tempa. Lépe však na tom byli domácí, kteří v 19. a ve 21. minutě odskočili po gólech Císaře a Sládka do vedení 2:0. Malina však kontroval v přesilové hře. Ve 32. minutě z přesilovky dokonce vyrovnal podruhé Malina, ale Tygři rázem inkasovali. Matěj Tácha zajistil v čase 42:09 čtvrtou branku domácích, na kterou ještě hosté odpověděli. Ale Tácha jistil postup gólem do prázdné klece.

Vypjatý zápas skončil radostí Poličky! Pedagog neuhlídal její přesilovky

SK Pedagog České Budějovice – SK Kometa Polička 3:5 (1:0,0:2,2:3)

Branky a nahrávky: 7. Kovářík (Bárta O., Zelenka), 37. Kovářík (Zelenka, Nýdl), 42. Zelenka (Bárta A.) – 24. Tobiáš J. (Vaňo, Hejtmánek J.), 29. Štefka M. (Hejtmánek D., Vaňo), 35. Hejtmánek D. (Tobiáš O.), 43. Tobiáš O. (Geba), 45. Holec (Šupík)

Kometa přijela na jih Čech s vedením 2:0 v sérii. Po vyrovnaných zápasech se očekávala další bitva, což se potvrdilo. Oba celky si nedaly na hřišti nic zadarmo. České Budějovice na domácím hřišti všechny balónky posílaly na Šupíka, který vše kontroloval. Až na 7. minuty, v níž míček dorazil Kovářík. Jihočeši vedli, ale Kometa mohla díky dvěma únikům skórovat, to se ale nestalo. Druhá periodě byla z pohledu Poličky gólově lepší, Pedagogové hostům nabídli několik přesilových her. Jednu z nich zužitkoval Jiří Tobiáš po excelentním pasu Vaňa. Ve 29. minutě všechny udivil Matěj Štefka, který u pravého mantinelu napřáhnul a nejprudší střelou zápasu vymetl víko budějovické branky. V poslední periodě Kometa odskočila na rozdíl dvou branek, když navyšoval Hejtmánek David. Ale i Polička faulovala. Druhým gólem toho po střílené nahrávce využil Kovářík. Ve 42. minutě však přišel pro hosty šok. Ve vlastní přesilové hře Komety se dostal do samostatného úniku 2 na 0 Adam Bárta a Zelenka. Šupík vystihl směr přihrávky, ale Zelenka vše zvládl. Východočechy to však nezlomilo a ve stejné početní výhodě osamocený Ondřej Tobiáš rozhodl o postupu Komety. Vše jistil Holec do prázdné branky. Kuriozitou je, že si Michal Šupík připsal asistenci.

Ohlasy po sérii:

SK Kometa Polička (trenér Pavel Štefka): „Jsme rádi, že jsme čtvrtfinále zvládli, nebyl to jednoduchý zápas. V domácím prostředí se Pedagog snažil hrát jednoduše, nahazoval všechny míčky na bránu a důrazně chodil pro dorážky. Téměř půlku zápasu vedl a my jsme hlavně v první třetině zahodili několik tutovek. Důležité bylo, že se nám ve druhé třetině podařilo využít přesilovky, a i když soupeř po našich chybách vyrovnal, tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Myslím, že jsme si postup zasloužili, kluky musím pochválit, hráli disciplinovaně a ukázali, že se zápasy play off už máme nějaké zkušenosti. Soupeři děkujeme a přejeme hodně úspěchů v příštích zápasech.“

Vlčí smečka na domácí půdě nezaváhala, Ježci končí

Vlčí smečka Ústí nad Labem – Ježci Heřmanův Městec 4:3 (0:0,4:1,0:2)

Branky a nahrávky: 20. Michajličenko (Škurla), 21. Baxa (Grosse, Tůma), 22. Strnad (Faigl), 29. Zajan (Tůma, Baxa) – 26. Hudec (Pilař T.), 33. Böhm (Novelinka), 43. Běloušek (Hudec)

Ježci chtěli v sobotním duelu uspět stejně jako Vlci. Vývoj zápasu byl vyrovnaný a na obou stranách mohl padnout gól. Ale jako první se radovala Vlčí smečka díky gólu Michajličenka z 20. minuty. Po minutě domácí zvedli ruce nad hlavu podruhé. Ježci museli sklonit hlavy i potřetí. Špatné dvě minuty stály Ježky alespoň remízu. Ve 26. minutě přišlo snížení z přesilové hry, ale Zajan pečetil druhou třetinu na 4:1. Hosté ve třetí třetině ještě dvakrát snížili, ale na vyrovnání to nestačilo.

Vlčí smečka Ústí nad Labem – Ježci Heřmanův Městec 3:1 (1:1,0:0,2:0)

Branky a nahrávky: 6. Tůma (Faigl, Navarra), 40. Poláček (Faigl, Tůma), 43. Navarra (Poláček, Tůma) – 3. Pilař T. (Novelinka, Musílek)

Zápas o všechno, tak by se dal popsat 4. zápas série z pohledu Ježků. Ti začali dobře a šli rychle do vedení, ale úvodní přesilovka Vlčí smečky přinesla vyrovnání. Velmi tvrdý a vyhrocený zápas přinesl mnoho šarvátek a vyloučených. Početní výhody lépe zužitkovali domácí, kteří o postupu rozhodli až v posledních 5 minutách duelu.